Teraz jest 28 kwi 2024, o 21:18

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa... 
Autor Wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Witam.

Myslalem nad chmura aby umiescic tam zakodowane moje dane lecz te firmy interenetowe padaja i kto da gwarancje?
Moze tasmowy streamer?
Albo zalozyc konto np na google i samemu do siebie wysylac pliki ze zdjeciami:)
Ostatnio odkopalem tasmy kasetowe zwykle Stilony przed 30 lat i moglem odtworzyc zapis danych gier/programow dla ZXSpectrum.
Dyski HDD(IDE) mimo ze traktowalem je jako kopie nigdy nie przezyly dluzej niz 12 lat.

Dla Slawka-co do daty pojawiania sie VHS w Polsce np. u nas na osiedlu bylo to u znajomych w roku 1985 gdzie ich rodzice wtedy pracowali w NRF.
Co do filmu Kurka i Kamienskiego-statysytycznie wystarczy zapytac o to 7 osob,te siedem zapyta kolejnych 7 -mamy silnie (najsilniejsza funkcja matematyczna).
Raczej pytam o ten film rozne instytuty naukowe,oni dysponowali niezlym sprzetem jak na owe czasy,krotkofalarzy(maja pasje).IPN,itd.

Tomasz


29 mar 2015, o 14:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Gdyby człowiek wiedział jak obchodzić się z VHS-ami od początku, to pewnie służyłby długo. Jednak jak się chciało obejrzeć konkretny urywek, czy sytuacje rodzinną trzeba było szukać / przewijać na podglądzie. Nawet opisy minut nie zawsze zdawały egzamin, zresztą kto opisywał minuta po minucie. Z reguły było to "Wakacje 1992" czy imieniny "cioci Stasi" :mrgreen:
Zwykłe filmy przegrywane gdzieś od sąsiadów, znajomych z pracy oglądało się po kilkaset razy. Pamiętam "Ten duży i jego kosmiczny malec" (czy jakoś tak ;) ) z Badem Spencerem oraz cała seria przygód garbusa Link.
Rodzice kupili magnetowid w 1988r marki Hitachi. Był to pierwszy i ostatni taki sprzęt u nas w domu. Magnetowid służył do 2005r, kiedy to się spalił z winy ojca. Pod magnetowidem była szuflada z kablami i uszkodzonym przedłużaczem 230V. Pewnego razu podłączone cinch-e podczas otwierania szuflady wpadły do tego cholernego przedłużacza i zamknęły obwód 230V. Wielki huk, snop iskier i cisza... Wideo do dupy.

Tadeuszu, 1/3 zdjęć z Raszyna odzyskałem dzięki serwerowi RP, na który je wcześniej wysłałem. Wiadomo nie była to już oryginalna wielkość ale zawsze coś. Jeśli masz swoje zdjęcia chętnie je obejrzę.


29 mar 2015, o 15:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Jest tego sporo, wobec tego jak się spotkamy to sobie przekopiujesz na swojego laptucha, tylko weż ze sobą.


29 mar 2015, o 16:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL