Teraz jest 28 kwi 2024, o 22:38

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 WRC w programie SONDA 
Autor Wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
chociaż dysponuje sprawnym projektorem 16mm to polecam kopie na zawodowym sprzęcie w wawie, zamiast bawic sie z migotaniem i krzywizną obrazu na rogach oddalem film do kopiowania tej firmie. Ale uwaga- tam sie wypełnia na wejściu oświadczenie że posiadamy prawa do filmu. To znowu komplikuje sprawe.


11 mar 2014, o 09:28
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Temat lekko z boku, ale dodam swoje, bo zrobiłem za swoje: wczoraj zamówiłem w USGS (U.S. Geographic Survey) odtajnione zdjęcie satelitarne zawierające teren RCN z roku 1975. Inwestycja to 35 USD (25 EUR, 106 PLN), roździelczość od 20 do 30 stóp, czyli jakieś 6 do 9 metrów. Może będzie coś widać.

Zamówienie trwa do 3 tygodni, bo skanuja bezpośrednio z negatywów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak będzie ciekawe, to udostępnię w galerii.


14 mar 2014, o 11:07
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Witam

No i miarka się przebrała . Oczywiście pani z Filmoteki pomimo przepraszania mnie za to że nie odpisała na moje maile i deklaracji że oczywiście zaraz odpisze i poda mi cenę za film nie raczyła się odezwać . Tak się pracuje w państwowych firmach -masakra . W poniedziałek dzwonię i ciekawe co tym razem usłyszę ? Chyba wystarczy tego czekania od początku lutego na łaskawego maila .


16 mar 2014, o 07:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
spokojnie, są i tacy w klubie którzy być może wieksze nerwy przechodzili, ostrzejsze wymiany zdań i stosownie wiekszą palpitówkę.


17 mar 2014, o 09:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Witam

Dzwoniłem -wiem wszystko. Film ma sygnaturę F.2578 i trwa niecałe 7 minut. Jest możliwość zobaczenia tego materiału na stole montażowym po wczesniejszym umówieniu się . Koszt takiej prezentacji to 145 zł +VAT. Koszt digitalizacji to około 400zł + koszt licencji ,ale osoba prywatna nie ma szans na dostanie tego filmu na płycie . Tylko osoba wystepująca w tym filmie ma możliwośc otrzymania go za te 400zł bez dodatkowych kosztów do użytku domowego jako pamiątka . Ale jak wiemy nikt z nas nie wystepuje w nim :roll: . Oczywiście ktoś kogo znamy ,a wystepował tam mógł by o to poprosić i zapłacić ,naszymi uzbieranymi pieniędzmi . Tylko kto ,bo ja mam kontakt tylko z inż Szepczyńskim który raczej na pewno tam wystepuje ,ale nie sądzę żeby chciał się bawić w te klocki bo ma juz pewnie z 75 lat . Taka osoba musi tam pojechać po prostu. Ustalenie kto jest na filmie jest mozliwe przez specjalną osobe z Filmoteki Narodowej.

pozdr.


17 mar 2014, o 14:51
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Masakra po prostu :roll: Niedługo żeby wypożyczyć film będą badali stal z masztu czy to na pewno on :x
A może Pan Stanisław Wojciechowski, ale podejrzewam , że będzie podobnie jak w przypadku Pana Szepczyńskiego. Najbliżej do Warszawy ma chyba Pan Siedlarek.


17 mar 2014, o 20:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 2 kwi 2012, o 20:53
Posty: 17
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Trzeba zebrać sie w kilku i zobaczyć film na miejscu.... Gdzie ta cała Filmoteka sie mieści?


18 mar 2014, o 22:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Witam

Rudik ...............błagam kliknij w google , 3 sekundu i będziesz wiedział.

Pragnę poinformować że rozmawiałem z inż Szepczyńskim . W związku ze sprawą skontaktował się on z Filmoteką Narodową i sprawa wyglada bardzo obiecująco . Bądźmy dobrej myśli.

pozdr


19 mar 2014, o 12:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Trzeba się również skontaktować w sprawie innych filmów , bo na pewno są. Babcia opowiadała mi jak podczas wciągania wiechy dookoła masztu latało kilka helikopterów, prawdopodobnie nagrywały całą akcję ;)


19 mar 2014, o 19:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: WRC w programie SONDA
Bartosz napisał(a):
Babcia opowiadała mi jak podczas wciągania wiechy dookoła masztu latało kilka helikopterów, prawdopodobnie nagrywały całą akcję ;)


Przecież te ujęcia doskonale znamy z filmu pt. Maszt emocje i fakty oraz kronik Rekord padł i PKF nr 45a/73 ;)


19 mar 2014, o 23:28
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL