Forum radiostacji NRC
https://rcn.tlx.pl/forum/

Witam Wszystkich Forumowiczów
https://rcn.tlx.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=4
Strona 1 z 1

Autor:  Wapotron [ 7 mar 2010, o 23:36 ]
Tytuł:  Witam Wszystkich Forumowiczów

Witam i na wstępie, krótko opiszę tematykę niniejszego forum. Forum RCN Konstantynów, będzie składało się z trzech zasadniczych działów:
1) Powitanie - piszcie coś o sobie :) , ale szczególnie o Waszych zainteresowaniach ogólnie pojętą radiotechniką - jeżeli takie posiadacie.
2) Wspomnienia - Przede wszystkim wspominamy legendarną jakość odbioru Programu Pierwszego Polskiego Radia, na falach długich w latach 1974-1991, nadawane w tych latach audycje, które najbardziej utkwiły nam w pamięci - a także wspominamy osoby prowadzące te programy. jednym słowem ogólna dyskusja o programach, muzyce nadawanej w PR1, itp. W czasach istnienia RCN Konstantynów, miały miejsce różne wydarzenia, takie jak wybór na papieża, naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły - 16,X,1978, Sierpień 1980, stan wojenny od 12/13,XII,1981r. i wiele innych ważnych wydarzeń w kraju i na Świecie. Jeżeli pamiętacie jak te informacje były podawane i jak komentowane w PR1, to ten dział jest stworzony również w tym celu. Jeżeli byłe(a)ś na terenie RCN Konstantynów lub w odległości, z której można było zobaczyć ten najwyższy na Świecie maszt - podziel się Twoimi wrażeniami.
3) Technikalia - tutaj dyskutujemy i wymieniamy się informacjami typowo technicznymi, dotyczącymi podstawowych zagadnień nadawania i odbioru radiowego - po krótkim wprowadzeniu we wszystkie rodzaje modulacji (emisji), zajmiemy się głównie tą, na której pracował RCN Konstantynów, czyli modulacją amplitudy AM, a także na prostym przykładzie zobrazujemy, jak wygląda to w odbiorniku AM. Również tu będziemy zamieszczać różne dane nt. tego RCN'u, czyli częstotliwości nadawania, moce, wyskokości, odległości, szerokości :mrgreen: konstrukcja masztu, dlaczego akurat 646m, a nie np. 125 m. Oprócz systemu nadawczego, czyli przede wszystkim nadajników, sumatora, linii fiderowej i masztu - anteny, swoje miejsce tu znajdą obiekty towarzyszące, takie jak: zasilanie, dosył programu ze studia, budynki, oświetlenie, itp.
Mam nadzieję, że dzięki temu forum, spędzicie przyjemnie część swojego wolnego czasu, podyskutujemy o tym legendarnym RCN i ocalimy je od zapomnienia, dowiemy się nowych, nieznanych dotychczas informacji i faktów, związanych z RCN Konstantynów.
Pozdrawiam!

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/