Teraz jest 29 kwi 2024, o 07:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne. 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Łukaszu, to wcale nie musi być jakieś super wykonanie. Maszt widziany z odległości kilku kilometrów, wygłądał jak pnąca sie ku niebu nitka, nawet nie było widać lin odciągowych. Dlatego uważam że można by spróbować zrobić coś takiego z wykorzystaniem innych fotografii. Można by również zrobić taką wizualną prezentację, jak maszt w Konstantynowie ze swoją wysokością wyglądał na tle innych wysokich konstrukcji tego typu w Polsce i za granicą. Oczywiście dobierając odpowiednie proporcje. Pozdrawiam.


9 kwi 2011, o 22:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Tak na szybko stworzony maszt na tle zdjęcia "nieba" ;)
Załącznik:
bez tytułu maszt e.JPG
bez tytułu maszt e.JPG [ 68.3 KiB | Przeglądane 19869 razy ]


9 kwi 2011, o 22:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Oj chyba przyznam Ci rację, super wychodzi Tobie ten projekt.


10 kwi 2011, o 08:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Też tak uważam. Łukasz to zdolna osoba i napewno stworzy taką wizualizację tego masztu, jakby był prawdziwy. :)


10 kwi 2011, o 13:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Dobrze by było wziąć jakieś teraźniejsze zdjęcie na którym jest teren masztu i to wszystko odwzorować. ( moim zdaniem dobrze wyglądałaby wieża radiofoniczna z boku)
pozdrawiam


10 kwi 2011, o 13:59
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Ok Bartoszu, to ja załatwię Tobie teraźniejsze zdjęcie a Ty narysujesz maszt z wieżą radiofoniczną obok. Może być?


10 kwi 2011, o 22:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Łukasz podeślij mi te fotki na maila , nie obiecuję ale postaram się .
Dodatkowe pytanie ... jak migało oświetlenie przeszkodowe , bo są różne opinie ? Można by zrobić fajną wizualizację nocną .


11 kwi 2011, o 17:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Dodatkowe pytanie ... jak migało oświetlenie przeszkodowe , bo są różne opinie ? Można by zrobić fajną wizualizację nocną .[/quote]
Lampy oświetlenia przeszkodowego na maszcie w Konstantynowie nie migały, były włączone na stałe. Migała tylko lampa umieszczona na samym szczycie. Posiadała ona osobne podłączenie do układu elektrycznego w którym migały także trzy lampy na wieżach sygnalizujących ostatnie najwyższe odciągi masztu. W ostatnim czasie zainstalowano lampę oświetlenia przeszkodowego ma maszcie radiolinii i ta lampa miga podobnie jak ta zainstalowana na maszcie i wieżach ostrzegawczych. Podejrzewam ze wykorzystano tu ten sam lub podobny przerywacz oraz typowo okrętową lampę.


11 kwi 2011, o 19:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Wiem, wiem że z tą wieżą radiofoniczną to mogłem trochę przesadzić ale ,jeżeli chodzi o lamy na maszcie to na początku kiedy go pobudowali migało wiele lamp na nim lecz potem tylko jedna na czubku a reszta niżej świeciła aż do dnia zawalenia. Także jeżeli chodzi o maszt to jedna pulsująca lampka na czubku niżej świecące i trzy na wieżyczkach sygnalizacyjnych i będzie luks. A jeżeli chodzi o pomysł to jest świetny :)


11 kwi 2011, o 21:21
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Tadekmaj napisał(a):
Lampy oświetlenia przeszkodowego na maszcie w Konstantynowie nie migały, były włączone na stałe. Migała tylko lampa umieszczona na samym szczycie. Posiadała ona osobne podłączenie do układu elektrycznego w którym migały także trzy lampy na wieżach sygnalizujących ostatnie najwyższe odciągi masztu. W ostatnim czasie zainstalowano lampę oświetlenia przeszkodowego ma maszcie radiolinii i ta lampa miga podobnie jak ta zainstalowana na maszcie i wieżach ostrzegawczych. Podejrzewam ze wykorzystano tu ten sam lub podobny przerywacz oraz typowo okrętową lampę.


Dokładnie tak, Tadeusz ma racje.
Na czubku masztu była zainstalowana tylko jedna oprawa z dwoma źródłami światła (jedno nad drugim), identyczne oprawy zamontowane były (i są do tej pory) na wieżyczkach sygnalizacyjnych i ostatnio na wieży radiolini. Większość opraw tego typu posiadało wewnętrzny układ który po przepaleniu jednej żarówki uruchamiał drugą zapasową. Była też możliwość (w zależności od zamówionego modelu) pominięcia układu, tak, ażeby zapalone były zawsze dwie żarówki. Sądząc po oprawie która pojawiła się na wieży radiolini, sama w sobie musiała mieć również przerywacz. Będąc z Tadeuszem na miejscu udało nam się natrafić na moment załączenia oprawy. Zanim zaczęła pulsować chwilę świeciła światłem ciągłym, później nierównomiernie aż do ustalonych regularnych błysków. Stąd wnioskuje zwykły przerywacz umieszczony w oprawie. Niestety nie pamiętam czy migały dwie żarówki czy jedna - może Tadeusz zwrócił na to uwagę.
Na samym zawalonym maszcie poniżej szczytu oprawy były umieszczone tylko na tarasach ( nie jestem pewien czy wszystkich ) po dwie oprawy na każdą ścianę - razem sześć na poziom. Prawdopodobnie po dwie oprawy pojedyncze, już nie te okrętowe ale pewności nie mam. Te oczywiście świeciły światłem ciągłym.


11 kwi 2011, o 22:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL