Teraz jest 18 kwi 2024, o 08:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Sterowanie zasilaniem obiektu 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2477
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
myheaven napisał(a):
Jak dla mnie laika bardzo fajny pomysł i realizacja . Teraz każdy nie "siedzący" w schematach będzie mógł bez problemu zrozumieć zasady i zależności sterowania. Chylę czoła za robotę :)

E tam laik. Przecież nie można znać się na wszystkim. Ja na przykład totalnie nie ogarniam nadajników, dla mnie to czarna magia ;)
Kolega Anodowy często zaskakuje swoją pomysłowością i umiejętnościami. Niby prosta rzecz ale jak bardzo ułatwia zapoznanie się z funkcjami sterowników, lampek i wskaźników.

EDIT
Znalazłem błąd, a w zasadzie "niedopisanie" w części sterowania rozdzielnią główną nN.
Dwa skrajne sterowniki i dwie skrajne kasety sygnalizacyjne były rezerwowe. Dopiero później zmieniono ich funkcje. Czyli należy dopisać "- początkowo sterownik / lampka rezerwowy / rezerwowa.

I jeszcze jedno ale to już czepianie się zawodowe z mojej strony - to nie są wyłączniki tylko sterowniki wyłączników i nie lampki tylko kasety świetlne (te prostokątne białe). Jednak tego bym nie zmieniał, gdyż przekaz ma być zrozumiały i trafiać do wszystkich. Nikt przecież nie będzie rozkminiał co to sterownik, czy kaseta świetlna. Natomiast każdy wie co to wyłącznik i lampka kontrolna.


11 maja 2019, o 21:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 288
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
Potwierdzam jako laik. Łopatologia jest wskazana przy opisach dla ludzi którzy nie siedzą w kwestiach technicznych ale rozumieją ogólne zasady działania ;)


26 maja 2019, o 21:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 577
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
kolejna ciekawostka przedstawia prace rozdzielnicy oświetlenia terenu, inaczej - na obiekcie znowu pali się światło. Szczególy w "energetyce", podstrona "oswietlenie terenu"


6 gru 2019, o 20:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
To jest genialne... takie interaktywne grafiki przywracają życie radiosatcji, fajnie byłoby jakby dało radę zrobić podobne efekty w innych miejscach.
Pozdrawiam :)


6 gru 2019, o 23:42
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2477
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
Na godzinę 23:59 chyba jest awaria oświetlenia w dwóch obwodach.
Teren strona lewa - świecą dwie kontrolki równocześnie, zarówno wyłączenia, jak i załączenia obwodu.
Droga do masztu - nie świeci żadna kontrolka - nie wiadomo, czy obwód jest załączony, czy wyłączony. Prawdopodobnie padła jakaś żarówka.


7 gru 2019, o 00:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 577
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
to wszystko jest stare, zapuszczone, wymaga sporo pracy aby jakoś mogło funkcjonować. Brak żarowek i do tego pokombinowane w środku, robota w zimnym bez ogrzewania, to cud że jeszcze nic nie poszło z dymem. Zacięło się i wieza swieci sie ciągle wraz częścią lasu podobnie jak cieknąca woda w Leszczynce. Naszego głownego Energetyka prosimy o podanie typu latarni na wspomnianych słupach gdyz trudno je znalesc w gąszczu forum. Użytkownicy przeglądarek FIREFOX oraz CHROME powinni włączyć glosniki.


7 gru 2019, o 14:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2477
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
Betonowe słupy były typu WZ-9 (9-cio metrowe) rozmieszone co 40m. Oprawy początkowo miały być typu ORZ-2 ale docelowo zastosowano ORZ-7 z lampami rtęciowymi LFR 250W.
Na stacji 110kV zastosowano oprawy typu ORZ-3 (trumna) na słupach metalowych - niestety nie pamiętam typu słupów. Dodatkowo dwie oprawy miały drugą żarówkę zasilaną z akumulatorni na wypadek zapadu zasilania.
Na wieżyczkach sygnalizacyjnych oraz wartowniczych, poza zwykłą ORZ-7 świecącą w odciągi lub w stronę masztu, umieszczono po dwa projektory typu C 41-36 z żarówkami o mocy 1500W. Projektory były obrotowe i umożliwiały skierowanie strumienia światła na dowolny punkt pola masztowego w odległości do 200m. Dwa projektory były zainstalowane również na pierwszym pomoście wieży LR.

I jeszcze ważna rzecz - lampki sygnalizacyjne na rozdzielnicy sterującej są typu LS-48. Producent: LUBUSKIE ZAKŁADY APARATÓW ELEKTRYCZNYCH "LUMEL". Zielona Góra, ul. Sulechowska 1, tel. 48-11(dane z lat 70-tych).

Dziś w nocy będę na obiekcie to spróbuję naprawić i wymienić spalone żarówki sygnalizacyjne. Nie wiem czy uda się uruchomić stare styczniki - brak części zamiennych i funduszy na modernizacje.


7 gru 2019, o 14:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
Jakie stare styczniki ? Może mam coś na stanie


8 gru 2019, o 08:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2477
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
mayster napisał(a):
Jakie stare styczniki ? Może mam coś na stanie

Ja sobie żartuję. Tam nie ma już nawet czym sterować. Na zdjęciu pierwsza rozdzielnica z lewej strony:
Załącznik:
20191208_050629.jpg
20191208_050629.jpg [ 1.22 MiB | Przeglądane 5272 razy ]

A Kable odejściowe na teren ktoś dawno ukradł, zostały same styczniki i sterowanie do wartowni:
Załącznik:
20191208_084836.jpg
20191208_084836.jpg [ 1.41 MiB | Przeglądane 5272 razy ]


14 gru 2019, o 00:21
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Sterowanie zasilaniem obiektu
Szkoda tego widoku... Okoliczne punkty skupu złomu na pewno wiedziały skąd towar idzie, no ale zysk musi być.


17 gru 2019, o 09:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL