Teraz jest 29 mar 2024, o 06:25

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - tym samym unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie szukał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Dobre wieści 
Autor Wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 575
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Opisywane dalsze dzieje nadajników BB to inny rozdział nie mający wiele wspólnego z radiostacją, nie bedziemy zżynać aby było dla wygody na naszej stronie, nie bedziemy sie upodabniać do tych ktorzy grabią naszą stronę z materiałów do swoich celów. Wielokrotnie to było opisywane na forum, nawet pewien eksperyment balonowy został nazwany imieniem głownego inżyniera z radiostacji bez niczyjej zgody włącznie z rodziną zmarłego. Sugerowana wzajemna współpraca na tym polu nie jest prawdą jak sugerują to niektórzy. W życiu najlepiej być kibicem i to widać namacalnie.


11 paź 2019, o 21:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Wiecie co. Nie obrazcie się ale współpraca jest jak na najlepszym poziomie. To że nie chwalimy się każdą rzeczą to inna sprawa. Obecnie staramy się skupiać na ocaleniu czego sie da, i co pozostało. Wiąże się to z wyjazdami, wlasnym czasem poświęconym na tematy zwiazane z RCN i może brakuje nam juz czasu na opisywanie wszystkiego na forum. Pamiętajcie że poza RCN mamy także swoje rodziny, które i tak zaniedbujemy zajmując sie tematem.
Pozyskaliśmy wspólnie izolator. Pozyskaliśmy to co zostalo po nadajnikach. Pozyskujemy kolejne rzeczy, co wiąże się tez z nakladami finansowymi ktore ponosimy a pieniądze z nieba nie spadają.

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


12 paź 2019, o 08:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 575
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
To prawda, współpraca jest jak na najlepszym poziomie, nie ma żadnych tutaj wątpliwości co widać, nie wiem jakies te fotki są inne, może coś z moim komputerem sie dzieje.
http://terazgabin.pl/wp-content/gallery/rcn/1.jpg
http://www.rcnkonstantynow.pl/boveri/1s ... yta/31.jpg.
Rzeczywiscie, trzeba wiele poświecenia zeby coś zrobić, zwykle brakuje czasu, człowiek nie wie jak sie nazywa bo tak jest pochłoniety tym wszystkim a tutaj zamiast ubywać roboty to jej przybywa, znam to.


12 paź 2019, o 13:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
To tam jeszcze coś zostało?
Jak byłem ostatni raz w sierpniu, był tylko dębowy parkiet i grzybki marynowane "radiostacyjne" w pokoju sprzątaczek.
Załącznik:
P1650833.JPG
P1650833.JPG [ 1.52 MiB | Przeglądane 8234 razy ]
Załącznik:
P1650822.JPG
P1650822.JPG [ 1.39 MiB | Przeglądane 8234 razy ]
.


Ja tam się bardzo cieszę, że uratowaliście izolator masztowy oraz pozostałości nadajników i pokoju modulacji. I nie jest to żaden sarkazm z mojej strony. Obojętnie co się mówi, zawszę będę popierał wszelkie próby odratowania i zachowania jakichkolwiek urządzeń, czy eksponatów przed złodziejstwem i dewastacją.
Tylko zapytałem skąd na zdjęciach jest ta dokumentacja. Rozumiem pomagać przy demontażu ale jeśli będziemy się przy tym "pomaganiu" pozbywać jeszcze własnych zasobów, to nigdy nie rozwiniemy naszej strony i zatrzymamy się w miejscu.
Kilka miesięcy temu podzieliliśmy się tematycznie - Robert z Pawłem mieli opracowywać dokumentacje związane z nadajnikami i dosyłem - ja natomiast masztem i energetyką.
Problem polega na tym, że chłopaki stoją w miejscu, bo nie mają fizycznie tych papierów. Teraz zobaczyli je na zdjęciach i pewnie krew się w nich zagotowała.
My nie chcemy być w żadnym wypadku konkurencją dla Babic, które mają dodatkowo zaplecze na eksponowanie zbiorów i siłę przebicia jako stowarzyszenie. My chcemy jedynie rozwijać wspólny projekt, który zaczęliśmy jeszcze wiele lat przed "Babicami" - a dokładnie od 2006r na forum Radiopolska, skąd się wywodzimy.


12 paź 2019, o 22:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Racja Łukaszu.

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


13 paź 2019, o 12:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 575
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Mi nadal brakuje profesjonalnej, na poziomie uniwersyteckim debaty naukowej o wspaniałym lampowym nadajniku Brown Boveri i japońskiej radiolinii. Z drugiej strony ujawniają sie dokumentacje z radiostacji, ratowane jest to co ma jakąś wartość dla pokoleń. Fajnie a wzajemna współpraca idzie w najlepsze co widać pod tym linkiem. Prawdziwie - internet łączy w słusznej sprawie. Jutro dołączą zapewne kolejni współautorzy.

https://www.semanticscholar.org/author/ ... /148443657


20 paź 2019, o 19:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Nie mam bladego pojęcia skąd wzięło się moje imię i nazwisko w linku, który podałeś :shock:
Ktoś chyba bawi się moim kosztem bez mojej wiedzy.


20 paź 2019, o 21:39
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 526
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Łukasz To może moja wina bo może nie do końca dobrze wszystko wyjaśniłem. przepraszam. Proszę jedynie o małą wyrozumiałość. Myśle że niedługo uda sie wszystko wyjaśnić.
jeszcze raz przepraszam za zamieszanie

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


25 paź 2019, o 18:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
Ja nie wiem kogo to wina i nawet nie chcę dochodzić. Wolałbym przed taką publikacją wiedzieć czemu ma to służyć i w jakim kontekście zostało wykorzystane. Tylko tyle.
Na forum pisałem wiele rzeczy - prosty przykład na temat elektryki i energetyki w obiekcie. Po zdobyciu dokumentacji okazywało się to jednak bzdurami, które głosiłem wcześniej.
Niestety nie wszystko zostało później sprostowane i wyjaśnione na forum, czy stronie.


25 paź 2019, o 23:47
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Dobre wieści
A gdzie obecnie są dokumenty i zdjęcia wiszące przy wejściu oprawione w ramki na scianie?, i zegar zawieszony pod sufitem przy wejściu , mapy zasięgu i słynny napis na białym tle?


26 paź 2019, o 22:11
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL