Teraz jest 3 maja 2024, o 23:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
 Zasilanie obiektu 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Głowy nie dam, ale być może jest mostek pomiędzy obydwoma liniami na rozwidleniu Gąbin - Szkarada. Można to rozumieć, jaka tzw. połaczenie awaryjne na wypadek uszkodzenia którejś z linii zasilającej obecny RCN. Tak ja to rozumuję. :shock:


Załączniki:
Komentarz: Miejsce zmostkowania obu linii 110kV.
DSCN2408.JPG
DSCN2408.JPG [ 157.34 KiB | Przeglądane 19624 razy ]
21 mar 2013, o 07:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Tadekmaj napisał(a):
Głowy nie dam, ale być może jest mostek pomiędzy obydwoma liniami na rozwidleniu Gąbin - Szkarada. Można to rozumieć, jaka tzw. połaczenie awaryjne na wypadek uszkodzenia którejś z linii zasilającej obecny RCN. Tak ja to rozumuję. :shock:


Przecież ten mostek widać na tym zdjęciu i nie jest żadnym awaryjnym - łączy dwa GPZ-ty z powodu nieczynnego Konstantynowa:
Załącznik:
jr.jpg
jr.jpg [ 195.5 KiB | Przeglądane 19610 razy ]


To że przewody od strony Konstantynowa dochodzą do słupa, nie oznacza, że są podłączone z przewodami Gąbin - Szkarada. To jest widoczne na zdjęciach które dysponujemy. Należy je tylko powiększyć i prześledzić "druty". Ja tam nie byłem a widzę. Panowie stawiam flaszkę jeśli jest inaczej. Linia Gąbin - Szkarada ciągle jest na 110kV inaczej nie miałaby sensu bytu. Zwróćcie uwagę na kawałek słupa przelotowego (prawa strona fotki), ten nie utrzymałby naciągu przewodów w stronę Konstantynowa (mocowanie izolatora oraz konstrukcja słupa). Teraz chyba już jasne dlaczego przewody są odłączone ale ciągle doprowadzone (trzymane przez słup mocny). Ten sam słup z zaznaczonymi przewodami jest w moim poprzednim poście tyle, że fotka zrobiona z naprzeciwka - pewnie z drogi.

Mogę się jedynie mylić co do miejsca podania 15kV na linie Sochaczew ( za rozwidleniem). Posiłkowałem się do tego celu jedynie mapą topograficzną z Geoportalu z naniesioną linia średniego napięcia i zobrazowałem to na mapce z Wikimapii.


21 mar 2013, o 15:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Oj Łukasz jak bede pos swietach sie wybieral to chetnie Cię zabiorę i zrobimy pelna dokumentacje tego problemu

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


21 mar 2013, o 17:58
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Nie zły pomysł z tą dokumentacją obecnego stanu infrastruktury energetycznej zasilającej w przeszłości jak i obecnie RCN. w Konstantynowie. Możemy się spotkać i wspólnie prześledzić obie liniie , ale nie będzie to łatwe, bo nie wszędzie da się podjechać samochodem i trzeba będzie zasuwać na nogach w niezbyt, przyjaznym rolniczym terenie.


21 mar 2013, o 20:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Dlatego wczesną wiosną zaraz po roztopach, nie jest to dobry pomysł. Lepiej w maju.
Na dzień dzisiejszy w Warszawie leży śnieg, nawet dziś padał, ciekawe jak w Konstantynowie.


21 mar 2013, o 20:42
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
No w Konstantynowie również bardzo dużo śniegu , miejscami spore zaspy i mniej więcej 15 cm. śniegu. Tutaj również cały dzień padał świeżutki śnieg :) . Powiem wam , że droga do linii WN nie jest wcale aż taka trudna jak się wydaje. Niedługo pokaże wam mapkę z prostym dojazdem. Droga idzie cały czas dosłownie jakieś 100 może 200 metrów od linii WN :) Na razie nie radzę jechać do Konstantynowa bo jak to wszystko się roztopi, to w kaloszach nie da się wejść, tyle tam wody będzie ;)


21 mar 2013, o 22:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Wobec tego panowie, spotykamy się w jakiś ciepły majowy dzień, rowerki do bagażników, bo do przemieżenia jest sporo kilometrów od Gąbina do Szkarady. Termin do ustalenia. :P


23 mar 2013, o 08:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
ok ja sie pisze.

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


24 mar 2013, o 21:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Wybaczcie ale mój rower jest w takim stanie, że wstyd nawet do bagażnika włożyć :D Pójdę pieszo, chyba że któryś z kolegów weźmie mnie na ramę ;)


24 mar 2013, o 22:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Zasilanie obiektu
Ja mysle ze nawet przed roztopami mozna jakas wyprawe zorganizowac. bo po co czekaC?

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


25 mar 2013, o 09:05
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL