Teraz jest 23 kwi 2024, o 17:14

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Dobre wieści 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2480
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
myheaven napisał(a):
A gdzie obecnie są dokumenty

Te dotyczące masztu i energetyki są u mnie.
myheaven napisał(a):
i zdjęcia wiszące przy wejściu oprawione w ramki na scianie?

Zniknęły parę lat temu, łącznie z gustownymi kinkietami. Los ich jest nieznany.

myheaven napisał(a):
i zegar zawieszony pod sufitem przy wejściu , mapy zasięgu i słynny napis na białym tle?

O zegarze nic nie wiem, był jeszcze w sierpniu, natomiast napis na białym tle został legalnie zabezpieczony przez Babice.
Co do mapy zasięgu - ślad po niej też zaginą. Z roku na rok odpadały z niej kolejne napisy i sznurki, w końcu zniknęła na zawsze.


26 paź 2019, o 22:59
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
A pulpity sterownicze na biurku? Wiem że to śmieszne ale biurko też przydałoby się zabezpieczyć.Szkoda go....jeden z elemetów głównego holu który zawsze się przewijał na zdjęciachi jest świadkiem historii ;)


26 paź 2019, o 23:09
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2480
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Biurko - typowy mebel biurowy, lakierowany z epoki wczesnego Gierka.


26 paź 2019, o 23:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
To nic że to najzwyklejsze biurko.

Może zabrzmi to śmiesznie, ale to już nie jest zwykłe biurko. Jest elementem wbrew pozorom ważnym, związanym z codziennością ośrodka. Czas dla niego i wokół niego niemalże zatrzymał się. Niemalże, bo straszna degradacja tego ośrodka, powodowana siłami natury i rąk ludzkich, się nie zatrzymała.
Przetrwało w tym miejscu dokładnie 45 lat.

Jak dla zdecydowanego humanisty którym jestem, jest ono dużo ciekawsze niż niejedna dokumentacja.

Biurko jest nieodzownym elementem towarzyszącym całej reszcie i na pewno w przyszłości przyda się do jakiś ekspozycji.
Mało co tak bardzo kojarzy mi się z budynkiem radiostacji.

Jeżeli udało się zebrać na takie przedsięwzięcie, to grzechem byłoby niszczenie tego biurka.

Mam nadzieję, że ono również zasłużyło sobie na jakiś szacunek i odratowanie z tego nieszczęsnego miejsca.

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


27 paź 2019, o 12:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Panowie nie obraźcie się ale tam by wiele rzeczy jeszcze "należało zrobić" problem polega w tym że nie ma kom i nie ma za co.
Co do mich wkładów w ocalanie czego się tylko da, to nie chce by to zabrzmiało jak chwalenie się ale przez ostatnie 4 lata byłem w Konstantynowie prawie sto razy. na każdy sygnał że coś zostało wykopane wsiadało się w samochód i jechało by na własne oczy to sprawdzić. Pukałem chyba do wszystkich możliwych organizacji szukając pomocy w temacie. poświęciłem na to setki godzin, nie licząc na żadne gratyfikacje. To dzięki współpracy z Babicami udało nam ocalić choć cześć tego co pozostało. To dzięki Babicom pozyskany został izolator i dzięki nim pozyskujemy inne rzeczy, których nam pozyskać się nie dało. Niech Łukasz napisze ile czasu z życia rodziny on poświęcił, ile razy w deszczu czy śniegu byliśmy na terenie. Niech Anodowy powie Wam ile czasu poświęcił na zrobienie strony. A to wszystko non profit.
Dlatego nie rozumiem pretensji że Babice coś od nas mają. No mają bo w końcu wspólnie staramy się działać w temacie. Działać praktycznie, a nie tylko pisać w kapciach ( Łukasz wie o co chodzi :) ) i wrzucać jakieś posty czy tu czy na FB.
Czasami aż ręce opadają,

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


27 paź 2019, o 18:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2480
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Daanielex napisał(a):

Jak dla zdecydowanego humanisty którym jestem, jest ono dużo ciekawsze niż niejedna dokumentacja.

Biurko jest nieodzownym elementem towarzyszącym całej reszcie i na pewno w przyszłości przyda się do jakiś ekspozycji.
Mało co tak bardzo kojarzy mi się z budynkiem radiostacji.

Jeżeli udało się zebrać na takie przedsięwzięcie, to grzechem byłoby niszczenie tego biurka.

Mam nadzieję, że ono również zasłużyło sobie na jakiś szacunek i odratowanie z tego nieszczęsnego miejsca.


To już trzeba pisać do Babic w sprawie biurka. My nie mamy możliwości przechowywać i eksponować mebli.
Może faktycznie ma ono wartość jak sławna szafa gdańska z filmu Miś, o której tak teraz głośno - gdy komornik wlazł do klubu Orzeł (filmowy Tęcza) ;)

soundsystem napisał(a):
Niech Łukasz napisze ile czasu z życia rodziny on poświęcił, ile razy w deszczu czy śniegu byliśmy na terenie.

Ja to ja, czort z moim kolnem. Szkoda że nie widziałeś miny mojej żony jak kolejny raz stawałem w drzwiach z torbami pełnymi zagrzybionej dokumentacji. A to wszystko składowałem ponad rok pod stołem w kuchni.
Na szczęście od miesiąca mam stalową szafę w garażu i mogę przyjąć każdą ilość papieru.


27 paź 2019, o 23:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
To co tam jeszcze ważnego zostało, czy już tylko same mury, jak w większości tego typu obiektów w Polsce.


29 paź 2019, o 18:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL