Teraz jest 30 kwi 2024, o 08:01

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
No to mi śniło się bardzo podobnie...
Jechałem autobusem z wycieczką, nikogo w nim nie znałem. Nawet opiekuna. Jechałem od strony Sochaczewa. Od początku wyprawy na horyzoncie szukałem masztu. (Od zawsze byłem i jestem ciekawy jak wyglądał z daleka) W pewnym momencie ktoś powiedział ,że już dojeżdżamy. Mój wzrok non stop szukał tej konstrukcji. W pewnym momencie wjechaliśmy w gęsty ciemny las i przy bramie głównej autobus się zatrzymał. Wtedy wyszedł do nas ochroniarz i otworzył bramę główną. Moim oczom ukazała się wieża radiolinii i zabudowania stacyjne. Po maszcie ani śladu. Gdy dochodziliśmy do drzwi budynku głównego przejął nas przewodnik i zaczął oprowadzać nas po tych wszystkich salach i opowiadać o historii masztu. Pamiętał ,że wspominał także ,że 8 sierpnia robotnicy wymieniali odciąg masztu, ale nic o katastrofie. Po tych słowach niezwłocznie zapytałem się : "Ale jak to stoi skoro 8 sierpnia się zawalił". Wszyscy mnie wyśmiali. Wkurzony i ciekawy wybiegłem na dwór, obiegłem budynki stacyjne , oczywiście za mną ochroniarze i przewodnik. Gdy stanąłem pod wyjściem fidera moim oczom ukazała się 2 część radiostacji w Solcu Kujawskim. Dwa maszty identyczne jak w Solcu. Wszystko niestety zarośnięte. Stan obiektu wyglądał jak Konstantynów w tym momencie. Zacząłem pytać się o fakty : "Ale jak to przecież pan mówił o jednym 646 metrowym maszcie, a poza tym on a tym bardzie te dwa masztu nie powinny stać w tym miejscu" i w tym momencie obudził mnie dzwonek budzika. Ale nie wyobrażacie sobie jakie było moje zdziwienie gdy zamiast giganta zobaczyłem 2 trzystometrówki ;)


4 paź 2012, o 14:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
To mi się śniło że włamałem się do radiostacji, tylko dlatego żeby obejrzeć sobie te lampy. I zamiast lamp ujrzałem zakurzone balony na wino.

Powracając do tematu, zadam pytanie jeszcze raz. Wie ktoś w jakich godzinach na jakiej częstotliwości nadają po Polsku w zakresie fal długich?


4 paź 2012, o 16:01
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
zarowka_1234 napisał(a):
To mi się śniło że włamałem się do radiostacji, tylko dlatego żeby obejrzeć sobie te lampy. I zamiast lamp ujrzałem zakurzone balony na wino.


Nie balony tylko galony tudzież gąsiory ;) To tak prostując sprawy winiarstwa :mrgreen:


4 paź 2012, o 17:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Po polsku w zakresie fal długich??? :shock: No chyba tylko na 225kHz :P Nie rozumiem?
Żadne radio nadające na falach długich nie posiada okienka w języku polskim...

Może i zrobiliśmy mały off(chyba przeze mnie :D ) ale offtopy także się od czasu do czasu przydają ;)

Miałem wiele snów powiązanych z falami długimi, niestety większość z nich wyparowała, mimo to dwa zapadły mi w pamięci :)

Raz śniło mi się, że maszty Soleckie mam z 5 kilometrów od swojego bloku , stały one w pobliskim , osiedlowym lasku :lol:

Pewnej nocy wychodzę z radiem na balkon (maszty pięknie widać ;) ) włączam je i co? Okrutny fading i zakłócenia, zacząłem się bawić w DX :lol:
Po chwili westchnąłem- Ehhh, co za dziadostwo, Konstantynów to było coś itp. ;)

2. Pewnego ranka budzę się do szkoły i zapowiadają w radio- W godzinach od 12:00 do 14:00 Radiostacja w Solcu kujawskim zostanie wyłączona, podczas przerwy zastępczo będzie nadawać Radiostacja w Raszynie( :!: )

Dostałem zawału :D Wszystkim w domu tłumaczę jak uruchomić sprzęt do nagrywania, niestety nikt tego nie pojął :D
Więc idę zły do szkoły, jednak podczas dużej przerwy uciekam co sił do domu uruchomić magnetofon, niestety brak prądu, pozostało mi się rozkoszować raszyniakiem na bateryjnym radyjku :)

Edyt!!!!!!!!! I trzeci, najpiękniejszy !!!!!

Odbył się kolejny wyjazd do Konstantynowa i wszyscy penetrowaliśmy wnętrza nadajników!

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


4 paź 2012, o 18:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Właśnie po Polsku w zakresie fal długich. Tak samo jak PR1 nadaje wiadomości w kilku językach, tak chyba jakaś rosyjska stacja na długich też nadaje coś po Polsku. Tylko nie pamiętam jaka, a przecież nie będę szukał tego w paśmie (musiałbym każdą złapaną stację słuchać po co najmniej kilka godzin). Dlatego pytam, bo ktoś to może wie.

Łukasz-O napisał(a):
Nie balony tylko galony tudzież gąsiory ;) To tak prostując sprawy winiarstwa :mrgreen:


Faktycznie, mój błąd. A obok mnie stoi galon 50l z wodą, cukrem, drożdżami i jabłkami ;)


4 paź 2012, o 20:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
zarowka_1234 napisał(a):
Faktycznie, mój błąd. A obok mnie stoi galon 50l z wodą, cukrem, drożdżami i jabłkami ;)


To już wiadomo skąd takie sny :)


4 paź 2012, o 20:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Łukasz-O napisał(a):
zarowka_1234 napisał(a):
Faktycznie, mój błąd. A obok mnie stoi galon 50l z wodą, cukrem, drożdżami i jabłkami ;)


To już wiadomo skąd takie sny :)

Nie no , ja jeszcze nie piję ;) :lol:


5 paź 2012, o 14:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Nowa ramówka jedynki - krótszy hejnał
Przyszło mi teraz jedno pytanie do głowy,
W jaki sposób Hejnał jest transmitowany do Warszawy? Po kolei wszystko, jaki mikrofon, jaki dosył (podejrzewam że telefoniczny). W internecie znalazłem tylko coś takiego:
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... artpicture


18 paź 2012, o 17:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL