Teraz jest 29 kwi 2024, o 18:39

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Pytania mało popularne - maszt. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
"Miały" bo ich ostatecznie nie było, tak?


6 lut 2024, o 13:30
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Wydaje mi się, że to całe skablowanie nie było nigdy w pełni wykorzystane. Nie zdawało to to egzaminu w przypadku masztu, było drogie i narażone na kradzieże.
Stało pewnie kilka reflektometrów gdzieś na polu masztowym, plus jeden, który "patrzył" z dachu budynku na fider. Reszta reflektometrów była w pomieszczeniach nadawczych.
Tu co nieco można przeczytać: https://www.rcn.tlx.pl/index.php?p=historyczna/stan


6 lut 2024, o 14:05
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Znalazłem fotki tego ustrojstwa, wyglądały jak reflektory, a posadowione były w terenie na takich trójnogach a`la statywy:
Załącznik:
c5.jpg
c5.jpg [ 654.04 KiB | Przeglądane 113 razy ]
Załącznik:
c4.jpg
c4.jpg [ 734.52 KiB | Przeglądane 113 razy ]
Załącznik:
c2.jpg
c2.jpg [ 670.88 KiB | Przeglądane 113 razy ]
Załącznik:
c1.jpg
c1.jpg [ 794.81 KiB | Przeglądane 113 razy ]


Dodatkowo znalazłem jeszcze rysunek przepustów w domku antenowym w dokumentacji BB:
Załącznik:
1 BB Przepust  w domku antenowym.jpg
1 BB Przepust w domku antenowym.jpg [ 285.71 KiB | Przeglądane 113 razy ]


6 lut 2024, o 15:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Idzie maj, osiemnasty maj. Rocznica końca budowy. Do tego czasu miałem skończyć swój mały projekcik, a przynajmniej tak zakładałem. Został miesiąc a ja nie mam czasu nawet poskładać tego co już mam. (modeli mam trochę więcej niż jest tu zaprezentowane) Napisze krótko o tym przedsięwzięciu. Dawno już planowałem coś takiego jednak nie mogłem się zebrać. Na jesień 2023 postanowiłem że w końcu odwiedzę teren RCN i rozentuzjazmowany tą wycieczką zacząłem robić model 3D. Początki były trudne jednak Łukasz-O się zlitował nade mną i powiedział jak to zrobić by było lepiej. Ostatecznie w zimową przerwę gdzie miałem dużo czasu wykonałem tyle co widać na zdjęciach w linku poniżej. Modeluje w archaicznym programie AC3D a modele wzbogacam Blenderem. To co widzicie na zdjęciach zbudowane jest w popularnej grze "Farming simulator" więc biorąc pod uwagę poprzedni taki projekt element dziwności został zachowany. Nie jest to najlepsza platforma jednak na chwile obecną wystarcza w stu procentach.

Może jeszcze coś ruszę by było to na 50 rocznicę ale wątpliwe jest to biorąc pod uwagę jak intensywny mam sezon w pracy. Zachęcam też do wytykania błędów, w tedy będę wiedział jak to zrobić by było dobrze. Wszystkich zawiedzionych brakiem postępu przepraszam.

(Link google sygnowany jest moim nazwiskiem więc nie musicie się bać. Kawecki Grzegorz Nie mogę znaleźć dobrego hostingu zdjęć by je tu umieścić)

https://photos.app.goo.gl/YXnhHTZExgAKbHNq6


21 kwi 2024, o 00:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Jako purysta masztowy, który czepia się małoznacznych dla ogółu pierdół oraz walczący z fantazją innych wykształconych dziwnych inżynierów, muszę stwierdzić, że nigdy wcześniej nie miałem okazji widzieć tak perfekcyjnie odwzorowanego masztu jak i otaczających go szczegółów - w tym również rolniczych. A uwierz, że widziałem co najmniej kilka takich projektów wykonanych przez niby profesjonalistów.
Czapka z głowy. Naprawdę czapka z głowy.
To kiedy będzie gotowy nie ma znaczenia. Najważniejsze, że podeszłeś do tematu poważnie. Super, że chcesz zrobić coś dobrze, a nie tylko kolejną zapchajdziurę.


Chociaż nie, muszę się jednak przyczepić ;) W Bizonie nie ma operatora, a ewidentnie pracuje :)


21 kwi 2024, o 01:16
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Też jestem pod wrażeniem, zwłaszcza tym co się dzieje na samym maszcie..... dużo szczegółów. Pisałeś że jest to zrobione w "Farming simulator". Czy będzie możliwość aby odpalić to w "Farming simulator"? Czy będzie, czy jest to w formie osobnego programu jak poprzednia wersja na MaSzynę? Kręci mnie po prostu żeby sobie porzuconym kombajnem pojeżdzić i pokosić pod masztem ;)


21 kwi 2024, o 17:20
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL