Teraz jest 28 kwi 2024, o 21:14

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 GPZ Lesko 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
Materiał fajny, choć mało w nim konkretów.
Mnie natomiast ciekawi wykorzystanie drona do wykonania zdjęć GPZ-tu. Przelot nad liniami 110kV w odległości kilku metrów nie był najrozsądniejszy.
Technika wyprzedziła prawo, pomimo, że producenci nakazują używanie dronów tylko z dala od zurbanizowanych terenów, to życie sobie. Dziś oglądałem program poświęcony właśnie tego typu zabawą i ryzykiem.


17 lip 2014, o 23:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
Zapewne nielegalnie :) Kierownicy Zony zmieniają się jak rękawiczki, każdy z nich wprowadza swoje przepisy. Te przepisy to im więcej zapłacisz przewodnikowi to... możesz więcej...
Wklejałem ostatnio zdjęcia "Oka Moskwy" z drona tu na forum.


18 lip 2014, o 00:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
cubznpl napisał(a):
Ale chodziło mi o pozwolenie latania nad GPZ Lesko.

Nikt takiej zgody nie mógł wydać, gdyż nie jest to sprecyzowane prawnie. Pisałem iż technika wyprzedziła prawo ;)
Tu może jedynie pomóc ustawa o obiektach strategicznych. Np. płot w elektrowni Bełchatów na każdym kroku jest zaopatrzony w tabliczki z przekreślonym aparatem. Jednak nikt nie zabrania przelotów dronów.
W naszym polskim kraju jest wiele absurdów. Można dostać mandat za samochód przewożony na lawecie (który nie był w ruchu) za przekroczenie prędkości lub stracić prawo jazdy za stłuczkę. Natomiast bez jakiegokolwiek problemu można nagrywać przejazdy przez stolice z prędkością 190km. Nie jest to ponoć zagrożenie w ruchu... Można też robić bohomazy farbą na zabytkach w Krakowie (sprawca się przyznał) - sąd uniewinnił...


18 lip 2014, o 01:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
Łukasz-O napisał(a):
Mnie natomiast ciekawi wykorzystanie drona do wykonania zdjęć GPZ-tu. Przelot nad liniami 110kV w odległości kilku metrów nie był najrozsądniejszy.


Mógł byś rozwinąć tą myśl ? Jakie zagrożenie tu zachodzi?


19 lip 2014, o 12:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
Np. utrata sterowności i upadek na linie. Pewnie sprawnemu operatorowi to nie grozi ale chodzi o sam fakt.


19 lip 2014, o 13:55
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: GPZ Lesko
Są drony i droniska, niektóre pokaźnych rozmiarów. Gdyby takie coś dostało się w okolice izolatorów, mogłoby narobić niezłego bigosu i zachwiać krajowy system energetyczny ;) Ponadto mimo że głównie z plastiku, nie sądzę aby taki dron przeżył kontakt ze 110kV.


19 lip 2014, o 23:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL