Teraz jest 26 kwi 2024, o 01:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Blok pracowniczy Sochaczew 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Blok pracowniczy Sochaczew
Witam.
mam do was kilka pytan codo tego bloku w Sochaczewie
1. jaki jest dokladny adres tego bloku?
2. Czy zostal zbudowany specjalnie dla pracownikow osrodka czy po prostu wykupione zostalo tylko kilka mieszkan?
3. Czy ktorys z pracownikow ( wykupil) lokal i mieszkal w nim po decyzji o budowie solca??
4. Czy każdy pracownik mial swoje mieszkanie/ kawalerke, czy mieszkali w grupach w wiekszych mieszkaniach??
5. Czy z okien widzieli maszt??
6. Czemu nie rozważono zamieszkania pracownikow gdzies bliżej, np Gąbin??

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


20 gru 2012, o 19:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
1. Wyślę na PW
2. Typowy tzw. "blok zakładowy" , warto rozwinąć tą definicję zwłaszcza ze względu na młodszych kolegów . W czasach PRL dość często stosowano tego typu rozwiązania . Podczas budowy nowego osiedla wydzielano część zasobów pod przydziały dla pracowników różnych zakładów lub instytucji . Zazwyczaj było to całe bloki np. dla milicjantów , czy tak jak w tym przypadku dla pracowników ówczesnej telekomunikacji . Tak więc słynny blok w Sochaczewie w całości zasiedlony był pracownikami branży łączności , nie mieszkali tam tylko pracownicy RCN .
3. Nie mam takich informacji . Wiadomo natomiast że z biegiem lat część lokatorów (w tym pracowników RCN) wykupiła sobie większe mieszkania w innych lokalizacjach , lub wybudowała domy , na chwilę obecną żaden ze znanych nam pracowników już tam nie mieszka.
4. Każdy miał swoje mieszkanie .
5. Migający czubek masztu widoczny był z okien 4 piętra.
6. Ta kwestia jest dość złożona . Po pierwsze proszę wziąć pod uwagę odp. pkt.2 . Kolejna sprawa to konieczność rekrutacji m.in. kadry inżynierskiej z Warszawy , co mogło wiązać się z przeprowadzką całej rodziny . Sochaczew stanowił niezły węzeł komunikacyjny , m.in. bezpośrednie połączenie kolejowe czy autobusowe z Warszawą , dzięki czemu członkowie rodziny mogli kontynuować np. karierę zawodową w Stolicy .
Warto przy tym przypomnieć , że praca w RCN owszem dawała swego rodzaju prestiż , jednak z racji lokalizacji obiektu było to zesłanie na prowincję .
Z tego też powodu od samego początku istnienia RCN zmagano się z brakami kadrowymi .


30 gru 2012, o 10:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Błąd ! Wybaczcie !
W bloku mieszkali tylko pracownicy RCN . Był tam też lokal rezerwowy , takie mieszkanie gościnne na wypadek konieczności zakwaterowania delegowanego pracownika .


16 sty 2013, o 12:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Duże mieli te mieszkania? I ile tych mieszkań było?


16 sty 2013, o 21:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2480
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Jak typowo pracowniczy to dla szeregowych pracowników pewnie kawalerki.


16 sty 2013, o 22:29
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Po małych poszukiwaniach doszedłem ze swoim wujkiem gdzie dokładnie znajduje się ten blok. Oczywiście poszukiwania były celowe więc wziąłem ze sobą aparat. Przed blokiem spotkaliśmy starszego pana który po krótkiej rozmowie okazał się kolegą pana Stanisława Wojciechowskiego z którym razem wjeżdżał na maszt. Jeszcze większe było moje zdziwienie gdy dowiedziałem się ,że jest kolegą mojego wujka z Topólna , który czasami odwoził go do Sochaczewa ;) Oczywiście pan posiada wiele materiałów które chętnie nam udostępni. Jeśli jesteście czegoś ciekawi to piszcie ponieważ chętnie odpowie na każde wasze pytanie :)
Pozdrawiam:Bartosz


Załączniki:
Forum.jpg
Forum.jpg [ 101.67 KiB | Przeglądane 25461 razy ]
forum2.jpg
forum2.jpg [ 94.55 KiB | Przeglądane 25461 razy ]
9 lut 2013, o 17:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2480
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Wspaniała robota!
Ja mam tradycyjnie pytanie o zdjęcia, bo mówiąc o materiałach ten pan miał namyśli pewnie fotografie. Gdyby użyczył w celu zeskanowania byłoby super.


9 lut 2013, o 20:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Bartosz, co do pytań to na forum już był jeden temat.
I czekamy na zdjęcia.
Gratuluję sukcesu :)


9 lut 2013, o 22:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Jest to już kolejna osoba, która ma tam jakieś materiały a zwłaszcza zdjęcia, które to chętnie nam udostępni. Szkoda tylko, że nie wiele z tych obietnic wynika i dochodzi do skutku. Albo nam, zaczyna brakować konsekwencji i dlatego to wszystko się rozmywa. Ale jak zwykle, bądżmy dobrej myśli a Bartosz będzie pilotował tą sprawę. Jest jeszcze kwestia inż Duczmalewskiego, który swego czasu wyjawił,że również posiada sporo materiałów odnośnie radiostacji. Ale ta sprawa, z racji osoby pana inżyniera, pozostaje w gestii naszego szanownego Roberta.


11 lut 2013, o 18:30
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Blok pracowniczy Sochaczew
Tadek, co do zdjęć to nie mów że obietnice nie dochodzą do skutku. Obejrzyj forum i stronę i porównaj do tego co było np. rok temu.


11 lut 2013, o 19:51
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL