Teraz jest 29 kwi 2024, o 14:29

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Dobre wieści 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Odbudowanie kontenera nierealne.
Chyba że jedynie poglądowo w 3D

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


26 lip 2018, o 06:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Pusty budynek, łatwiej sprzedać czy wynająć, bo na co komuś, bezużyteczne nadajniki czy jakieś tam transformatory modulacyjne, i tym podobne rzeczy, które tam jeszcze zostały. A byłby tam, fajny dom weselny, na przykład. Duże sale w tym hol, spore zaplecze, parking i otoczenie do spacerów. Tylko że sprawa, rozbija się o teren i te hektary pola masztowego, którego obecny właściciel, też, by się chętnie pozbył, ale widocznie przez tyle lat, nie było pomysłu, jak to wykorzystać a podatki trzeba płacić do gminy, która tylko korzysta w dalszym ciągu na tym, co było RCN.


3 sie 2018, o 11:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Ciag dalszy. Tylko smuci mnie to że Babice skupiają się na samym sprzęcie lakonicznie opisując skąd to jest, nie wspominając o reszcie. Babice to jedno a Konstantynów to drugie. Powinni też włożyć wiecej pracy o info o Konstantynowie na swojej stronie . przejecie sprzętu zobowiazuje......

http://trcn.pl/wskrzeszenie-nadajnika-b ... Kvy7Vi2la8


30 lis 2018, o 20:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Zobaczymy co z tego wyjdzie, ciekawe jaki mają cel, jeśli chodzi o to "uruchomienie", jak daleko pójdą w odbudowę.
Mnie natomiast frapują te "induktory" - było tam coś takiego ?


30 lis 2018, o 22:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
:arrow: myheaven
My nie mamy wpływu na to co piszą "Babice". Zarówno oni jak i my, mamy swoje wizje i je niezależnie realizujemy. Prowadzimy osobne strony i nie jesteśmy zespołem. Owszem pomagaliśmy przy demontażu ale dalsze losy całego zdemontowanego ustrojstwa leżą w rękach "Babic". Życzę im aby się wszystko udało zmontować do kupy i zachować dla przyszłych pokoleń jako eksponat. Gdyby nie ich determinacja już dziś wszystko byłoby wyczyszczone przez firmę, która prowadzi tam aktualnie "sprzątanie".

:arrow: mayster
Uruchomienie nadajnika, a podanie napięcia sterowniczego na lampki kontrolne to dwie różne rzeczy ;)
Wiem, że ponoć marzenia się spełniają ale nie w tym przypadku :D Nadajnika NIE MA, zatem co ma być uruchomione? A nawet gdyby hipotetycznie było wszystko kompletne to skąd wziąć 6kV, kompletny prostownik i sztuczną antenę? Kto wykona przyłącze SN i zapłaci rachunki? Bajka :mrgreen:


30 lis 2018, o 22:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Być może stworzą jakąś namiastkę nadajnika, wykorzystując sprawną w miarę tablicę sterowniczą która będzie przedstawiana jako nadajnik. Inż. Grzelak prezentując nadajniki ,też pokazywał tablicę jako nadajniki, dwa nadajniki każdy o mocy 1 MW. Szkoda, że tak niewiele udało się odzyskać z oryginalnego nadajnika/ów, szabrownicy byli szybsi. Lamp też nie ma. Ale życzę im tego, aby im się udało, chociaż uruchomić to, co posiadają, to i tak będzie bardzo dużo. :o


1 gru 2018, o 13:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Tu jest opisane jak sprzęt z Konstantynowa ma być wykorzystany
http://trcn.pl/muzeum-i-centrum-nauki-r ... Mlo3qjN7-g


1 gru 2018, o 14:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Trochę się rozpisałem z Babicami na temat aby jednak zakcentowali skąd mają sprzęt bo każdy laik widząc ten sprzęt będzie myślał że to z Babic.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... ment_reply


1 gru 2018, o 14:15
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Nie mam FB, wiec nie wiem co tam jest.
Jeszce raz się pytam o jaki nadajnik chodzi. Niekompletny panel sterowniczy, potłuczone kondensatory oraz połamana elektronika to nie nadajnik. W skład nadajników wchodziła cała infrastruktura, której od lat nie ma lub była rozszabrowana.
Nie bardo rozumiem co chcą przerobić na KF, panel?
Moim zdaniem to powinno stać jako eksponat pokazowy bez żadnych modyfikacji


1 gru 2018, o 15:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 4 lip 2018, o 20:47
Posty: 56
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Z tego co wiem, chcą pokombinować coś z "komputerem" i stopniem sterującym, o ile można to tak nazwać. No ale ja się aż tak na radiotechnice nie znam, zobaczymy jaką mają koncepcję.
Co do lamp - na pewno są jeszcze w PL, drążę nieco temat :)


2 gru 2018, o 04:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL