Teraz jest 29 mar 2024, o 09:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Witam wszystkich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17 paź 2013, o 21:37
Posty: 2
Cytuj
Post Witam wszystkich
Witam wszystkich miłośników RCN Konstantynów.

Przeglądam internet, a tu zaskoczenie, aż się łezka w oku kręci jak oglądałem zdjęcia i czytałem artykuły.
Kilka słów o mnie. Mam 48 lat i mieszkam w Sannikach 3 km od byłego nadajnika. Pamiętam szczątkowo jak maszt był budowany, a potem wrósł w mój krajobraz. Lubiłem patrzeć wieczorem na światła przeszkodowe i podziwiać snopy ognia spływające po odciągach z wyładowań w czasie burzy nad nim, fantastyczny widok. Mam wykształcenie mechaniczne ale troszkę się interesuję elektroniką i radyjko ze słuchawki telefonicznej i kawałka drutu konstruowałem - grało. Myślałem że zostanie u nas odbudowany, ale głupota ludzka, ciemnota lub pazerność nie pozwoliły na to. Ja wychowałem się przy nim i nie mam raka, głowa mnie nie bolała i jestem w niezłej kondycji. Nie będę się rozpisywał, maszt to moja młodość i sentyment. Miło że są jeszcze ludzie, którzy potrafią docenić polską myśl techniczną, niesamowite zaangażowanie przy budowie tego cudu techniki. Miło by było wejść na teren RCN i obejrzeć to co tam zostało po 22 latach od katastrofy (lekkomyślności ludzi), przejeżdżam koło masztu często i zawsze podnoszę głowę w górę może go....

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.


17 paź 2013, o 22:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Witam :)

W sumie to nic dziwnego że to twoje radio grało, w końcu byłeś 3km od nadajnika ;)


18 paź 2013, o 17:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 19:36
Posty: 17
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Witam, skoro mieszkałeś tak blisko to opowiadaj, może masz jakieś cenne wspomnienia. Chętnie poczytamy :P
Pozdrawiam

_________________
"Energia elektryczna jest wszechobecna w nieograniczonych ilościach i może zasilać maszynerię świata bez potrzeby węgla, gazu czy innych paliw." - Nikola Tesla


18 paź 2013, o 18:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 489
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Witam Cię bardzo serdecznie. Posiadasz może jakieś zdjęcia masztu , bo to jest na razie chyba najważniejsza kwestia dla mnie ;) A jeśli nie posiadasz , to może ktoś z rodziny bądź Sannik , Krubina lub Czyżewa ma ? :)
Pozdrawiam.


18 paź 2013, o 19:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 17 paź 2013, o 21:37
Posty: 2
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
zarowka_1234 napisał(a):
Witam :)

W sumie to nic dziwnego że to twoje radio grało, w końcu byłeś 3km od nadajnika ;)


W pełni się z tobą zgadzam. Tylko to był rok 1980, ja domorosły laik w temacie, o internecie nikt jeszcze nawet nie wiedział, małe radyjka drogie i nieosiągalne - był tylko Słodowy w telewizji.
A tak na poważnie super że jesteście. Czytam na forum wywiady z inżynierami którzy budowali maszt, to byli ludzie oddani sprawie, dziś takich ludzi bardzo rzadko się spotyka. ;)

Pozdrawiam


18 paź 2013, o 20:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Witam.
Jesteś drugą osobą na forum po Bartoszu, która mieszka w okolicach byłego RCN i ma zupełnie odmienne zdanie, co większość okolicznych mieszkańców. To jest miłe, że są jednak ludzie, którzy nie dali się omotać legendom i głoszonymi teoriami przez prowodyrkę zamieszania. Myślę, że takich ludzi było więcej, jednak szli na protesty tylko dlatego, bo sąsiad szedł i sąsiadka. Jak to, ty nie pójdziesz...?
Tak to wyglądało, opowiadał mi o tym mieszkaniec tych rejonów - Tata Bartosza, którego miałem okazje spotkać i porozmawiać, podczas naszej pierwszej legalnej (zewnętrznej) wizyty w Konstantynowie. Ja po części ich rozumiem, była to mała społeczność i każde odmienne zdanie byłoby od razu napiętnowane. Ludzie się bali, musieli iść. Co z tego wynikło to już wiemy :cry:
Jeśli nie widziałeś, polecam ten materiał, może znajdziesz znajomych ;)


19 paź 2013, o 22:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL