Teraz jest 20 kwi 2024, o 12:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
 Budowa repliki masztu w technice 3D 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Próbowałem również na lepszym lepiej oprogramowanym komputerze i też pupa. Brak jest jakiegoś programu do przeglądania takich plików. Może koledzy, którym udało się w to wejść, uchylili by trochę szpary tajemnicy i podpowiedzieli innym, co mamy robić. Bo nie sądzę ażeby kolega Q424 wykonał kawał roboty, tylko dla siebie i teraż śmiał się z nas, że nam sie nie udaje to obejrzeć. :lol:


17 lut 2013, o 16:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Kolega Q424 umieścił dwie wizualizacje masztu. Najpierw pierwszą, do której zapomniał dodać bibliotek dll. Ta wizualizacja w ogóle nie działała. Wyskakiwały jakieś błędy, w końcu wyskakiwał mi błąd grafiki czy coś takiego. Na laptopie to samo.
Później dał link do tego samego serwera, jednak umieścił na nim drugi plik (plik z roszerzeniem zip, poprzednie były rar). I ta wizualizacja po rozpakowaniu na pulpit ruszyła. Są tam spakowane dwa pliki exe. Jeden chodzi lepiej, drugi gorzej (bardziej się tnie).
Jednak mimo wszystko działało to na moim stacjonarnym komputerze. Nie potrafię sprawdzić ilości klatek na sek, na oko jest 1-2 klatki/s. "Przemieszczenie się" od masztu do budynków zajmuje mi nawet pół godziny.
Mój stacjonarny komputer
768Mb ram,
Ati radeon 9200,
jednordzeniowy 3,1GHz,
windows XP SP3
monitor 15cali 1024x768px

Później sprawdziłem to na laptopie:
2 rdzenie,
2gb ram,
grafika ATI, 256mb,
Windows Vista Home Premium
dokładna specyfikacja tu: http://www.arest.pl/produkt/13580/ASUS- ... lasciwosci

Na laptopie też lekko się tnie, ale można normalnie poruszać się po RCN, przejście od masztu do budynków zajmuje kilka-kilkanaście sekund.

Na obu komputerach musiałem zainstalować biblioteki DLL które są w linku z wizualizacją (Dlls.rar). Pliki trzeba rozpakować i skopiować do folderu C>windows>system32 (w Viście też).
Jakie wam dokładnie błędy wyskakują, co się dzieje? Zróbcie zrzuty ekranów, dokładny tekst jaki wyskakuje itp.
I najlepiej napiszcie dokładne dane nt. swoich komputerów (grafika, procesor itd.). Można to sprawdzić programem Everest.
Zwróćcie też uwagę czy w menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów (Start>uruchom> wpisać "mmc.exe", jeśli jest konfilkt to [w XP]na tej całej liście po lewej mała ikonka będzie oznaczona małym żółtym znakiem zapytania, we Viście start>panel sterowania> po lewej "widok klasyczny">menadżer urządzeń).
Oczywiście w tym menadżerze trzeba po kolei każdą listę rozwinąć i sprawdzić czy w którymś "podpunkcie" nie ma konfilktu.
Tak wyglądają ikonki konfilktu:
windows xp http://static.frazpc.pl/board/2005/05/1 ... 572786.jpg
windows vista http://obrazki.elektroda.pl/9417923000_1308679027.jpg


17 lut 2013, o 21:34
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Nie ma pliku "Dlls.rar" - nie działa na chwilę obecną i nie można ściągnąć. Pobrałem tylko plik z RCN-K a to za mało.


17 lut 2013, o 22:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Faktycznie, coś się zepsuło i nie da się pobrać tego pliku.
Pobrałem go wcześniej jak działał, więc zamieszczam na serwerze plików.
Link: http://www.sendspace.pl/file/bce03fdcd264fa62470c34e
Tak jak pisałem rozpakuj, i umieść "gołe" pliki (nie w żadnym folderze itp.) w C:\windows\system32


18 lut 2013, o 17:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
To fajnie, że to zapisałeś. Ściągnąłem i wrzuciłem do system32 tak jak pisałeś. Zainstalowałem raz jeszcze RCN-K i... łoooł ruszyło :D

Od masztu do zabudowań szedłem piechotą równo 8 minut. Przed wejściem stał bałwan a w miejscu gdzie parkowałem w październiku - błękitna nyska. Na dziś wrażeń starczy, może jutro wlezę piechotą na maszt - winda jeszcze nie kursuje :roll:

Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak w prosty sposób zmienić scenerie? Bo u mnie panuje ciągle mgła i pomarańczowe niebo.


18 lut 2013, o 22:33
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Scenerii chyba nie da się zmienić. U mnie tak samo mgła i pomarańczowe niebo. Mgła jest chyba po to żeby nie było widać za wiele z dużych odległości, by nie obciążać grafiki.
A co do poruszania się to shiftem i ctrl możesz przyśpieszać i zwalniać prędkość poruszania się.
Niedługo tak jak pisał Bartosz nakręcę filmik na yt, ci którym RCN nie rusza obejrzą chociaż filmik.
Tadeusz, napisz czy udało ci się uruchomić wizualizację?


19 lut 2013, o 23:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2478
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Tak czy inaczej, dziękuje za pomoc. Ja to instalowałem zupełnie inaczej i stąd pewnie ten problem a potem jeszcze brak tych pierwszych plików się nałożył i spowodował totalna niemoc ;)

Ciekawe po co ten tor kolejowy? Czyżby autor przewidywał jakąś przyszłościową fikcyjną misję do MaSzyny? Fajnie by było zawieść "esemką" trafo na platformie do RCN-u :lol:


19 lut 2013, o 23:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Wobec tego. To kiedy się możemy spdziewać jakiejś prezentacji dla ogółu. :o


20 lut 2013, o 06:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Tadekmaj napisał(a):
Wobec tego. To kiedy się możemy spdziewać jakiejś prezentacji dla ogółu. :o

Filmik nakręcę najwyżej do piątku. Nie jest to proste bo sama aplikacja z masztem obciąża tak komputer, że nie da się jednocześnie nagrywać na nim filmiku. Najlepiej nagrać to przez wyjście wideo drugim komputerem.


21 lut 2013, o 00:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 18:06
Posty: 133
Cytuj
Post Re: Budowa repliki masztu w technice 3D
Łukasz, bardzo sie ciesze ze wkoncu Ci sie udalo odpalic, jednak wnioskuje ze masz malo fpsu - pokomentuj rozlinnosc, opis co ijak jest chyba w pierszym poscie po udostepnieniu. Samochody tez mozna zakomentowac. Pliki z atmosferami sa w scenery/atmos/. Otworzyc plik scn_rcnk.scn i zmienic wpis atmo (include atmos/dusk-02.atm end ) poprostu zamienic dusk-02.atm na inne wybrane :). Widze ze film kreca :D, czekam z niecierpliwoscia. Pozdro.


21 lut 2013, o 08:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL