Teraz jest 24 kwi 2024, o 22:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Witam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14 kwi 2011, o 00:40
Posty: 11
Cytuj
Post Witam
Witam! Nazywam się Andrzej Stefański,jestem już emerytem. Niedawno trafiłem na Waszą stronę, zaciekawiła mnie z tego względu, że przez cały okres funkcjonowania radiostacji, od budowy aż do przewrócenia masztu byłem związany z nią w pewien szczególny sposób. Mianowicie; pracowałem w Instytucie Łączności w komórce, która "opiekowała" się częstotliwością wzorcową. Do naszych obowiązków między innymi należała kontrola sygnału częstotliwości nośnej pod względem dokładności i stałości oraz podawaniu tzw. "komunikatu o krajowej częstotliwości wzorcowej" (słynne "zero").
Obecnie zarówno radiostacja w Konstantynowie jak i częstotliwość wzorcowa należą już do historii. Pozostały tylko wspomnienia.
Bardzo dobrze, że powstała strona poświęcona Radiostacji.Przeglądając Forum widzę, że zainteresowaniem cieszą się też inne obiekty naszej radiofonii długo-średniofalowej.
Ja ze swojej strony, gdyby ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o sprawach dotyczących częstotliwości wzorcowej i jej wykorzystaniu, chętnie podzielę się swoją wiedzą. Pozdrawiam.


14 kwi 2011, o 00:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Witam
Witam w gronie miłośników radiofonii.

Oczekuje z niecierpliwością na Twoje informacje.
Na pewno będą one cenne dla nas wszystkich.
Widzę że administrator założył już nawet temat: Technikalia - Częstotliwość Wzorcowa.

Pozdrawiam serdecznie.


14 kwi 2011, o 15:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL