Teraz jest 27 kwi 2024, o 09:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Łączność na placu budowy 
Autor Wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 578
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Facet trzyma cos w ręku, jego ułożenie dłoni jakby do ręczniaka, raczej nie do słuchawki polowej, lewa trzyma korpus a prawa antene,prawym łokciem wsparty o maszt, ta linia nad kaskiem to nie antena tylko chyba lina z dalszego planu. sama teleskopowa jest tak cienka ze rozdzielczość filmu tego nie przeniesie. napewno scena masztowa zrobiona efektownie pod pijar.


1 paź 2014, o 08:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Witam

No nie przesadzaj z tą grubością anteny -wcale nie była taka cienka . Moim zdaniem trzyma w ręku radiotelefon przenośny. Właśnie taki:

Obrazek


1 paź 2014, o 12:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
anodowy napisał(a):
Facet trzyma cos w ręku, jego ułożenie dłoni jakby do ręczniaka, raczej nie do słuchawki polowej, lewa trzyma korpus a prawa antene,prawym łokciem wsparty o maszt, ta linia nad kaskiem to nie antena tylko chyba lina z dalszego planu. sama teleskopowa jest tak cienka ze rozdzielczość filmu tego nie przeniesie. napewno scena masztowa zrobiona efektownie pod pijar.


Na innych filmach te same ręczniaki. To co widzisz na fotce to właśnie antena. Telefon polowy był tylko na platformie żurawia.
Załącznik:
Radiotelefon .jpg
Radiotelefon .jpg [ 138.9 KiB | Przeglądane 22314 razy ]
Załącznik:
Radiotelefon 2.jpg
Radiotelefon 2.jpg [ 58.06 KiB | Przeglądane 22314 razy ]


Zrzuty pochodzą z Rekord Padł i Jakiegoś materiału WFDiF który mam na dysku, a nie znam tytułu. Jak odnajdę źródło to podam.


1 paź 2014, o 12:54
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Witold Szolginia "Cuda inżynierii" rozdział "Najwyższy na świecie" :
"Stałą łączność radiotelefoniczną między ekipami pracującymi na ziemi , kierownictwem budowy , brygadami montażowymi i innymi miejscami na placu budowy zapewniono przez wyposażenie pracowników w radiotelefony przenośne ECHO 2 i ECHO 3 ."

Załącznik:
Komentarz: Radiotelefon ECHO 2 (źródło archiwum allegro)
5016c.JPG
5016c.JPG [ 45.58 KiB | Przeglądane 22311 razy ]


Swoją drogą ciekawe ile tych "zabawek" pochłonęła budowa masztu ? Miałem kiedyś 2 szt. oczywiście niesprawne ;) . Bardzo to było delikatne urządzenie .


1 paź 2014, o 14:13
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
roberto napisał(a):

Swoją drogą ciekawe ile tych "zabawek" pochłonęła budowa masztu ? Miałem kiedyś 2 szt. oczywiście niesprawne ;) . Bardzo to było delikatne urządzenie .


Darek kiedyś zamieszczał cytat inż. Szepczyńskiego, który pisał na temat wystawienia anteny radiotelefonu po za konstrukcje masztu. Nie pamiętam, czy bywały uszkodzenia ręczniaków na skutek wyładowań ale na pewno było to cholernie nieprzyjemne dla człowieka. Nie mogę teraz tego znaleźć.

Ile spadło na dół i się rozchrzaniło? Może mieli je na jakiś sznurkach dla bezpieczeństwa ;)


1 paź 2014, o 15:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Łukasz-O napisał(a):

Darek kiedyś zamieszczał cytat inż. Szepczyńskiego, który pisał na temat wystawienia anteny radiotelefonu po za konstrukcje masztu. Nie pamiętam, czy bywały uszkodzenia ręczniaków na skutek wyładowań ale na pewno było to cholernie nieprzyjemne dla człowieka. Nie mogę teraz tego znaleźć.


Rozmowy z inż. Szepczyńskim -sierpień 2009
cytuję:
"Stosowane wówczas krótkofalówki
miały dość długie anteny i ich wystawienie poza maszt stwarzało punkt skupienia ładunków i b .nieprzyjemne wyładowanie do reki trzymającej krótkofalówkę. Efektu tego doświadczyłem wielokrotnie budując wyciąg na Goryczkową w Tatrach. Tam niekiedy jonizacja powietrza była tak duża, że włosy stawały na głowie .Dosłownie!"


1 paź 2014, o 15:42
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 578
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
podane dla przykładu radyjka ECHO 2 i 3 to wcielenie w nowej obudowie. Wersje miały coraz lepszą czułosc i tranzystory krzemowe od 1, ostatnia wersja ECHO4 o najlepszych osiągach i gniezdzie ładowania to rok 1974, posiadam jeden model z ułamaną ant. jako souvenira - ładnie sie prezentuje na tle dyskusji.


2 paź 2014, o 20:09
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Kurcze, ale mieliście (macie) fajne zabawki. Ja za dzieciaka dysponowałem takim czymś, tylko, że czarnym:
Załącznik:
Fotografia z archiwum Allegro.jpg
Fotografia z archiwum Allegro.jpg [ 7.18 KiB | Przeglądane 22256 razy ]

Nadawało się jedynie do podsłuchu taryfiarzy. Łączność powyżej 300m graniczyła z cudem i tylko na otwartej przestrzeni ;)


3 paź 2014, o 20:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 578
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
chcesz mieć najlepszą zabawkę? zrób sobie sam. Tylko nie zapomnij o antenie!


4 paź 2014, o 18:15
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 9 lut 2012, o 14:01
Posty: 88
Cytuj
Post Re: Łączność na placu budowy
Co to jest?


8 paź 2014, o 17:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL