Teraz jest 29 kwi 2024, o 08:52

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Izolowanie przewodów 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Izolowanie przewodów
Witam. Ostatnio w okolicy Konstantynowa widziałem pierwszy raz takie rozwiązanie. Na słupie nie było izolatorów podtrzymujących kable jedynie coś w rodzaju ebonitowych lasek jak na zdjęciu. Pewnie Łukasz będzie coś na ten temat wiedział. Czy to jest jakiś nowy sposób czy lokalne rozwiązanie??
Przepraszam za jakość zdjęcia ale nie mogę jakoś wrzucić tu nić wiekszego


Załączniki:
20150213_111302 (1).jpg
20150213_111302 (1).jpg [ 44.48 KiB | Przeglądane 5602 razy ]

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...
4 mar 2015, o 18:17
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Izolowanie przewodów
Temat ciekawy, nie jestem "sieciowcem" dlatego postanowiłem zwrócić się o pomoc do kolegi, który na liniach napowietrznych zjadł przysłowiowe zęby.
Jest to zwykła linia niskiego napięcia zasilająca prywatnych odbiorców i przy okazji oświetlenie uliczne. Dawno temu przez krótki okres czasu zaczęto wdrażać epoksydowe poprzeczki pełniące rolę izolacyjnnych, wkładane w otwory słupów typu ŻN zamiast tradycyjnych haków z izolatorami. Niestety nie przyjęło się, chwile później wszedł dużo lepszy system przewodów izolowanych typy AsXSn wraz z profesjonalnymi akcesoriami do tego celu (popularne warkocze).

Te izolowane poprzeczki po czasie potrafiły się przemieszczać na skutek np. parcia wiatru - w efekcie nieizolowany przewód dotykał bezpośrednio słupa betonowego. Jedyne zabezpieczenie przed przemieszczaniem izolowanej poprzeczki względem osi słupa były zwykłe kliniki drewniane, wbijane w otwory.


6 mar 2015, o 23:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Izolowanie przewodów
No powiem na pierwsze spojrzenie bardzo mnie zdziwiło takowe rozwiązanie i nigdzie indziej podobnych rzeczy nie widziałem

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


9 mar 2015, o 13:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL