Teraz jest 29 mar 2024, o 08:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Podstawowe informacje techniczne 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
soundsystem napisał(a):
Wiecie może czy masz był w czasie swojej eksploatacji malowany poza czasem gdy był montowany?? Jeśli takowe malowanie było realizowane to ile razy?? i jak długo taki zabieg trwał??

Ile razy? Aż dwa razy... :lol: Najpierw podkładem chromianowym, a następnie farbą ftalową - białą i czerwoną w zależności od segmentu.

Maszt stojąc w pionie, nigdy nie doczekał malowania.


19 mar 2015, o 22:27
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Podczas tylu lat eksploatacji stan takiej powłoki musiał na pewno wymagać napraw, choćby miejscowych. Przecież podczas budowy i późniejszej eksploatacji na pewno coś się obiło. Dodatkowo miejsca po wyładowaniach atmosferycznych były też narażone na korozję. Czy przy przeglądach okresowych konstrukcji były takowe miejsca wskazywane w protokole pokontrolnym i na bieżąco malowane??? Choć na kilku zdjęciach z ostatnich lat istnienia masztu widać całe połacie beż farby a pod spodem coś jakby powłoka ocynkowa :D .

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


20 mar 2015, o 06:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Myślałem, że chodzi Tobie o typowe malowanie całości. Pewnie jakieś minimalne "mazanie" ubytków po wyładowaniach były.
17 lat to nie jest w sumie dużo, porównując np. Raszyn, gdzie ostatni pełny czaso-okres pomiędzy malowaniami to 13 lat (1992r - 2005r). Teraz mamy 2015r. i już kolejne 10 lat minęło, a maszt ma się dobrze. Fakt, że farby teraz są o niebo lepsze.

W Konstantynowie był problem z wyziewami z Petrochemii. Od strony Płocka maszt był podobno najbardziej naruszony. Mam też swoją teorię, otóż malowanie farbą na świeży ocynk. Jak ona miała się trzymać?


20 mar 2015, o 18:15
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 489
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Trochę odgrzeje starego kotleta :mrgreen: Mam pewne pytanko dotyczące poniekąd odciągów. Na forum znalazłem jedynie długości poszczególnych odcinków lin oraz odległości zakotwienia od masztu. Bardziej interesują mnie jednak wymiary fundamentów. Na stronie znajdują się plany dotyczące fundamentu głównego masztu, jednak nigdzie nie mogę znaleźć odciągów. Czy ma ktoś wiedzę w tym temacie? Niestety nawet w internecie nie mogę znaleźć informacji na temat projektowania fundamentów dla odciągów.


15 sty 2021, o 13:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Bartosz napisał(a):
Trochę odgrzeje starego kotleta :mrgreen: Mam pewne pytanko dotyczące poniekąd odciągów. Na forum znalazłem jedynie długości poszczególnych odcinków lin oraz odległości zakotwienia od masztu. Bardziej interesują mnie jednak wymiary fundamentów. Na stronie znajdują się plany dotyczące fundamentu głównego masztu, jednak nigdzie nie mogę znaleźć odciągów. Czy ma ktoś wiedzę w tym temacie? Niestety nawet w internecie nie mogę znaleźć informacji na temat projektowania fundamentów dla odciągów.
Dołączę się do pytania idąc głębiej ;). Ciekawy jestem jak w całości wyglądają fundamenty odciągów poniżej poziomu ziemi. Przykładem jest zdjęcie fundamentu głównego pod maszt nie zasypanego jeszcze ziemią. To zdjęcie zaskoczyło mnie i uświadomiło złożoność konstrukcji jak głęboko była murowana. Fundamenty odciągów podejrzewam że też muszą być masywne o dużej bryle poniżej ziemi tak aby nie były wyrwane ( prawda oczywista ;)


15 sty 2021, o 21:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Niestety nie dysponuję typowym projektem fundamentów. Jedynie co znalazłem to zwykłe rysunki, które pojawiały się przy okazji innych projektów.

Z projektu montażu masztu (układ napinania odciągów):
Załącznik:
Rys. 414a1.jpg
Rys. 414a1.jpg [ 302.26 KiB | Przeglądane 3267 razy ]
Załącznik:
Rys. 414a2.jpg
Rys. 414a2.jpg [ 275.57 KiB | Przeglądane 3267 razy ]
Załącznik:
Rys. 414a3.jpg
Rys. 414a3.jpg [ 277.18 KiB | Przeglądane 3267 razy ]


Z projektu zabezpieczenia masztu przed wpływem elektryczności atmosferycznej:
Załącznik:
Rys. 4.0.jpg
Rys. 4.0.jpg [ 278.02 KiB | Przeglądane 3267 razy ]
Załącznik:
Rys. 4.1.jpg
Rys. 4.1.jpg [ 266.22 KiB | Przeglądane 3267 razy ]
Załącznik:
Rys. 4.2.jpg
Rys. 4.2.jpg [ 265.39 KiB | Przeglądane 3267 razy ]
Załącznik:
Rys. 4.3.jpg
Rys. 4.3.jpg [ 268.17 KiB | Przeglądane 3267 razy ]


I jeszcze fundament masztu:
Załącznik:
P1600950.jpg
P1600950.jpg [ 345.29 KiB | Przeglądane 3267 razy ]


15 sty 2021, o 23:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL