Teraz jest 27 kwi 2024, o 21:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Strona internetowa RCN 
Autor Wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Strona internetowa RCN
Decydując się na budowę strony poświęconej tytułowej radiostacji centralnej nie zdawałem sobie sprawy jak trudne jest to zadanie , ile czasu potrzeba na zredagowanie artykułów . Jako że była to pierwsza moja przygoda związana z tworzeniem od podstaw witryny proszę wybaczyć niedoskonałości . Dlatego też zwracam się z prośbą o wszelkie sugestie które waszym zdaniem sprawią że strona będzie bardziej czytelna , czy też bardziej miła dla oka .
Warto w tym miejscu dodać że podstawowym założeniem projektu było stworzenie możliwości charakteru otwartego witryny (typu wikipedia) , dzięki temu bez problemu każdy otrzymuje możliwość tworzenia artykułów , czy dodawania zdjęć , schematów .... w dziale galeria .


10 mar 2010, o 19:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Strona internetowa
Super stronka ;)
Pozdrawiam


9 kwi 2011, o 20:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 20:33
Posty: 5
Cytuj
Post Re: Strona internetowa
Bardzo dobra strona. Może więcej zdjęć ze środków budynków


29 kwi 2011, o 21:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Strona internetowa
Zgodnie z zapowiedzią strona została wyłączona na czas przebudowy .
Przewidywany termin uruchomienia - początek lutego 2012 r.


3 sty 2012, o 20:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
Robert, ja osobiście mam nadzieję że na nowej stronie znajdzie się cała dokumentacja (zarówno techniczna, jak i fotograficzna), którą zdobyłeś. Mam nadzieję również, że znajdą się wszystkie wywiady, które to na forum były dostępne. Myślę że również umieszczenie tam informacji niepotwierdzonych, czy tych niezgodnych z prawdą podanych przez niektóre osoby nie było by głupim pomysłem (oczywiście podana była by w sposób bardzo wyraźny informacja o faktach niezgodnych z prawdą, lub niepotwierdzonych czy sprzecznych).
Ale najbardziej właśnie zależałoby mi na całej dokumentacji technicznej i fotograficznej, a także na wszelkich informacjach i ciekawostkach.


21 sty 2012, o 19:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
zarowka_1234 napisał(a):
Robert, ja osobiście mam nadzieję że na nowej stronie znajdzie się cała dokumentacja (zarówno techniczna, jak i fotograficzna), którą zdobyłeś. Mam nadzieję również, że znajdą się wszystkie wywiady, które to na forum były dostępne. Myślę że również umieszczenie tam informacji niepotwierdzonych, czy tych niezgodnych z prawdą podanych przez niektóre osoby nie było by głupim pomysłem (oczywiście podana była by w sposób bardzo wyraźny informacja o faktach niezgodnych z prawdą, lub niepotwierdzonych czy sprzecznych).
Ale najbardziej właśnie zależałoby mi na całej dokumentacji technicznej i fotograficznej, a także na wszelkich informacjach i ciekawostkach.


Dokumentacja techniczna owszem , jednak uprzedzam , fotograficzna jest uboga .
Uwierzcie mi , nie jestem osobą , która działa jedynie we własnym imieniu dla zaspokojenia swojej ciekawości , jednak trochę materiałów pozostanie w sferze Top Secret !
Gdybym był takim egoistą (a i tak zostałem kiedyś określony ) to po uzyskaniu zgody dyrekcji TP S.A. na wstęp w dniu rocznicy , udał bym sie tam cichaczem , bez zbędnych świadków . Ogłoszenie wisiało na forum około tydzień , kto chciał pojechał , zobaczył !
Wrcajac do materiałów ... prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego ponad godzinny film nakręcony kamerą VHS obrazujący wnętrza budynków stacyjnych , pole masztowe (cmentarzysko) kilka miesięcy po katastrofie masztu .
W zamian opiszę wam to obrazowo .
Jeżeli chodzi o zdjęcia , niestety nawet słynny inż. Faust , pracownik BROWN BOVERI nigdy ponoć nie odważył się złamać zakazu , i deponował aparat zawsze na portierni . A była to bardzo barwna osobistość , ściśle związana z klientami karajów ówczesnego bloku komunistycznego .
Zmontował wiele bloków nadawczych dla gen. Franco , jak i nadzorował prace radiostacji w byłym NRD .
Sugestię odnośnie dalszego propagowania informacji niezgodnych z prawdą , lub niepotwierdzonych uważam za wielce nieuzasadnioną .
Skupmy się na faktach , tych potwierdzonych .


21 sty 2012, o 23:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
roberto napisał(a):
[...] jednak trochę materiałów pozostanie w sferze Top Secret !

Wrcajac do materiałów ... prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego ponad godzinny film nakręcony kamerą VHS obrazujący wnętrza budynków stacyjnych , pole masztowe (cmentarzysko) kilka miesięcy po katastrofie masztu .


I ktoś mi powie że Konstantynów nie jest tajemniczym obiektem. Powiedz chociaż czemu część materiałów ma zostać "w sferze Top Secret"?
roberto napisał(a):
Wrcajac do materiałów ... prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego ponad godzinny film nakręcony kamerą VHS obrazujący wnętrza budynków stacyjnych , pole masztowe (cmentarzysko) kilka miesięcy po katastrofie masztu .

To istnieje w ogóle taki film? Jest gdzieś zapisany? Kto go nakręcił? Masz do niego dostęp?

Nie to, żebym był jakiś natrętny, jednak uważam że po ponad 20 latach po katastrofie masztu, i definitywnym zakończeniu działania radiostacji jako ośrodka nadawczego nie ma sensu trzymać jakiś danych w tajemnicy. Wszyscy wiemy że nic już tam nie będzie, a już na pewno nie ośrodek nadawczy. Każda minuta materiału filmowego jest dla nas bezcenna, a co dopiero godzinny film. Co innego w czasach świetności radiostacji, wtedy był to punkt strategiczny, nie ma się wtedy co dziwić że taki obiekt jest tajemniczy, ale po ponad 20 latach po katastrofie?


21 sty 2012, o 23:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
To nie chodzi o to, że Robert specjalnie filmu nie udostępni. Film zapewne jest własnością jednego z pracowników RCN, jak podejrzewam padają tam prywatne rozmowy - może nawet "za" prywatne. Być może autor filmu nie chce aby ujrzało to światło dzienne. Nikt po 20-latach nie robiłby tajemnicy odnośnie nieistniejących urządzeń, gdyby nie fakt wspomnianych luźnych rozmów. Tak mi się wydaje :)


22 sty 2012, o 00:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
W sumie masz rację Łukasz. A może chociaż udało by się tutaj zamieścić jakieś fragmenty filmu, do tego usunąć z nich dźwięk. A może i cały film można by tu udostępnić po usunięciu dźwięku. Oczywiście najpierw taki przygotowany materiał pokazać właścicielowi filmu, by wyraził ostateczną zgodę.


22 sty 2012, o 00:11
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Lampy nadawcze
Tak, ale zgodę musieliby wyrazić (chyba) uczestnicy tego filmu, co po latach nie utrzymywania kontaktów jest trudne do zrealizowania. To oczywiście tylko moja hipoteza.
Edit.
Pracownicy z którymi zdołaliśmy nawiązać kontakt, nigdy nie robili tajemnic dotyczących szczegółów technicznych aparatury czy masztu. No może poza jednym Panem... ;)


22 sty 2012, o 00:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL