Teraz jest 12 maja 2024, o 01:44

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej) 
Autor Wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
PKF 73/42B
1973-10-20
"Budowa najwyższego masztu radiowego koło Gąbina"

PKF 73/45A
1973-11-07
"Maszt w Konstantynowie. Montaż masztu radiowego w Konstantynowie"

PKF 74/21B
1974-05-24
"Zakończenie budowy wieży radiowo-telewizyjnej w Konstantynowie"

PKF 74/29AB
1974-07-17
"Zakończenie budowy wieży telewizyjnej w Gąbinie"

PS.Dane pochodza z "Kronika RP",zawieraja orginalne tytuly,TELWEIZJA KINO POLSKA sukcesywnie nadaje kolejne odcinki PKF.
Na dzien 2012-04-27 brak wyzej wymienionych tresci w necie-jezeli te wlasciwe odcinki PKF zostana wyemitowane przez KinoPolska to rowniez zostana cyfrowo zarejestrowane.
Dam Sygnal.Program Tv sledze.


27 kwi 2012, o 19:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
Jakiś czas temu wpadłem na szalony pomysł , i wysłałem maila do PKF z pytaniem o w.w. archiwalia , a dokładniej czy jest szansa że ujrzą światło dzienne ...
Oto odpowiedź ;) :

"Witam Pana,
Proszę wpisać w Wyszukiwarkę na stronie:
Maszt radiowy w Konstantynowie
Są dwa materiały, które dotyczą tego tematu.
Udostępnienie Panu tych materiałów będzie wymagało uzyskania przez Pana licencji, której warunki będą zależały od sposobu zastosowania materiałów.
Pozdrawiam

PS. Jeśli wyświetli się panu tylko jeden materiał, proszę spróbować ponownie za kilka godzin (trwa modyfikacja wyszukiwarki, co może przez pewien czas zakłócać wyszukiwanie). "


27 kwi 2012, o 20:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
Tomek, daj linki do tych kronik. Mi jakoś wyszukiwarka nie znajduje :(


27 kwi 2012, o 21:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
Łukasz-O napisał(a):
Tomek, daj linki do tych kronik. Mi jakoś wyszukiwarka nie znajduje :(

Wyszukiwarka nie dała rady na stronie http://www.kronikarp.com, ręcznie przekopalem archiwa (rok '73 i '74):

PKF 73/42B (1973-10-20)
http://www.kronikarp.com/popup_audycja.php?id=41486&type=4

PKF 73/45A (1973-11-07)
http://www.kronikarp.com/popup_audycja.php?id=21010&type=4

PKF 74/21B (1974-05-24)
http://www.kronikarp.com/popup_audycja.php?id=41542&type=4

PKF 74/29AB (1974-07-17)
http://www.kronikarp.com/popup_audycja.php?id=41556&type=4

OT.Ponizej tematy nie zwiazane z masztem ale poruszane tutaj na forum:

PKF 73/29B
1973-07-20
1. Otwarcie centrum obliczeniowego "Cyfromet" w Świerku - najszybszy komputer

PKF 73/33A
1973-08-15
5. Malowanie wieży radiowo-telewizyjnej na wysokości kilkuset metrów (Holandia)

PKF 73/39B
1973-09-29
2. TELKOM-TELMOR - produkcja telewizyjnych anten zbiorczych w Gdańsku

PKF 73/44B
1973-11-03
2. Uniwersalne zastosowanie. Produkcja tyrystorów w zakładach UNITRA w Piasecznie.

PKF 72/23A
1972-06-07
1. 15 lat istnienia Radiostacji Harcerskiej.

PKF 74/43A
1974-10-23
5. Zakład "UNITRA-UNIMA" w Koszalinie

PKF 74/47B
1974-11-23
4. Zakłady imienia Kasprzaka - temat krytyczny o złej jakości magnetofonów

PKF 74/50B
1974-12-14
3. Zakłady "Tonsil" we Wrześni.

Tyrystory pracujace w prostowniku w RCN byly polskiej produkcji?


28 kwi 2012, o 06:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
node napisał(a):
Tyrystory pracujace w prostowniku w RCN byly polskiej produkcji?


Mało prawdopodobne czy wręcz niemożliwe zważywszy na politykę B&B , niezmienną przez lata...
Ta była prosta - sprzedać nadajniki za ułamek wartości , następnie czerpać zyski z serwisowania , i sprzedaży części zamiennych , które z oczywistych powodów były tak zaprojektowane , by w maksymalnym stopniu wykluczyć zamienniki .
Pan Witold wspominał , że miał ogromny problem ze zdobyciem dokumentacji prostownika ...
Ktoś zaraz sobie pomyśli - co on wypisuje , przecież to były wspaniałe Szwajcarskie nadajniki , więc jakie części zamienne ...
Wbrew pozorom te Szwajcarskie cudeńka miały trochę wad , które wręcz sprawiały wrażenie celowego partactwa w etapie projektowania .
Słynna polipropylenowa instalacja chłodzenia , która notorycznie cierpiała na próchnicę , absorbery sumatora wykonane z azbestowych płacht , które zgodnie ze swoją nazwą absorbowały .... szczególnie wilgoć .
Przy okazji przypomniała mi się jedna ciekawostka . W wielu materiałach przewijał się wątek dotyczący możliwości uruchomienia nadajników jednym przyciskiem . W rzeczy samej tak było . Jednak procedura ta nie była stosowana z jednego prostego powodu ! Szwajcarzy tak skonfigurowali ten proces, że odbywał się on z pominięciem załączenia napięć wstępnych , co bardzo drastycznie skracało żywot lamp nadawczych .


28 kwi 2012, o 08:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
Parę lat temu na kanale Kino Polska oglądałem kronikę filmową, niestety nie pamiętam jej tytułu ale na pewno była monotematyczna. Co ciekawe kronika poświęcona była niedoróbką w budownictwie, niegospodarności, usterkom oraz słabej jakości produkowanych wyrobów. Aż dziwne, że cenzorzy za PRL-u dopuścili taki materiał do emisji :lol:

Poruszano między innymi temat odbiorników radiowych i ZURT-ów w których pracownicy mieli pełne ręce roboty. Jako przerywnik pokazano nasz maszt z odległości około 500m. W kadrze była podstawa oraz stopniowo cały maszt. Ujęcie było długie jak na kronikę i trwało ok 10s. Musiała być to połowa lat 70-tych, bo teren masztowy był jeszcze czystym polem. Pamiętam mniej więcej komentarz lektora (bodajże pana Rosołowskiego) "Cóż z tego, że mamy najnowocześniejsze centrum nadawcze z najwyższym masztem na świecie jak nie potrafimy wyprodukować bezawaryjnego radioodbiornika".


28 kwi 2012, o 21:11
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: WRC w archiwach PKF(Polskiej Kroniki Filmowej)
Nie znam i nie oglądałem tego odcinka PKF. Oglądałem za to kiedyś bardzo dawno w kinie i o dziwo w kolorze odcinek 29 PKF z lipca 1974r. Pamiętam że ekipa była na maszcie i to chyba był wieczór bo krótkiej wypowiedzi przy palącej się światłem czerwonym lampy oświetlania przeszkodowego udzielał sam mistrz Edward Borkowy. Powiedział coś takiego, że szkoda że skończyliśmy montaż tego masztu, bo on mógłby i jego brygada, jeszcze wyżej. Tyle zapamiętałem.
Swego czasu TVP 2 nadawała program pt. Historia Polskiego Radia , gdzie autor nie żyjący już prof. Maciej Józef Kwiatkowski tez pokazał fragment materiału jak ekipa montowała podajże ostatni segment masztu. Innych materiałów filmowych z tamtego okresu nie oglądałem , ale myślę że jeszcze będzie okazja.


28 kwi 2012, o 21:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL