Teraz jest 12 maja 2024, o 13:23

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Teren masztowy. 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Teren masztowy.
Witam , ostatnio będąc w Konstantynowie zauważyłem pole uprawne. Ktoś tam normalnie wjeżdża ciągnikiem i obrabia pole. W tym momencie jest wszystko posiane. Za to w drugiej części jest łąka którą ktoś regularnie kosi. Nie wiem jak to możliwe i czy ktoś mi to wytłumaczy dlaczego my aby legalnie zwiedzić radiostację musieliśmy chodzić z ochroniarzem i panią administrator a ktoś sobie na terenie pole kupuje i je obrabia. :x :? Nie wiem chyba ,że to ochroniarz lub ktoś z TP. :? :roll: Ciągnik musi wjeżdżać główną bramą, chyba ogrodzenia nie przeskoczy :lol: .
Załącznik:
Załącznik Pole1.JPG nie jest już dostępny
Załącznik:
Załącznik Pole1.JPG nie jest już dostępny


Załączniki:
Pole1.JPG
Pole1.JPG [ 1.56 MiB | Przeglądane 16931 razy ]
24 kwi 2012, o 12:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 2 gru 2011, o 19:27
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Jak coś to mi wyślij zdjęcia na PW, lub od razu tu udostępnij.


24 kwi 2012, o 13:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Będąc w 2007r na terenie pola masztowego razem z Tadeuszem napotkaliśmy świeżo zryty kawałek ziemi Link. Wyraźnie widać ślady traktora. Te zryte miejsce miały wymiary ok 20m na 10m i były w samym środku zarośniętego po pas pola :shock:

Siano koszą i sprzedają? Dziwna sprawa z tym zaoranym polem, początkowo myślałem, że chodzi Ci o pas P.POŻ - zawsze orali na wiosnę. Może wynajmują komuś pole, ale z drugiej strony kto by tam z miejscowych pole wynajmował jak własne ugorem leży...


24 kwi 2012, o 21:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Też się zdziwiłem i to potężnie , a jednocześnie wkurzyłem bo my musieliśmy wchodzić by obejrzeć budynki stacyjne (jako pasjonaci tego obiektu) z panią administrator i z ochroniarzem , a jak ktoś wjeżdża tam ciągnikiem przez bramę główną to również może to zobaczyć tak jak my. No chyba ,że przy nim też jest taka kontrola i prawdopodobnie jest. ;) No chyba ,że to TP sobie w ten sposób dorabia? :)


24 kwi 2012, o 22:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Jakiś cel muszą mieć, sami z siebie nie oraliby terenu i nie zbierali siana - ile można dokładać do interesu :lol:
Wychodzi na to, że wynajmują :?:


24 kwi 2012, o 22:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
No ale skoro tak no to poco komu taki mały kawałek ziemi. Może ktoś to w sądzie wywalczył , jako swoje dawne pole już po zawaleniu masztu :?:


24 kwi 2012, o 22:17
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Bartosz napisał(a):
Może ktoś to w sądzie wywalczył , jako swoje dawne pole już po zawaleniu masztu :?:

To tak nie działa ;) Teren puki co jest własnością TPSA - przepraszam Orange ;) Nikt z mieszkańców i dawnych właścicieli nie ma do niego praw i żaden sąd tego nie zmieni. Ludzie zostali wysiedleni, tak jak pod budowę fabryk, zbiorników retencyjnych czy autostrad.

Wynajęcie kawałka pola, czy sprzedaż siana to zawsze parę groszy na potrzeby bieżące :)


24 kwi 2012, o 22:28
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
dziwne ze ludzie z okolicy nie boją sie tam czegokolwiek uprawiac. Skoro maszt wszystko napromieniowal jak twierdzi pani T.S. to takie siano zjedzone przez krowe ktora da pozniej mleko moze im wielce zaszkodzic. :-)

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


25 kwi 2012, o 06:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Nie no teraz ludzie zmieniają pogląd na temat masztu bo jak to mówią " Ludzie umierali i umierają". :) A pro po tego skoro tak to może TP kogoś wynajmuje do uprawy ziemi? Wiele ludzi z okolic na pewno zgodziło by się na uprawę. Zawsze jakiś grosz do kieszeni wpadnie ;)


25 kwi 2012, o 06:34
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Teren masztowy.
Taa pojechał jakiś miejscowy do Warszawy na Twardą , przebrnął przez urzędniczą machinę , i podpisał umowę na dzierżawę 1ha ziemi :lol:
Moim zdaniem samowolka ochroniarzy , którzy wywodzą się jak za dawnych czasów spośród miejscowej ludności . Na 100% któryś z nich świadczy usługę orania pasów p.poż. więc przy okazji zorganizował małe poletko , na którym panowie uprawiają np. ziemniaki dla potrzeb własnych .


25 kwi 2012, o 09:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL