Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne. 
Autor Wiadomość
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
albo se jaja robi z fotografa :lol:
a to nie jest jakiś przyrząd pomiarowy?


22 kwi 2012, o 20:45
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Marcin, milicyjny miał jeszcze orła pomiędzy MO a pasek grubszy.
Załącznik:
milicjant.jpg
milicjant.jpg [ 30.36 KiB | Przeglądane 21163 razy ]


Chodziło mi o coś innego.
Od kiedy monterzy pracowali w krawatach :?:


22 kwi 2012, o 20:55
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Ostatnie zdjęcie etapu budowy masztu zostało upublicznione w kwietniu 2011r. Poniżej pisze "c.d.n.". Można liczyć się jeszcze z tym, że nastąpi? :)


18 lis 2012, o 17:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Łukasz-O napisał(a):
Robert, skąd wytrzasnąłeś ten artykuł? Fajna fotka na pomoście, po powiększeniu bardzo dobra jakość ! To coś prowizorycznie przymocowane liną to nasza rura dostrojcza.

Darku, znalazłem chyba tą kronikę Montaż elementów głównej kopuły na wieży zamku Królewskiego w Warszawie 1974r.


Witam

Lukaszu dobrze znalazłeś - to ta kronika tylko tutaj trochę skrócona bo dźwig był potem jeszcze pokazany bliżej i dokładniej.

Co do publikacji następnych zdjęć to tylko te mi było wolno . Reszta zdjęć czeka sobie ,być może kiedyś ujrzy "światło dzienne". Problemem jest również to iż wiele fotografii było kopiowanych przez obcych i bezczelnie wstawianych na inne fora pomimo iż zaznaczyłem że robić tego nie wolno i że Pan Prezes Mostostalu wyraził zgodę na publikację tylko na tym forum.Ale kogo z nich to obchodzi ? Dostałem tez sporo zdjęć od inż Szepczyńskiego na płycie CD których to nikt jeszcze nie widział ,jednak wymaga to znowu uruchomienia procedury zapytań o zgodę na publikację w Mostostalu . Natomiast wszystkie wypowiedzi inż zostały zamieszczone i jeśli będą następne też tutaj się znajdą -kiedy nie wiem gdyż to wszystko zależy od was -padną pytania -pojawi się pewnie i odpowiedź ,choć ostatnio inz się nie odzywa i nie odpisuje na moje maile.

pozdrawiam

ps. Lukaszu twój komentarz dotyczący zdjęcia gdzie jak napisałeś "chłopaki dokręcają śruby w kołnierzach " był jak mam nadzieję żartobliwy . Wszyscy wiemy że śruby dokręcane były tylko i wyłącznie przy pomocy klucza dynamometrycznego więc młotek tutaj nie był potrzebny ani wskazany. Jest natomiast prawdopodobne iż Chłopaki ze zdjecia odkręcali śruby młotkiem podczas sławetnej operacji ich wymiany kiedy to okazało się że są do kitu ,a zuraw pełzający był juz wyżej więc trzeba było sprawności wręcz alpinistycznej aby to zrobić .Zresztą brak na zdjeciu żurawia i jego pomostów - normalnie przecież dokręcanie śrub w kolejnym segmencie było "trochę" bardziej komfortowe bo z pomostów żurawia pełzającego.


21 lis 2012, o 14:58
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Dziękuję kolego Darku za wyjaśnienie sprawy! Z tego samego powodu oznaczyłem odpowiednio zdjęcia pana Ciszaka. Szkoda że niektórzy po prostu olewają zasadę, której przestrzeganie umożliwia nam dostęp do materiału wagi historycznej (dla mnie przyjnajmniej). Mostostal to nie osoba prywatna, więc jak najbardziej rozumiem że jesteś ostrożny.


21 lis 2012, o 17:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Znalazłem w sieci kilka fotek żurawia samochodowego Coles - jedynego ówcześnie tego typu w kraju, który posiadał taki wysięg oraz tonaż. Ten sam żuraw kilka miesięcy wcześniej, stawiał wieże radiolinii w Konstantynowie. Żuraw pomimo, że był samojezdny, do przemieszczania się potrzebował kilku samochodów wiozących części kratownicowych ramion oraz mniejszego żurawia samochodowego, który na miejscu docelowej budowy go składał.

Załącznik:
Żuraw 1.jpg
Żuraw 1.jpg [ 147.89 KiB | Przeglądane 20328 razy ]

Załącznik:
Żuraw 2.jpg
Żuraw 2.jpg [ 137.98 KiB | Przeglądane 20328 razy ]

Załącznik:
Żuraw 3.jpg
Żuraw 3.jpg [ 139.63 KiB | Przeglądane 20328 razy ]


Zwróćcie uwagę na rzadko spotykaną dwuczęściową kabinę z przodu.


31 mar 2013, o 00:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
I jeszcze jedna fota:
Załącznik:
Żuraw 4.jpg
Żuraw 4.jpg [ 68.92 KiB | Przeglądane 20328 razy ]


31 mar 2013, o 00:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Witam

Świetne zdjęcia Łukaszu - masz talent do wyszukiwania takich smaczków. Ja ze swojej strony dodam komentarz do tych zdjęć inż Andrzeja Szepczyńskiego .

cyt.
Dobrze tą akcję pamiętam.Dźwig wykonujący podniesienia to był o ile mnie pamięć nie myli Coles Centurion- najcięższy wówczas dźwig w Polsce zdolny do przemieszczania się po drogach.Przemieszczanie takiego dźwigu to była operacja niezwykle trudna i skomplikowana.Sama część "samochodowa" z powodu przekroczenia skrajni jechała specjalnie wyznaczonymi trasami obstawiona paroma pilotami i na podstawie specjalnych zezwoleń z min.transportu.Niektóre drogi musiały być wyłączone z ruchu w ogóle.Za tym "samochodem" jechała kolumna ze dwudziestu samochodów z elementami wieży, wysięgnika,osprzętu, przeciwwag itd.Na końcu jechał dźwig do montażu tego olbrzyma.Taki dźwig - montował wieże łączności radiowej w Konstantynowie.

Koniec cytatu.

Swoja drogą popatrzcie jak blisko stali gapie . Z tego co wiem podczas takich operacji zawsze stosowano zasadę że :"przebywanie w zasięgu pracy żurawia surowo wzbronione"
Tutaj jednak chyba odstąpiono od tej zasady -pewnie takiej ewentualności nie brano w ogóle pod uwagę.


3 kwi 2013, o 08:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 288
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa masztu - Dyskusje na tematy różne.
Przepraszam za odgrzanie tematu. Czy ktoś drążył temat kto obsługiwał bezpośrednio z kabiny ten dźwig w tym okresie? Szczególnie chodzi mi o okres stawiania wieży w Konstantynowie?


16 sie 2019, o 20:54
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL