Teraz jest 29 kwi 2024, o 08:24

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa... 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
anodowy napisał(a):
każda kopia kinowa w tamtych latach to max 200 wyswietleń i wywałka na śmietnik bo takie normy, powyżej 200 to harcore dla widza o ile perforacja jest zdrowa. Zapomnieć trzeba że gdzieś to leży, co najwyżej w archiwum. Z kolorem różnie było, zależało od okoliczności i wagi panstwowej, pierwsze słysze i czytam jakoby krecono PKF w kolorze a pozniej w b/w ???????? na stałe kolor wszedl w okolicach lat 90.

Wszystkie kroniki są na Chełmskiej w archiwum ale nie każdą z dygitalizowano. Nie wiem czy wszystkie zostaną z dygitalizowane ale z informacji na stronie Kronika RP wynika, że bazę będą cały czas powiększać. Zatem może będzie nam dane obejrzeć archiwalne materiały o maszcie.

Wiadomo, że nie kręcili dwiema kamerami (kolorową i czarno-białą) ;) Z kolorowej taśmy robili kopie czarno-białe. Kilkukrotnie oglądałem te same kroniki w dwóch wersjach kolorystycznych. Reszta jest tak jak piszesz.


8 mar 2015, o 23:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
wlasnie kolor pojawiał sie do odpowiedniej rangi wydarzenia, wtedy najczesciej królowawala AGFA i nie bylo to zle, uroczyste otwarcie RCN bylo wlasnie filmowane w kolorze. A warto bylo tak zrobic w kolorze natomiast nie przesadzajmy z tym ze tutaj mamy gorszą jakosc filmu a tam w TV jest lepiej. Wlasnie na odwrót- PKF mogla filmować tradycyjnym formatem i wąskim a TV pracowala na wąskim formacie w reporterce. Nie wykluczone że TVP cos ma w swoim archiwum filmowym-celuloid.


9 mar 2015, o 19:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Tadekmaj napisał(a):
Wspomniana prze zemnie kronika ma numer 29/1974, z tym że są dwa wydania emisyjne A i B. Prawdopodobnie któraś z nich była w kolorze a wydanie jej było z okazji XXX lecia PRL. Jeżeli ktoś ma możność dotarcia do tego wydania PKF. i przedstawienia na forum, to w moim mniemaniu, będzie Wielki. :)



Wychodzi na to , że zarówno A i B były w wersji kolor LINK


11 mar 2015, o 14:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Widzę że coś się na forum ruszyło, więc ja też zacznę działać, postaram się jeszcze raz skontaktować z Panem Czechowskim, teraz mam bardzo blisko, także może uda się coś załatwić :D


11 mar 2015, o 19:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
ta kronika też jest ładna mimo że bez koloru albo zbliżający sie koniec dla redakcji PKF
https://www.youtube.com/watch?v=Hx08u5mGOpw


13 mar 2015, o 09:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 9 mar 2012, o 12:06
Posty: 10
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
A tutaj jest ciekawy materiał z budowy masztu.
https://www.youtube.com/watch?v=qjZNpDhftxY


14 mar 2015, o 18:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
Ta to juz widzielismy(looknij na arch tego forum) a znajdz Kurka i Kamienskiego z Sondy krecony z gory masztu-pamietam to do dzis (kask zołty i czerwony) faceci przekrzykiwali sie do mikrofonu gdyz wiaaaaaaalo niesamowicie widzialem to w TVkolorowej(Heloios) -do dzis szukam tego na uczelniach w archiwach tego matrerialu-no gdzies t o m u s i b y c - bo bylo nawet jezeli TV skasowala a miala do tego swiete prawo(bo nosniki bo zniany ustrojowe)-gdzies to musi istniec na VHS:):)

Znajde;;;;;;;;wyzwanie

Pozdrawaim
Tomasz.


15 mar 2015, o 01:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
To co kręcili Kurek i Kamiński dla programu Sonda, wcale nie musiało być w Konstantynowie. Mogło to być robione na innym maszcie. Jak już wspomniałem, osoba odpowiedzialna w RCN za te sprawy, nie przypomina sobie takiego faktu, aby ci dwaj panowie wjeżdżali na maszt. Od kilku lat polujemy na ten odcinek Sondy, który być może jeszcze jest w archiwach TVP. bo by to dużo wyjaśniało, albo już go nie ma.


15 mar 2015, o 11:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
node napisał(a):
no gdzies t o m u s i b y c - bo bylo nawet jezeli TV skasowala a miala do tego swiete prawo(bo nosniki bo zniany ustrojowe)-gdzies to musi istniec na VHS:):)

Znajde;;;;;;;;wyzwanie

Pozdrawaim
Tomasz.


Tomasz oczywiście trzymam kciuki ! Ale... będzie ciężko . W tym kraju sprawy proste , komplikuje się do maksimum , do tego dochodzi niekompetencja i przede wszystkim totalna arogancja . Przykład film " w górę" (nie wiadomo czy to prawdziwy tytuł) kontaktowałem się TVP , oni nawet nie wiedzą i nie chcą się dowiedzieć co emitowali . Cykl reportaży ... to wszystko co udało się ustalić.
Dlatego też myślę , że z czasem coś wypłynie , ale to będzie przypadkowe , albo i nie . Dla przykładu wspomniany wyżej reportaż wyemitowano 30 lipca .


16 mar 2015, o 13:48
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moja rozmowa z mieszkańcem okolic Konstantynowa...
W GÓRĘ... to jednak prawdziwy tytuł tego dokumentu.
Niestety tylko tyle udało mi się znaleźć na jego temat: Link


16 mar 2015, o 14:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL