Teraz jest 2 maja 2024, o 07:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Budowa repliki masztu w technice 3D 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 18:06
Posty: 133
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Jeszcze jedna opcja zwiekszajaca wydajnosc kosztem braku roslinnosci.
Zakomentowac exportdata.txt (include scn_rcnk/exportdata.txt end) w scn_rcnk.scn
Powinno pomoc :D


19 sty 2013, o 23:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 18:06
Posty: 133
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
zarowka_1234 napisał(a):
Edit:
Działa wszystko jak należy. Co prawda też lekko się tnie, ale na laptopie uzyskałem jakieś 20fps, ale to wystarcza do jako takiego działania. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Co to są za tory? Chyba z jakiejś trasy Maszyny zapomniałeś je skasować ;)
Życzę powodzenia w dalszych pracach.


Tamtedy dowozilem elementy masztu ;)


19 sty 2013, o 23:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Thinkpad R60 z 2 GB RAM, Windows 8 - maszyna śmiga. Wydaje mi się tylko że po przekierowaniu kamery na budynki wydajność spada do 2-3 klatek na sekundę. Pewnie silnik rysuje wszystkie widoczne szczegóły, łącznie z tymi które są bardzo daleko. Pamiętam ten efekt jak kiedyś pod koniec lat 90. bawiłem się w kreowanie map do Quake 1 (worldcraft). Modelowanie wielkich przestrzeni wymagało dobrego przemyślenia i zazwyczaj łączyło się to ze spadkiem wydajności. Po prostu za dużo było do rysowania w dali. Bez "przed-renderingu" (dla wtajemniczonych: qbsp, light, vis) silnik rysował nawet niewidoczne elementy (np za ścianą), bez oświetleń itd i w ogóle nie dało się grać. Skończona mapa była przetwarzana 3 razy, komputer (pentium I 100 MHz) liczył cały dzień, ale potem gotowa mapa śmigała.

Co do silnika: czy maszyna używa DirectX czy OpenGL?

Wracając do tematu: symulacja fascynująca! Pojeździłem sobie conieco. Wydaje się tylko że WFS masztu by rozsadził skalę, bo rura dostrojcza sobie wesoło wisi ;)


20 sty 2013, o 14:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Ja nie wiem , we wcześniejszym było niebieskie tło ściągnąłem drugie , już nawet nie chce się nic włączyć bo wyskakują jakieś komunikaty diagnostyczne. :roll: dobra , daje sobie z tym spokój. Mam prośbę, mógłby ktoś nagrać filmik z tego wirtualnego zwiedzania radiostacji i wrzucić na youtube?


20 sty 2013, o 14:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Bartosz, nie przejmuj się :) Mi też nie działa i wielu innym kolegom również. Już się pogodziłem z faktem, że nie zwiedzę sobie RCN-u wirtualnie i jakoś z tym żyję. Najgorsze są pierwsze dni, jak je przetrwasz to potem samo odejdzie :mrgreen:


20 sty 2013, o 16:54
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Ale jak coś się robi, to niech to będzie dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, którzy mają lepsze oprogramowanie. Ta strona jest dla wszystkich.


20 sty 2013, o 17:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Tadekmaj napisał(a):
Ale jak coś się robi, to niech to będzie dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, którzy mają lepsze oprogramowanie. Ta strona jest dla wszystkich.

Niestety, ale grafika komputerowa wymaga bardzo silnych komputerów. Strona pójdzie na wszystkim, internet mają wszyscy użytkownicy forum. Ale niestety nie wszyscy będą w stanie odpalić maszt. Tego nie przeskoczysz.

Łukasz i Bartek, nie poddawajcie się :) Spróbujcie na innych komputerach, może Q424 wam może jeszcze jakoś pomóc. Ja niestety nie znam się specjalnie na komputerach.


20 sty 2013, o 20:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Nie no, chyba najłatwiejszym sposobem by było jakby ktoś nagrał to na krótki filmik i wstawił na naszą stronkę. Filmik aż takiej grafiki nie wymaga ;) :lol:
Tadeuszu , nie ma się tak co bulwersować. Nasz kolega wykonał kawał świetnej roboty i pomimo tego ,że nie u każdego działa należą mu się gratulację :) Zrobił to bardzo szczegółowo a każdy szczegół wymaga lepszej grafiki.


20 sty 2013, o 20:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Może ktoś podać jais ostateczny link do programu zwiedzania rcnu. bo wersji jest kilka i cos mie dzialaja

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


2 lut 2013, o 20:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL