Teraz jest 20 kwi 2024, o 02:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Podstawowe informacje techniczne 
Autor Wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Obrazek

Rysunek trochę niewyraźny , ale po powiększeniu odczytacie dane dotyczące wysokości poszczególnych poziomów lin odciągowych na maszcie .
Co do odcinków , które oddzielone były bardzo drogimi izolatorami ich długość kategorycznie nie mogła przekraczać 1/10 długości fali ! .... to taka mała ciekawostka ;) .


15 lut 2011, o 22:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
A ja dorzucę jeszcze trochę szczegółów dla bardziej ciekawych :)
I poziom:
-wys. 121m, element nr 16 (biały)
II poziom:
-wys. 256m, element nr 34 (biały)
III poziom:
-wys. 368,5m, element nr 49 (czerwony)
IV poziom:
-wys. 481m, element nr 64 (biały)
V poziom:
-wys. 593,5m, element nr 79 (czerwony)

Tu wycinek masztu (uproszczony) z elementem przystosowanym do zamontowania lin odciągowych głównych:
Załącznik:
Zaczepy lin.jpg
Zaczepy lin.jpg [ 49.39 KiB | Przeglądane 23727 razy ]


15 lut 2011, o 23:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Przepraszam, że post pod postem ale dorzucę bardziej dokładny rysunek:
Załącznik:
Odciągi.JPG
Odciągi.JPG [ 71.11 KiB | Przeglądane 23787 razy ]

Ciekawi mnie dlaczego zamieszczono różne ilości izolatorów na odciągach z tego samego poziomu.


4 mar 2011, o 16:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 23 lut 2011, o 08:50
Posty: 2
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Ja się wtrącę w środek Waszej dyskusji o odciągach z kilkoma pytaniami radiowymi (gównie do Kolegi TAN).
1. Impedancja wejściowa masztu, była równa Z=531-j405, aby dopasować ją do 300 omowej rzeczywistejimpedancji linii fiderowej była potrzebna równoległa z masztem pojemność (żeby uzyskać w równoległym ich połączeniu 300-j"coś", co w sumie z cewką +j"coś" dawało Z=300+j0), dobrze myślę, że jej funkcję pełniła ćwierćfalowa rura zaczepiona w cirka połowie masztu? Chyba, że rozwiązanie było jeszcze inne...
2. Moc 2MW przy pracy dwóch nadajników to oczywiście moc samej nośnej, a nie PEP? Wtedy przy pełnym wymodulowaniu w szczycie byłoby prawie 8 MW, z obliczeń wynika, że 120 kV pojawiałoby się na izolatorach wsporczych właśnie przy pełnym wymodulowaniu (w samej linii fiderowej napięcie byłoby oczywiście niższe).

Pozdrawiam,
dremka


4 mar 2011, o 19:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
dremka napisał(a):
Ja się wtrącę w środek Waszej dyskusji o odciągach z kilkoma pytaniami radiowymi (gównie do Kolegi TAN).
2. Moc 2MW przy pracy dwóch nadajników to oczywiście moc samej nośnej, a nie PEP? Wtedy przy pełnym wymodulowaniu w szczycie byłoby prawie 8 MW, z obliczeń wynika, że 120 kV pojawiałoby się na izolatorach wsporczych właśnie przy pełnym wymodulowaniu (w samej linii fiderowej napięcie byłoby oczywiście niższe).

Pozdrawiam,
dremka


Witam.
A zarazem przepraszam, bo wiem, że są to pytania nie do mnie, ale na pytanie ad. 2 mam dodatkowe pytanie.
Czy 2 MW nie odnoszą się do pełnego wymodulowania, i jaki był sposób modulacji - negatywowy czy pozytywowy / z tezy pytania wynika, że negatywowy /.
Przy modulacji pozytywowej może dojść do przemodulowania nadajnika i całkowitego chwilowego zaniku nośnej /zerwanie drgań /.
Jak ciekawostkę podam, że nadajnik raszyński ma przełącznik sposobu modulacji. Nie wiem jak było Konstantynowie.
Pozdrawiam
Sławek


4 mar 2011, o 23:56
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Te izolatory to jednak ciekawostka
;)


23 maja 2011, o 20:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Witam

Jeśli chodzi o izolatory i różną ich ilość na odciągach tego samego piętra to pozwoliłem sobie zadać to pytanie inż Andrzejowi Szepczyńskiemu. To co odpowiedział zamieściłem w wątku " inz Andrzej Szepczyński opowiada" .

pozdrawiam


25 maja 2011, o 10:17
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Ostatnio widziałem kawałek rury od masztu i powiem Wam , że na prawdę zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Widziałem tą rurę , która wystaje przy fundamencie masztu , ale taka leżąca luzem to daje dużo do wyobraźni. Pierwsza rzecz która nasunęła mi się do głowy : Ile tej stali było i jaki to ciężar :shock: no i widziałem jeszcze kawałek rury kratownicy masztu ;)


29 mar 2013, o 22:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Bartosz, jak masz możliwość to zrób zdjęcie i nam pokaż ;)


30 mar 2013, o 23:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Podstawowe informacje techniczne
Wiecie może czy masz był w czasie swojej eksploatacji malowany poza czasem gdy był montowany?? Jeśli takowe malowanie było realizowane to ile razy?? i jak długo taki zabieg trwał??

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


19 mar 2015, o 18:27
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL