Teraz jest 28 mar 2024, o 18:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Witam wszystkich 
Autor Wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Witam wszystkich
Jestem z Łodzi i słuchaczem Jedynki Polskiego Radia. Zawsze jeżdźąc od dzieciństwa na wieś przejeżdźaliśmy obok ośrodka nadawczego , a siedząć nad Wisłą i słuchając, czy Lata z Radiem czy ogólnie Jedynki wieczorem widziałem tą wieżę oświetloną w całej okazałości . Jestem więc zainteresowany jej historią może bardziej od strony sentymentalnej niż technicznej, chociaż z ciekawościa przeczytałęm z ochotą na Waszej stronie kwestie techniczne całego obiektu Dlatego coś mnie pchało żeby chociaż raz tam się dostać po upadku masztu. Udało mi sie tam dostac 06.08.17 jadąc po drodze na wieś. Moim celem był tylko i wyłącznie fundament masztu i domek antenowy. Teren strasznie zarośniety ( wiadomo pełnia lata ) i bez mapki bym nie trafił. Link do zdjęć. Robiłem trochę w pośpiechu ze strachem w oczach :) . Link do zdjęć bo jeszcze nie wiem jak tu je wrzucić na stronę : https://www.facebook.com/myheaven.myhea ... nref=story


15 sie 2017, o 19:20
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Jedno ze zdjęć


Załączniki:
Komentarz: Moje stare radio prawie 30 - to letnie ,tylko na fale długie które cały czas uzywam, był czas że odbierał sygnał stąd
DSCN8450.JPG
DSCN8450.JPG [ 4.42 MiB | Przeglądane 18361 razy ]
16 sie 2017, o 15:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Witamy. Milo nam jest Ciebie gościć. Jesli masz jakikolwiek sentyment do tego osrodka to nie wrzucaj na face zdjec z niego. Ostatnie co nam trzeba to by urbexy sie o tym dowiedzialy. To bylby koniec

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


16 sie 2017, o 15:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Żeby nie zakładać nowego niepotrzebnego tematu mam pytanie. Czy pozostałości w domku antenowym ceramiczne to kawałki izolatorów podstawy masztu czy pozostałość izolatora jakiegoś z domku antenowego ?


Załączniki:
DSCN8444.JPG
DSCN8444.JPG [ 4.07 MiB | Przeglądane 18329 razy ]
20 sie 2017, o 07:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
W większości są to pozostałości po izolatorach podstawy . Gdyby jednak to gruzowisko przeanalizować znajdą się z pewnością fragmenty porcelanowego przepustu domku antenowego , izolatorów rury dostrojczej , czy lin odciągowych .
Korzystając z okazji poruszenia tego tematu pozwolę sobie zasugerować daleko idącą ostrożność w kontakcie z tymi szczątkami . Istnieje prawdopodobieństwo , że w skład ceramiki wchodzi beryl , który ze względu na toksyczność i silne działanie alergiczne stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia . Co ciekawe i najważniejsze pierwiastek ten uwalnia się właśnie po uszkodzeniu mechanicznym izolatora w postaci pyłu .
Tak że raz jeszcze OSTROŻNIE ! Na wszelki wypadek lepiej nie zabierać do domu takiej pamiątki !


20 sie 2017, o 09:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Brać nie brałem, ale jako laik zafascynowało mnie to że cały ciężar spoczywał na takich 3 porcelankach ;) , dlatego jestem ciekawy czy to brązowe na zdjęciu to to jest właśnie to..... czyli izolatory podstawy ;) , bo wiem że w domku antenowym izolatory były, ale czy z innego materiału i w innym kolorze ?. Jestem ciekawy gdzie były robione i wypalane , jakieś rysunki techniczne, stare zdjęcia ?. Ze zdjęć widziałem że jeden zapasowy stał na terenie ( a można byłby go wykorzystać jako pomnik symbol ) ,ale porównując zdjęcie jest on raczej gładki niż te elementy pokruszone w domku


20 sie 2017, o 10:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Kompleksowo projekt systemu izolacji masztu wykonała firma Brown Boveri . Wykonawcą była Niemiecka firma Rosenthal . Wspomniany przez Ciebie zapasowy izolator podstawy ciągle spoczywa przy rampie , izolatory lin odciągowych w postaci kilkudziesięciu sztuk można obejrzeć w budyneczku tachnicznym na polu masztowym .


20 sie 2017, o 11:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
A co z kawałkami ze zdjecia z domku antenowego , bo nie pasuja mi do zdjęć izolatorów podstawy samego masztu, te w domku maja jeszcze jakby wypusczone po obwodzie pierścienie......


20 sie 2017, o 12:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
myheaven napisał(a):
Ze zdjęć widziałem że jeden zapasowy stał na terenie ( a można byłby go wykorzystać jako pomnik symbolu

Symbolu rozkradania naszwgo panstwa chyba,

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


21 sie 2017, o 10:21
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam wszystkich
Puki nie dobiorą się do nadajników.


21 sie 2017, o 19:05
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL