Teraz jest 14 maja 2024, o 11:14

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Luźne pytania 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Robercie po jakimś czasie możesz usunąc ten post.
Sławku, nie oszukujmy się ale każdy z nas był kiedyś na terenie masztowym, na pewno nie pukając w bramę RCN :lol: i każdego kto tylko spojrzał poza teren dręczyła pokusa by tam wejśc i podejś do serca swojej pasji ;) Nie oszukujmy się :lol: , wszyscy żyjemy nie zostaliśmy pożarci ;)


21 sty 2012, o 17:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Bartosz napisał(a):
Robercie po jakimś czasie możesz usunąc ten post.
Sławku, nie oszukujmy się ale każdy z nas był kiedyś na terenie masztowym, na pewno nie pukając w bramę RCN :lol: i każdego kto tylko spojrzał poza teren dręczyła pokusa by tam wejśc i podejś do serca swojej pasji ;) Nie oszukujmy się :lol: , wszyscy żyjemy nie zostaliśmy pożarci ;)


Oj, pokusa była wielka, ale ...
Bartoszu ja nigdy nie byłem na terenie radiostacji. Najbliżej byłem z tyłu za ośrodkiem przy ogrodzeniu pola masztowego.
Tam jeszcze nie było takiej dżungli i widziałem prawie cały maszt z daleka. Niestety powyżej już izolatorów.
Jestem już być może w połowie swojego żywota, a tak bardzo chciałbym zobaczyć i dotknąć BTS-a czy też FQS-a.
Widziałem już na oczy wiele przeróżnych lamp nadawczych, ale Konstantynowskich niestety jeszcze nie.
Dlatego też bardzo bym chciał, aby udało się Robertowi załatwić legalną wejściówkę do wnętrza budynku stacyjnego.
Maszt owszem, bardzo mi imponował i aż przerażał swoją wielkością, ale dla mnie osobiście bardziej liczą się nadajniki.
Od jakości i typu anteny zależy zasięg i wielkość emitowanego sygnału, natomiast od nadajników jedno i drugie oraz trzecie,
czyli jakość elektroakustyczna samej audycji. A ona w przypadku Konstantynowa była wyjątkowa.
Bartoszu i Maćku jesteście jeszcze bardzo młodzi i to wy będzie spadkobiercami pamięci po Konstantynowie, bo ważne jest aby ta pamięć
nigdy nie wygasła, wiem, że buzuje w Was młodzieńcza krew, ale w przypadku rzeczy wielkich jakim był WRC /RCN/ Konstantynów
potrzeba nieraz spokoju i pokory.
Tak więc nie obrażajcie się na mnie, bo ja wam naprawdę dobrze życzę. Pamiętajcie tylko jedno, Co nagle to po diable.
Wracając jeszcze do moich szkolnych czasów, pamiętam jak w ósmej klasie podstawówki na klasówce z fizyki mieliśmy proste zadanie.
"Wylicz częstotliwość generatora drgań Warszawskiej Radiostacji Centralnej /wtedy tak ją nazywano/, pracującej na fali długiej 1322 metry"
No to co. Liczymy ???

Pozdrawiam
-Sławek-


21 sty 2012, o 17:54
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Ja niestety nie widziałem nigdy na oczy masztu, ponieważ zawalił się niedługo po moim urodzeniu, ale wrażenie musiał robić piorunujące - skoro Pieczewo robi takie.
Fajnie by było wejść do budynku stacyjnego i pomacać sobie panel kontrolny nadajnika BB.


21 sty 2012, o 18:28
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
WOW, wejście do budynku i zobaczenie nadajników to byłby sukces nie z tej ziemii. :D Nie nie Sławku nie obraziłem się na Ciebie. :D Moim marzeniem jest znalezienie jakiegoś zdjęcia masztu w Konstantynowie a jeszcze lepiej filmu masztu w całej okazałości. To jest raczej nierealne ale kto wie? Jedno marzenie, z wejściem na teren radiostacji się spełniło teraz tylko to drugie ;) Proszę się nie bac pamięc o maszcie będę się starał by nie zaginęła. Staram się swoją wiedzę przekazac kolegom z mojej szkoły oraz innym których znam. W klasach 4-6 nie będę oszukiwał , było trudno. Moja pasja była wyśmiewana a u osób starszych panowało zdziwienie. Teraz już moja pasja jest podziwiana i wiele osób przychodzi do mnie po radę ile on miał metrów, ile lat stał itp. :D


21 sty 2012, o 19:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Bartosz napisał(a):
Moim marzeniem jest znalezienie jakiegoś zdjęcia masztu w Konstantynowie a jeszcze lepiej filmu masztu w całej okazałości. To jest raczej nierealne ale kto wie?

Mam pomysł.
Jak będzie dobra propagacja w paśmie dwumetrowym to powinna pojawić się możliwość wejścia na płocki przemiennik SR5P. Jeżeli się uda to popytam Krótkofalowców z tamtej okolicy, oni pewno się interesowali tym masztem - było go widać zapewne w Płocku - i może mają jakieś ciekawe materiały , którymi zechcą się podzielić.
Z tego co wiem w samym Gąbinie jest co najmniej dwóch kolegów.


21 sty 2012, o 20:15
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Marcin napisał(a):
Z tego co wiem w samym Gąbinie jest co najmniej dwóch kolegów.


Hej, Marcinie, ale byłby raj gdyby antenka przemiennika, była na szczycie masztu w Konstantynowie.
Oj, nie wiem,czy przy dobrym tropo nie poleciałoby z niego poza granicę kraju.
A gdyby tak DVB-T puścić. Szkoda tego masztu naprawdę. Jeszcze jakby tak go uziemić.
Ciekawe czy w Stanach robią takie eksperymenty.
Sam maszt w Płocku był widoczny "jak na dłoni".

Pozdrawiam
-Sławek-


21 sty 2012, o 20:22
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Marcin napisał(a):
Proponuję wziąć przecinak i po prostu wyciąć kilka segmentów płotu i po sprawie.


Potrzebny byłby jeszcze brzeszczot ;) Te betonowe ogrodzenia były zbrojone bodajże "szóstką".
Nie to żebym namawiał do dewastacji - daleki jestem od tego.
Podczas naszego legalnego zwiedzania, dało się odczuć, że Pani Administrator (przynajmniej na początku) bardzo się obawiała dewastacji z naszej strony. Trzeba było jej długo tłumaczyć, że obiekt ten, jest dla nas bardzo wartościowy i jesteśmy ostatnimi osobami, które cokolwiek by tam zniszczyły. Chyba się przekonała, bo nie sądzę aby nie widziała, co wyprawiamy biegając z aparatami dookoła budynku głównego ;)


Bartoszu i Marcinie, ja też nigdy nie widziałem tego masztu. Dowiedziałem się o nim dopiero 8.08.91r. o 19:30 w wiadomościach. Miałem wtedy 11 lat. Pamiętam jak dziś komentarz mojej mamy - " Eee, pewnie ktoś go podpiłował" :lol:


21 sty 2012, o 21:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Fajnie by było, gdybyśmy mogli sobie wziąć pamiątki tak jak miało to miejsce zdaje się w Leszczynce.
Ja biorę radiolinię ;)


21 sty 2012, o 22:03
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Ja pamiątkę mam - z wizyty w 2007r :) Jest to kawałek jednego z izolatorów podpierających maszt. Próbowałem go później w domu rozbić młotkiem na dwie części ale nie dało rady :(


21 sty 2012, o 22:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Luźne pytania
Łukasz-O napisał(a):
Ja pamiątkę mam - z wizyty w 2007r :) Jest to kawałek jednego z izolatorów podpierających maszt. Próbowałem go później w domu rozbić młotkiem na dwie części ale nie dało rady :(

To skarb!
Gdyby tylko udało się jeszcze znaleźć jakiś metalowy fragment masztu.. Jakąś śrubkę.. :(


21 sty 2012, o 22:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL