Teraz jest 3 maja 2024, o 08:30

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Moje drugie zainteresowanie - kolej 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
myheaven napisał(a):
Czy te najmniejsze otwory na panelu to właśnie ślady po nitowanych, metalowych i grawerowanych i tabliczkach opisowych?


Tak, zgadza się, są to otwory po nitach.

soundsystem napisał(a):

Właśnie zamówiłem. Trochę drogo ale skusił mnie ich kreator do projektowania własnych tabliczek. W dotychczasowych sklepach na które w sieci trafiłem, nikt nie miał takiego kreatora. Można było tylko gotowe wzory zamawiać, ewentualnie zmieniać kolory i materiał.


6 lut 2024, o 00:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 290
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Łukasz-O napisał(a):
myheaven napisał(a):
Czy te najmniejsze otwory na panelu to właśnie ślady po nitowanych, metalowych i grawerowanych i tabliczkach opisowych?


Tak, zgadza się, są to otwory po nitach.

soundsystem napisał(a):

Właśnie zamówiłem. Trochę drogo ale skusił mnie ich kreator do projektowania własnych tabliczek. W dotychczasowych sklepach na które w sieci trafiłem, nikt nie miał takiego kreatora. Można było tylko gotowe wzory zamawiać, ewentualnie zmieniać kolory i materiał.

Tak na marginesie ciekawy jestem kto robił tabliczki opisowe w Polsce dla EN57 PAFAWAG.
Czasami drąże takie ciekawostki. Np przełączniki (heble) na pulpicie ( te białe) robiła i robi Spółdzielnia Niewidomych Promet. Teraz nazywa się tylko PROMET.
Słynne laminaty drewnopodobne czyli wystrój wnętrza ten klasyczny prawdopodobnie robiły Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO-ERG.
Grzejniki słynne pod siedzeniami gdzie topiłeś sobie podeszwy robiła Łódzka Spółdzielnia "ELKON"


6 lut 2024, o 15:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
W gestii producenta urządzenia było wykonać opisy. Kiedyś każde przedsiębiorstwo było w zasadzie samowystarczalne.
Pytanie tylko kto robił pulpity. Niestety tabliczki znamionowe w późniejszych latach zamalowywano bądź usuwano.


6 lut 2024, o 16:11
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 290
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Teraz zwróciłem uwagę na nastawnik jazdy. Kupę czasu spędziłem wcześniej żeby "odgruzować" tabliczkę znamionową na nastawniku spod półmetrowej warstwy olejnej ;). Najlepiej szło kostką od gitary żeby nie zniszczyć grawerki. Okazuje się że nastawniki robiła "ELTA".
Szukałem historii w necie i wyskoczyła mi Fabryka Transformatorów i Aparatury Trakcyjnej ELTA Łódź Zakład nr 2.Czyli wychodzi na to że u mnie w Łodzi je robili. Chyba ze jeszcze byłe gdzie indziej w Polsce oddziały "ELTA".


Załączniki:
NASTAWNIK JAZDY - TABLICZKA ZN.-ELTA.jpg
NASTAWNIK JAZDY - TABLICZKA ZN.-ELTA.jpg [ 317.14 KiB | Przeglądane 117 razy ]
6 lut 2024, o 17:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Fajnie, że zachowała się ta tabliczka z oryginalnym wyglądem u Ciebie. Będzie można ją odtworzyć na podstawie zdjęcia.
Ja swoją niestety zniszczyłem tym środkiem od zdejmowania farb. Zostały jedynie wytłoczenia numerków.

Masz może zdjęcie tabliczki z panelu z przełącznikami? Tam również była. Ciekawi mnie czy też "ELTA" robiła.


6 lut 2024, o 18:52
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 290
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Łukasz-O napisał(a):
Fajnie, że zachowała się ta tabliczka z oryginalnym wyglądem u Ciebie. Będzie można ją odtworzyć na podstawie zdjęcia.
Ja swoją niestety zniszczyłem tym środkiem od zdejmowania farb. Zostały jedynie wytłoczenia numerków.

Masz może zdjęcie tabliczki z panelu z przełącznikami? Tam również była. Ciekawi mnie czy też "ELTA" robiła.

Patrzyłem teraz. Na tym panelu rzeczywiście na rewersie widać ślady zerwanych nitów po metalowych tabliczkach. Pod światło jest też widoczny ślad po dwóch nitach i jest odcisk prostokątny wokół na górnej krawędzi panela (oznaczyłem na czerwono) Pytanie po co zrywali tabliczki metalowe? Robili zmiany funkcjonalne hebli? Na pulpicie zerknę jutro. Nie zwracałem na to wcześniej uwagi. Na pewno tabliczki znamionowej nie ma bo rzuciła by mi się w oczy. Pewno też zerwana.


Załączniki:
PANEL -  ŚLAD PO TABLICZCE.jpg
PANEL - ŚLAD PO TABLICZCE.jpg [ 272.3 KiB | Przeglądane 113 razy ]
PANEL - REWERS.jpg
PANEL - REWERS.jpg [ 592.6 KiB | Przeglądane 113 razy ]
PANEL - AWERS.jpg
PANEL - AWERS.jpg [ 405.5 KiB | Przeglądane 113 razy ]
6 lut 2024, o 21:29
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Raz te tabliczki zamalowywali, a innym razem zrywali wraz z pozostałymi nitowanymi opisami. Generalnie w internecie jest sporo zdjęć paneli z taką zamalowana tabliczką ale nigdzie nie widziałem oryginalnej niepomalowanej w jakości umożliwiającej odczytanie.


6 lut 2024, o 22:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Dziś przyszły wygrawerowane tabliczki:
Załącznik:
img_20240207_205424_619.jpg
img_20240207_205424_619.jpg [ 581.33 KiB | Przeglądane 92 razy ]
Załącznik:
img_20240207_205429_390.jpg
img_20240207_205429_390.jpg [ 580.59 KiB | Przeglądane 92 razy ]


7 lut 2024, o 22:38
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2485
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Odebrałem nowe "zetki":
Załącznik:
IMG_20240209_234909_810.jpg
IMG_20240209_234909_810.jpg [ 526.88 KiB | Przeglądane 79 razy ]


Swoją drogą znalazłem gościa handlującego na "Sprzedajemy.pl" starociami elektrycznymi. Miał fajną ofertę "zetek" po 40zł - ponoć w nieograniczonej ilości. Niby nówki sztuki, a na zdjęciach widać przepracowanie. No trudno. Napaliłem się i prawie kupiłem. Wszędzie w internecie poniżej 90-100zł, a nawet więcej za jedną sztukę nie schodzą.
Zapytałem go, czy przy kupnie większej ilości mogę liczyć na jakiś mały rabat? Ten poczuł, że mi zależy i z chęci zarobku odpisał - cena wzrosła i może mi sprzedać po 75zł. Tłumaczył się niby zapomnieniem zmiany ceny po przyjściu nowej dostawy. Od razu też podniósł kwotę do 75zł w oficjalnym ogłoszeniu.
Tu już mi się lampka czerwona zapaliła - jasne, nowa dostawa czegoś, co nie jest już produkowane od lat, a na fotce pożółkły plastik ;)


Na odwal się we wtorek, przy zamawianiu materiału dla klienta, zapytałem w swojej hurtowni elektrycznej, czy nie mają może łączników dźwigienkowych typu Z i ZP. Ku mojemu zdziwieniu mieli. Nowe fabryczne "zetki" po 5zł za sztukę, tylko musiałem czekać dwa dni jak ściągną z magazynu centralnego. Z pocałowaniem ręki sprzedają takie resztki, po prawie za darmo. Żaden dzisiejszy normalny elektryk tego już nie kupi (bo i do czego?), a zalega w ich magazynie. Wykupiłem wszystkie 20szt typu Z i 6szt typu ZP (w tej samej cenie) :)

PS.
Podaję link do oszusta, który po zapytaniu o produkt i rabat, podnosi cenę o prawie 100%: https://sprzedajemy.pl/wylacznik-dzwigi ... nr44330697


10 lut 2024, o 02:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 290
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Moje drugie zainteresowanie - kolej
Fajnie że trafiłeś na przełączniki i to za taką cenę biorąc pod uwagę że idą na konkretny i dobry cel .To samo przechodziłem i cieszyłem się jak dziecko. Czasami przypadek i jedno pytanie w uporczywym szukaniu powoduje że znajdujesz nieoczekiwanie to co jest prawie niemożliwe do znalezienia ;). Niestety w pierwszym etapie budowaniu symulatora czyli poszukiwania elementów trzeba uważać na cwaniaków którzy wywęszyli w w tym temacie biznes i windują ceny elementów do absurdalnych cen. Cierpliwość popłaca.


10 lut 2024, o 09:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL