Forum radiostacji NRC
https://rcn.tlx.pl/forum/

Cześć i dziękuję :)
https://rcn.tlx.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=483
Strona 1 z 1

Autor:  htn [ 23 lip 2015, o 01:28 ]
Tytuł:  Cześć i dziękuję :)

Witam serdecznie, dziś o 0:57 Solec Kuj. zamilkł całkowicie na kilka minut. ;)

Dziekuje Wam ogromnie za to wspaniałe forum.

Pytania dzieciaka rocznik 1983:
1) Kiedy właściwie i w jakich okolicznosciach usunięto zawalony maszt?
2) Czy "z trasy" mogłem widzieć uszkodzony domek antenowy? Ten widok - nadkruszony budyneczek o nieregularnych kształtach (dach szerszy niz podstawa), jedna ściana pomalowana (smołowana?) na czarno - z lat 90tych nie daje mi spokoju. "Flashback" równie intensywny jak maszt radiolinii i brama obiektu widziane z okien Łady mknącej na wakacje w kujawsko-pomorskiem.

htn

Autor:  Tadekmaj [ 27 lip 2015, o 12:53 ]
Tytuł:  Re: Cześć i dziękuję :)

Witamy i prosimy o aktywne uczestnictwo na forum RCN - Konstantynów.
Rumowisko zwalonego masztu, zostało dość szybko usunięte i wywiezione na złomowisko do pobliskiego Żychlina gdzie jest bocznica kolejowa na której można było załadować na wagony pocięte na kawałki elementy masztu. Ze względu na to że w 1992 roku, były plany szybkiej odbudowy masztu dlatego zachodziła konieczność uprzątnięcia terenu na polu masztowym. Ale jak wiadomo do odbudowy masztu nie doszło z wiadomych przyczyn.
W latach świetności RCN. w Konstantynowie, przejeżdżając samochodem czy autokarem wspomnianą drogą obok radiostacji, można było zobaczyć praktycznie wszystko co znajdowało się na terenie, począwszy od linii fiderowej po podstawę masztu wraz z rurą zasilającą wychodzącą z domku fiderowego.
Szczególnie zjawiskowo wyglądał teren radiostacji, po zmierzchu, gdy wszystkie lampy sygnalizacyjne zarówno na maszcie jak i wokół niego sygnalizowały obecność w przestrzeni tej najwyższej konstrukcji na świecie. Obecnie trudno jest cokolwiek dostrzec z uwagi na zaniedbane otoczenie tego obiektu jak i bujną roślinność i drzewostan, jaki przez te wszystkie lata wyrósł, zarówno na części stacyjnej jak i masztowej tej byłej stacji nadawczej. Jedynie maszt radiolinii , jeszcze góruje nad okolicą i jadącym drogą krajową nr. 577, przypomina o tym że znajdują się w pobliżu, gdzie przez 17 lat, pracowała i wysyłała w eter program radiowy, jedna z najsilniejszych na świecie, radiostacja długofalowa z najwyższym masztem anteną. :o

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/