Teraz jest 29 kwi 2024, o 10:35

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Dobre wieści 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Proponuję postawić na rynku w Gąbinie, izolator wsporczy masztu, skoro chcą mieć pamiątkę w uznaniu odniesionych zasług w walce o odbudowę i przywrócenie funkcjonowania RCN. w Konstantynowie.


21 lip 2018, o 15:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2017, o 16:45
Posty: 19
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Za takie "zasługi" to góra skrzynka od lamp :twisted:


21 lip 2018, o 19:04
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość WWW
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Dla mnie nie jest najważniejsze kto i co dostanie, tylko fakt, że nie zostanie zniszczone lub rozkradzione. Zostanie jako pamiątka muzealna i przetrwa dla przyszłych pokoleń.
Nie oszukujmy się, za chwilę stuknie 30 lat, już jest inne pokolenie, tamci protestujący ludzie już się wykruszają.


21 lip 2018, o 21:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
I gdzie to ma być wszystko przeniesione, skoro zapadła decyzja, róbta co chceta, bo mogą rozkraść do reszty, to, co tam jeszcze pozostało.


22 lip 2018, o 05:54
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Tadekmaj napisał(a):
I gdzie to ma być wszystko przeniesione, skoro zapadła decyzja, róbta co chceta, bo mogą rozkraść do reszty, to, co tam jeszcze pozostało.

Zostanie przeniesione jako eksponaty do Muzeum i Centrum Nauki - Radiostacja Transatlantycka.
To wcale nie jest jak piszesz "róbta co chceta". Orange oczekuje listy urządzeń, które będą demontowane, chodzi oto aby nikt nikomu nic później nie zarzucił. Dla Orange urządzenia te nie stanowią majątku. Majątek stanowi jedynie budynek. Oczywiście mogą być zdemontowane tylko te urządzenia, które nie biorą udziału w zasilaniu budynku w energię elektryczną.
A co tam pozostało? No cóż nie ma się co oszukiwać. Będąc tam w 2011r podczas pierwszego legalnego zwiedzania budynku, mieliśmy okazje zobaczyć wszystkie kompletne urządzenia tak jakby dzień wcześniej zostały wyłączone. Dziś wchodząc na zaplecze i do kontenerów nadawczych złapałbyś się za głowę. Na szczęście dla tego obiektu został zmieniony administrator i wyraźnie zostały podjęte środki zaradcze w postaci dodatkowych zabezpieczeń.


22 lip 2018, o 12:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Super sprawa !

Widzę, że organizatorzy włożyli masę pracy ( i pewnie jeszcze włożą ) w uratowanie nadajnika (nadajników ? ). Jak widać, chętnych do pomocy zabrakło w przeciągu ostatnich lat, aż żałuję, że mnie tu wcześniej nie było.

Mieszkam niestety na Pomorzu i obecnie czasu, by przyjechać nie mam - w domu dwie małe córeczki, ale jeśli jest coś, co można zrobić lokalnie, albo przez internet, służę pomocą !
Jak już córy podrosną, to z chęcią przyjadę i zobaczę espozycję, a może uda się porozmawiać z kimś z Was !

Trzymam kciuki !!


23 lip 2018, o 09:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
No to elegancko, cieszę się że pozostałości dostaną swoje godne miejsce w muzeum. Mam nadzieję że będę miał okazję je odwiedzić.

Chciałbym jeszcze dodać że cały projekt tej strony i forum dał mi wiele wrażeń których tak szybko nie zapomnę, a do tego była to nie lada wycieczka w czasie - mimo faktu, że nigdy w Konstantynowie nie byłem, nikogo z forum osobiście nie spotkałem. Miałem za to zaszczyt mieć kontakt ze wspaniałymi ludźmi, z panem Ciszakiem i garstką z forum na czele - za to serdeczne dzięki Wam wszystkim. Swoje włożyłem i moja osobista satysfakcja polega na tym, że wkład ten służy każdej osobie która odwiedza to miejsce i czyta to i owo lub ogląda sobie to albo inne zdjęcie.


25 lip 2018, o 20:20
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Można wiedzieć, czy jakieś prace już trwają ? Jak wyglądają obecnie kontenery nadajników ?
Czy planowane jest np. poskładanie jednego nadajnika z dwóch, czy dekompletacja jest tak duża, że nie ma już tam czego zbierać, oprócz jakichś pamiątek ?


25 lip 2018, o 21:51
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
mayster napisał(a):
Można wiedzieć, czy jakieś prace już trwają ? Jak wyglądają obecnie kontenery nadajników ?
Czy planowane jest np. poskładanie jednego nadajnika z dwóch, czy dekompletacja jest tak duża, że nie ma już tam czego zbierać, oprócz jakichś pamiątek ?

Niestety ale zostają jedynie pamiątki. Nadajników praktycznie nie ma, zdewastowane i rozkradzione.


25 lip 2018, o 21:59
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Łukasz-O napisał(a):
Niestety ale zostają jedynie pamiątki. Nadajników praktycznie nie ma, zdewastowane i rozkradzione.

Smutne... Na Waszym filmie ze zwiedzania kilka lat temu stan sprzętu budził nadzieje, że można jeszcze coś tam uratować.
Niestety, brak poszanowania dla techniki i pracy innych, chęć zarobienia paru groszy oraz uporczywa niechęć ze strony Orange doprowadziły do ruiny... Tak jakby czekano aż wszystko się zniszczy, a potem szczodrym gestem zapaleńcy dostaną jakieś resztki. Tak z resztą było w wielu przypadkach w naszym pięknym kraju. Niestety wojenne straty w inteligencji i komuna robią swoje...

Uratujcie jak najwięcej, może ktoś wygra w totka i rzuci bańkę na odbudowę kontenera ;)

No i w miarę możliwości prosimy o fotki z miejsca działań :)


26 lip 2018, o 06:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL