Teraz jest 28 kwi 2024, o 23:48

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Pytania mało popularne - maszt. 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Ad 1. Tą maszynę przywiózł swego czasu nowy właściciel, nigdy wcześniej jej tam nie było. Wygląda na coś związanego z kruszywem.

Ad 2. Porcelanowe izolatory, leżały w garażu odkąd pamiętam. Nie wiem do czego służyły.


12 sty 2024, o 23:42
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Takem czuł, mi to też wygląda na jakąś kruszarkę.

Przy okazji: https://www.youtube.com/watch?v=_O6ptj_m1mo


13 sty 2024, o 02:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Szacun, naprawdę wielki szacun!
Piszę to jako purysta masztu - chyba jedyny w tym kraju, który zawsze się czepia najmniejszych pierdół i niedoskonałości.
Owszem, może brakuję barierki wagonika i jego szczegółów, jakiś tam mało znaczących niuansów na maszcie ale jest to i tak odlot "technologiczny" od dotychczasowych prób odzwierciedlania masztu w "3D" przez różnych ludzi na przestrzeni lat.
Nawet taka TV Discovery, która dwa lata temu mając duże środki pieniężne, programistów, ludzi z zewnątrz i do dyspozycji całe zaplecze oraz kilku ludków w terenie z dokumentacją - stworzyła jedynie gó..o na kształt masztu.
Mam tylko nadzieję, że gotowy produkt będzie dostępny nieodpłatnie dla strony RCN Konstantynów w ramach współpracy i pomocy technicznej ;)


13 sty 2024, o 03:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Z tym odwzorowaniem szczegółów, to właśnie dlatego spamowałem tak o zdjęcia tego alimaka z południa.

A oczywiście że będzie udostępniony, jednak zauważam jeden problem. To nie jest oddzielna platforma dla terenu RCN, a dosyć popularna gra, symulator który byłby niezbędny by to oglądać. Próbuje, szukam rozwiązania ale programowanie gier to zdecydowanie nie jest moja bajka. Myślałem nad tym unity ale tam też jakieś problemy ostatnio.


13 sty 2024, o 19:36
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Może doprecyzuje, Ta platforma jest dosyć dobra jeśli chodzi o łatwość budowy otoczenia takiego jakie jest w Konstantynowie. Nie widzę nic lepszego jeśli chodzi o roślinność, i otoczenie w grze. Jedyne o co można się przyczepić to fizyka świateł.


13 sty 2024, o 20:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Łukasz-O napisał(a):
Szacun, naprawdę wielki szacun!
Piszę to jako purysta masztu - chyba jedyny w tym kraju, który zawsze się czepia najmniejszych pierdół i niedoskonałości.
Owszem, może brakuję barierki wagonika i jego szczegółów, jakiś tam mało znaczących niuansów na maszcie ale jest to i tak odlot "technologiczny" od dotychczasowych prób odzwierciedlania masztu w "3D" przez różnych ludzi na przestrzeni lat.
Nawet taka TV Discovery, która dwa lata temu mając duże środki pieniężne, programistów, ludzi z zewnątrz i do dyspozycji całe zaplecze oraz kilku ludków w terenie z dokumentacją - stworzyła jedynie gó..o na kształt masztu.
Mam tylko nadzieję, że gotowy produkt będzie dostępny nieodpłatnie dla strony RCN Konstantynów w ramach współpracy i pomocy technicznej ;)

Dołączamy się z moim 14-to letnim synem do opini Łukasza i czekamy na finał projektu. Jest naprawdę swiatełko w tunelu żeby wirtualnie maszt zaistniał w świadomości ludzi szczególnie młodych, którzy o maszcie praktycznie nic nie wiedzą.


13 sty 2024, o 21:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2017, o 10:22
Posty: 289
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Nefarious napisał(a):
Z tym odwzorowaniem szczegółów, to właśnie dlatego spamowałem tak o zdjęcia tego alimaka z południa.

A oczywiście że będzie udostępniony, jednak zauważam jeden problem. To nie jest oddzielna platforma dla terenu RCN, a dosyć popularna gra, symulator który byłby niezbędny by to oglądać. Próbuje, szukam rozwiązania ale programowanie gier to zdecydowanie nie jest moja bajka. Myślałem nad tym unity ale tam też jakieś problemy ostatnio.

Pytałem syna. Unity lepiej sobie darować. Zupełnie platforma z kosmosu i zamknięta.


13 sty 2024, o 21:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Pytanie 7:

Ktoś ma jakiś pomysł jak mogło wyglądać to mocowanie? Tam gdzie jest ten środkowy uchwyt to tak jak na renderze. Ale jak to zrobić tam gdzie niema środkowego? Chyba że tam też był uchwyt na środku, ale nie wygląda.

P.s zobaczyłem że w jednej kotwie w stronę północnej jest kawałek tego łącznika.

edit: Teraz zobaczyłem że popełniłem lekki błąd z tym uchwytem.


Załączniki:
untitled.png
untitled.png [ 115.52 KiB | Przeglądane 113 razy ]


Ostatnio edytowano 27 sty 2024, o 01:05 przez Nefarious, łącznie edytowano 2 razy

27 sty 2024, o 00:56
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Piąta od strony Czyżewa i (chyba) czwarta od strony północnej z kawałkiem łącznika.


Załączniki:
Komentarz: Zaznaczony kawałek łącznika liny. lepszego zdj nie mam, wycinek z 360.
34ygdfs.jpg
34ygdfs.jpg [ 149.64 KiB | Przeglądane 113 razy ]
34yc.jpg
34yc.jpg [ 411.52 KiB | Przeglądane 113 razy ]
27 sty 2024, o 00:59
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2023, o 22:24
Posty: 58
Lokalizacja: Podlaska Lubelszczyzna.
Cytuj
Post Re: Pytania mało popularne - maszt.
Ten łącznik na przykład wygląda inaczej, podejrzewam więc że zwyczajnie był inny dla skrajnych lin.


Załączniki:
2t23t.jpg
2t23t.jpg [ 133.32 KiB | Przeglądane 112 razy ]
27 sty 2024, o 01:10
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL