Forum radiostacji NRC
https://rcn.tlx.pl/forum/

Regulamin
https://rcn.tlx.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=35
Strona 1 z 1

Autor:  roberto [ 16 sty 2011, o 13:53 ]
Tytuł:  Regulamin


Rejestracja

Ze względu na coraz większą liczbę bot-ów spamujących na forum wprowadzamy drobną zmianę w zasadach rejestracji. Nowy użytkownik proszony jest o przesłanie e-maila na adres podany w dziale "kontakt" na stronie RCN w którym krótko w jednym zdaniu przedstawi się, podając nick pod którym zarejestrował się na forum. W temacie listu proszę wpisać "rejestracja".
Zdajemy sobie sprawę, że jest to dodatkowa czynność komplikująca procedurę lecz chyba najbardziej skuteczna.

Regulamin

1.
Forum RCN jest miejscem dyskusji na tematy ściśle techniczne związane z budową, funkcjonowaniem oraz latami świetności tego wspaniałego obiektu. Wyjście poza temat, nawiązywanie do innych kwestii będą usuwane przez Moderatorów natomiast userzy nagminnie łamiący ten punkt regulaminu zostaną pozbawieni możliwości dalszego uczestnictwa w dyskusji. Podstawowym celem strony jak i forum dyskusyjnego jest upamiętnienie istnienia tego obiektu oraz wieloletniej misji świadczonej dla słuchaczy.

2.
Post powinien być w miarę czytelny i zrozumiały. Zdania oraz nazwy własne pisane z wielkiej litery, ze znakami interpunkcyjnymi i spacjami po nich (a nie przed nimi). Jeśli ktoś chce pisać posty bez polskich znaków diakrytycznych, to nie stanowi to żadnego problemu, lecz zasady ortografii i interpunkcji nadal obowiązują. Należy być konsekwentnym. Zalecamy korzystanie z przeglądarek internetowych, które potrafią "w locie" sprawdzać pisownię. Pamiętaj, że niechlujnie napisany post oznacza brak szacunku dla innych czytających go osób.

3.
Użytkownicy zarejestrowani mają możliwość uzupełnienia swojego profilu.

4.
Nie naruszamy norm zwyczajowych. Forum jest miejscem, w którym wymienia się opinie i każdy ma do tego pełne prawo. Niedozwolone jest poniżanie w jakikolwiek sposób innej osoby za jej opinię czy poglądy. Używanie wulgaryzmów na forum jest zabronione, chamskie odnoszenie się do innych osób spowoduje wykluczenie za naruszenie zasad społeczności.

5.
Na forum nie wolno umieszczać linków prowadzących bezpośrednio do plików i oprogramowania, które mogłoby wyrządzić innym szkodę (trojany, wirusy, spyware. Zabraniamy również SPAMu w jakiejkolwiek postaci, jeśli założyłeś swoje konto tylko dlatego, aby umieścić reklamę, licz się z tym, iż konto to zostanie usunięte.

6.
Zadaniem każdego moderatora jest dbanie o wysoki poziom merytoryczny i kulturalny dyskusji prowadzonych w moderowanych przez nich działach oraz nadzorowanie przestrzegania przez użytkowników forum przepisów zawartych w niniejszym regulaminie.

7.
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz materiały audio-wizualne, fotograficzne umieszczane przez użytkowników których publikacja godzi w prawa autorskie jej twórców. Posty są pisane przez osoby odwiedzające forum i to one odpowiadają za treści które przekazują innym w swojej wypowiedzi.
Zastrzega się możliwość usuwania wpisów które mogą wpłynąć na merytorykę dyskusji a szczególnie te naruszające regulamin społeczności i wszelkie inne zgłoszone jako niewłaściwe - szkodliwe.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/