Teraz jest 30 kwi 2024, o 03:04

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Z przywróceniem sygnału Sygnałów Dnia się zgadzam.
A co do Polki to stała się ona pewnym kultem tak samo jak hejnał. Zobaczymy, mam nadzieję, że wszystko w LzR będzie po staremu, oraz że zostaną przywrócone wszystkie 4 zwrotki hejnału. Reszta mogłaby w sumie zostać (co prawda nie podoba mi się radio kierowców po wiadomościach, ale do tego można się przyzwyczaić).


28 wrz 2012, o 16:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Co do przywrócenia pełnego hejnału, to jednak nie łudziłbym się :( Na pewno nie stanie się to w najbliższym czasie...

I TAK CIESZMY SIĘ ŻE W OGÓLE JEST! WIELU BY GO NAJCHĘTNIEJ WYELIMINOWAŁO(ZWŁASZCZA MŁODYCH)

Wracając jeszcze do Sygnałów Dnia, to chyba teraz mają one swój osobny dżingiel? Tak mi się przynajmniej wydawało o 7:00 ;p

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


28 wrz 2012, o 16:26
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Daanielex napisał(a):

I TAK CIESZMY SIĘ ŻE W OGÓLE JEST! WIELU BY GO NAJCHĘTNIEJ WYELIMINOWAŁO(ZWŁASZCZA MŁODYCH)


Nie rozumiem dlaczego "zwłaszcza młodych"??? :roll: Na tym forum jest wiele osób młodych ( nie będę wymieniał bo mogą sobie tego nie życzyć) ja również nie należę do najstarszych, mam zaledwie 14 lat i nie wyobrażam sobie żeby hejnał został zlikwidowany, tak jak i reszta z tego forum. Jeśli komuś z młodych nie podoba się PR1 i woli słuchać inne stacje to niech nie komentują tego co dzieję się w 1. Na pewno gdyby zrobić wywiad z ludźmi młodymi którzy słuchają 1 to nikt nie chciałby by hejnał został zlikwidowany...


28 wrz 2012, o 19:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
No może niezbyt trafna była ta wypowiedź... Jednak trochę racji w niej jest.
Często nawet dorosłe osoby nienawidzą hejnału. Moja ciotka to ma już kolokwialnie mówiąc narąbane na jego punkcie :!:
Kiedyś zagroziła mi wylotem Zodiaczka przez balkon :lol: (bardzo poważnym tonem)

Sam mam 17 lat ale MY to osobna sprawa ;p Tak czy siak- Nigdy nie miałem żadnego znajomego, co by chociaż przez minutę w swoim życiu posłuchał PR1 :roll: :( Wszyscy tylko Eska, RMFfm :evil: No ja tego nigdy nie zrozumiem, co za plastyk masa :D

Wielokrotnie narażałem się na wyśmianie, będąc przyłapanym nasłuchaniu PR1 :lol:

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


28 wrz 2012, o 21:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 9 lut 2012, o 14:01
Posty: 88
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Radio AM ma swój niepowtarzalny klimat. Nie każdy to rozumie. Jak kiedyś pisałem... Kiedy ciemną nocą przemierzam Polskę przełączam radio w aucie na MW i słucham, co mają inne nacje do powiedzenia... Dodam, że "Fix It Again Tony" to jeden z niewielu pojazdów, które mają fabrycznie świetne radio, to do tego jeszcze z LW. S(t)olca nie słucham, bo nie brzmi, ale na AM można usłyszeć sporo ładnie brzmiących stacji. Nie podam teraz konkretnych stacji, bo mam aktualnie filc zamiast mózgu...


1 paź 2012, o 21:17
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Cos z tym klimatem jest. Ja raz (w sierpniu) poznym wieczorem skanowalem sobie pasmo MW i zatrzymalem sie na 1548 kHz, lecialo Radio Gold z Londynu. Telewizory, komputery, ADSL i inne impulsowe cuda sialy ostro jak sie jechalo przez miasto, ale poza miastem odbior byl w miare czysty z lekkim fadingiem. Posluchalem sobie tych starych "zlotych" piosenek i poczulem znowu to co cos, co coraz bardziej wymiera w ciagu ostatnich lat. Klimacik jazdy, AM, DX (ok ok, tylko 480km) i dobrej muzyki.

Wracajac do tematu, co do Jedynki: na razie ok, ale ze skroconym hejnalem to juz przesada. Za kazdym razem wyobraznia robila swoje kiedy bylo slychac kroki hejnalisty i odglosy z otoczenia (a bywaly rzeczy jak golebie czy straz pozarna ;))

*edit: porypało mi sie z milami/kilometrami


2 paź 2012, o 09:45
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
No jasne, że jest klimat, nawet Solec ma go dużo :?

1. Wyjeżdżam pociągiem z ukochanej Warszawy(po północy, zaczyna się drugi września) a tu z mojego starego tranzystorka( Sony ok. 1970r. http://www.radiomuseum.org/r/sony_tfm_6100ltfm6100.html Odbiera kosmicznie) stojącego przy oknie gra 225kHz i Stanisław Grzesiuk...

2. Budzę się o trzeciej w nocy przez koszmar senny, włączam małą, starą lampkę z żarówką rodem z CCCP , po czym uruchamiam starą Neywę 402 a tu Bob Marley- Don't give up the fight + charakterystyczny pisk (prawie jak za Konstantynowa ;p ) i tak przy tym zasnąłem ;)

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


2 paź 2012, o 22:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Klimacik to Solec ma ale na dobrym odbiorniku, który podbije nam najniższy bas. "Surowemu" dźwięku z Solca brakuje właśnie tego basu (po ostatniej konserwacji jest trochę lepiej). Niewiele, ale trochę jednak tak. Wtedy i dźwięk spikera inaczej by brzmiał.
Rosyjskie stacje (szczególnie te bez DCC) brzmią rewelacyjnie, i brzmienie, i klimat jest. Szczególnie nocą ;)
Wie ktoś w jakich godzinach na jakiej częstotliwości nadają po Polsku w zakresie fal długich?


3 paź 2012, o 20:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Daanielex napisał(a):

2. Budzę się o trzeciej w nocy przez koszmar senny

Pewnie śniło się Tobie ,że radiostację w Solcu zamknęli :lol: Albo maszty się niechybnie przewróciły ;) Ja mam nie raz takie koszmary ;)


3 paź 2012, o 21:30
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Mega offtop, do tego mozna uznac mnie za swira ale...

Konstantynow nie raz mi sie juz snil. Uczucie jakby spotkalo sie nieboszczyka. Budze sie zdezorientowany i jeszcze przez godzine-dwie jestem jakby na fazie (przesunietej o 180° od rzeczywistosci).

A snilo sie czesto ze maszt nadal stoi i nadajnik pracuje. Kiedys nawet podszedlem do samego masztu, izolator byl tylko jakis taki dziwny, bo pojedynczy, a masz czarniejszy niz najczarniejsza czern a nie bialoczerwony, pole dookola blociste i zaorane. Czasem spotykalem bylych pracownikow, znane postacie widziane na dokumentacjach i przedstawiane tez tutaj na forum. Innam razem byla wizyta w budynku nadajnika, ale jakies 500 lat pozniej. Raz nasz Pan Inzynier (wiadomo ktory), z ktorym najprawdopodobniej odbylismy podroz machina czasu, przeprowadzal nas po budynku nadajnika. Wszystko bylo zdezelowane, wszedzie pajeczyny i zarost chaszczami (podobnie jak w Indiana Jones). Oczyscilismy panele nadajnika. Zwiedzalismy kontener i pan Inzynier wszystko co do joty objasnial. Przewrocil wajche, ktora znienacka sie pojawila i lampy w srodku zaczely swiecic, na panelu zapalaly sie swiatelka. Byly jeszcze jakies katakomby pod budynkiem, sam juz nie wiem po co. Nie wiem skad tylko wzial sie prad ;)

Moglbym tak pisac i pisac, materialow sie nazbieralo. Freud powiedzialby ze to skryte marzenie o reaktywacji. A zona czasem mowi "znowu czytasz o polskim maszcie?" ;)


4 paź 2012, o 10:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL