Teraz jest 8 maja 2024, o 02:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Forum po konserwacji 
Autor Wiadomość
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
roberto napisał(a):
Niestety forum zbliża sią ku końcowi , ...


Czegoś tu nie rozumiem.
Jak to i to wszystko do kosza ????
Ja tu pół swojego życia zostawiłem o zdrowiu już nie wspomnę.

-Sławek-


10 lut 2012, o 20:04

Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 14:35
Posty: 24
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Chyba sobie zrobię kopię forum, bo słowa Roberta takie niepokojące :P


10 lut 2012, o 20:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Jak to "zbliża się ku końcowi" ?
Jeszcze jest tyle kwestii nie do końca wyjaśnionych, tyle cennych materiałów, dokumentacji fotograficznej, które nie zostały tutaj zamieszczone, oraz masa innych rzeczy, faktów i ciekawostek, które z chęcią byśmy wszyscy poczytali, dowiedzieli się, przedyskutowali. A później forum można rozwinąć trochę bardziej, o RCN Konstantynów wiemy już sporo (szczególnie biorąc pod uwagę że np. rok temu nie wiedzieliśmy prawie nic), a np. o Raszynie czy Solcu Kujawskim tak wiele nie wiemy.
Jest co prawda kilka postów na temat Solca, jednak nie wiemy np. czemu w Solcu są 2 optimody, czemu czasem modulacja jest lepsza, a czasem gorsza (czy to wina Solca, czy może czegoś innego). Ja jestem bardzo ciekaw czemu Solec ma tak ograniczone od góry pasmo przenoszenia (skoro Konstantynów miał o wiele większą moc i zasięg, a pasmo miał szersze i mieścił się w swoich 9kHz).

Więc jak widać jest o czym dyskutować.

Pozdrawiam


10 lut 2012, o 20:51
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Podejrzewam , że może znaleźc się kilka ciekawostek i zdjęc o maszcie. ;) Jak już wspominałem ciągle szukam zdjęc masztu z odległości. Jest coraz ładniejsza pogoda, mam już sporo materiałów i niedługo zaczynam fotomontaż masztu z odległości właśnie z tych kilku km.. A pro po szczęście mim sprzyja, kilka dni temu postawiono niedaleko mojej miejscowości ponad 50 m. maszt jakiś przekaźnikowy z odciągami. Szczegółowych informacji jeszcze o niem nie znam. Bardzo może mi on pomóc w tym fotomontażu :P . ;)


Ostatnio edytowano 10 lut 2012, o 21:59 przez Bartosz, łącznie edytowano 1 raz



10 lut 2012, o 21:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Rublik napisał(a):
Chyba sobie zrobię kopię forum, bo słowa Roberta takie niepokojące :P

Pokojące niepokojace wszsytko przemija ja to dawno zrozumialem i od 15 lat Teleportuje co cenniejsze na "my HDD" :D
Do roboty,cena bit/cent coraz mniejsza.Bedzie dla pokolen.


10 lut 2012, o 21:58
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Bartosz napisał(a):
A pro po szczęście mim sprzyja, kilka dni temu postawiono niedaleko mojej miejscowości ponad 50 m. maszt jakiś przekaźnikowy z odciągami. Szczegółowych informacji jeszcze o niem nie znam. Bardzo może mi on pomóc w tym fotomontażu :P . ;)

A ciekawe co to.
Może to być maszt z urządzeniami pomiarowymi wiatru, który bada wiatry w celu stwierdzenia czy opłaca się tam postawić elektrownię wiatrową..
Sprawdź na stronie www.mapasieci.pl - może to jakieś przęsło radiolinii ?


10 lut 2012, o 22:51
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Slawek napisał(a):
roberto napisał(a):
Niestety forum zbliża sią ku końcowi , ...


Czegoś tu nie rozumiem.
Jak to i to wszystko do kosza ????
Ja tu pół swojego życia zostawiłem o zdrowiu już nie wspomnę.

-Sławek-


Spokojnie ;) źle mnie zrozumieliście ;)
Pisząc że forum zbliża się ku końcowi odniosłem się do materiałów na stronie , które mam nadzieję zaspokoją ciekawość większości szanownych kolegów .


11 lut 2012, o 12:13
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Marcin napisał(a):
Bartosz napisał(a):
A pro po szczęście mim sprzyja, kilka dni temu postawiono niedaleko mojej miejscowości ponad 50 m. maszt jakiś przekaźnikowy z odciągami. Szczegółowych informacji jeszcze o niem nie znam. Bardzo może mi on pomóc w tym fotomontażu :P . ;)

A ciekawe co to.
Może to być maszt z urządzeniami pomiarowymi wiatru, który bada wiatry w celu stwierdzenia czy opłaca się tam postawić elektrownię wiatrową..
Sprawdź na stronie http://www.mapasieci.pl - może to jakieś przęsło radiolinii ?

Tak, tak masz rację, dzisiaj byłem przy nim i rzeczywiście w wielu punktach na nim są przyrządy do mierzenia wiatru itp. Ma gdzieś około 100m.. I co mnie bardzo dziwi, nie jest postawiony na fundamencie, lecz na metalowej podstawie. Lin jest przy nim od groma, z 4stron po 8. Można się pogubic ale widok niesamowity. I tak nigdy sobie raczej nie wyobrażę naszego masztu w Konstantynowie jak ten mi się już olbrzymi wydaje :mrgreen: To i tak dla mnie cudo :lol:


11 lut 2012, o 18:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 2 sie 2011, o 13:23
Posty: 38
Lokalizacja: Chełmża
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
To jak pomiary się udadzą pomyślnie to gdzieś za rok zaczną przywozić części do złożenia wiatraka.Ta tyczka będzie tam stała min. 1 rok.


12 lut 2012, o 08:33
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Forum po konserwacji
Raczej się udadzą bo w Sannikach już postawili 3 wiatraki. W tej okolicy ma w przyszłości powstac jakaś większa elektrownia wiatrowa. ;)


12 lut 2012, o 09:15
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL