Teraz jest 29 mar 2024, o 08:16

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - tym samym unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie szukał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Potęga Konstantynowa 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Potęga Konstantynowa
Wczoraj zadzwonił do mnie kolega z forum elektroda.pl i pyta skąd na gwałt załatwić wyłącznik APU - 30. Ma w konserwacji jakąś starą rozdzielnię w zakładzie przemysłowym na Pomorzu , gdzie jeden z głównych wyłączników "padł" i nie są wstanie go "podnieść". Zawiodło sterowanie... Nie mają kasy na modernizacje całej rozdzielni, więc szukają dawcy organów lub zregenerowanego.
Trochę mnie zatkało, bo te wyłączniki są od lat nieprodukowane a w Konstantynowie dawniej takie instalowali.
Zacząłem szukać po sieci i znalazłem:
Link
Skontaktowałem się z firmą z ciekawości i okazuje się, że koszt regenerowanego APU oscyluje w okolicach 2.500 - 3.500zł. Ponoć nie wyrabiają z zamówieniami i trzeba się zapisywać, bo takie jest zapotrzebowanie...
Ja jako elektryk "domowy" nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy jak atrakcyjny jest to towar dla mniejszych zakładów przemysłowych ze starymi rozdzielniami.
Teraz już wiem dlaczego w Leszczynce na początku zginęły właśnie APU. Dla przykładu 15 sprawnych - czyli 15 x 2.500zł (po taniości przed regeneracją) na rynku "elektryków" wyjdzie 37.500 zł... :D
Żyć nie umierać...


22 paź 2019, o 21:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 282
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Potęga Konstantynowa
Nie wiem czy jest to dobry pomysł aby pisać o tym. To jest zaproszenie dla cwaniaków aby przyjechać ,wymontować, zregenerować i opchnąć dalej ;)


22 paź 2019, o 22:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 575
Cytuj
Post Re: Potęga Konstantynowa
cwaniak bez naszego gdybania zobaczy fotki i juz wie co ma wartość, gdyby tak dedukować to nic nie wolno zamieszczać bo cos moze sie stać. RCN wkrotce skoczy jak Leszczynka i tylko dzięki naszemu hobby, naszej stronie i LUDZIOM, przetrwalo więcej czasu. Było jakieś zainteresowanie tymi zwłokami więc likwidacje zostawiono na pozniejszy czas, dzięki temu nawet koledzy z Babic mieli łatwiej coś podziałać.

Nasza strona która ma charakter popularyzatorski i profil naukowo-techniczny, i to ścisły. Nie każdy wytrzymuje takie ciśnienie.


23 paź 2019, o 17:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 17 lut 2020, o 15:51
Posty: 6
Cytuj
Post Re: Potęga Konstantynowa
myheaven napisał(a):
Nie wiem czy jest to dobry pomysł aby pisać o tym. To jest zaproszenie dla cwaniaków aby przyjechać ,wymontować, zregenerować i opchnąć dalej ;)

Cóż, niestety nasz naród jest kreatywny...
http://bhs-adwokaci.pl/


7 cze 2021, o 08:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL