Teraz jest 12 maja 2024, o 05:18

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Tajemniczy obiekt 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Tak, z Karmazynową TAN ma racje, mi musiały się skróty pomylić - bardzo podobne ;)
Obiekt o którym wspomina Tadeusz znajduje się przy ul. Smyczkowej, jest też drugi niedaleko przy ul. Tanecznej. Kiedyś pewien użytkownik na RP pisał, że właśnie te dwa obiekty mają związek z lotniskiem. Czy to prawda?
Co ciekawe, z tych wszystkich ośrodków tylko Puchały są ocenzurowane.


21 mar 2011, o 22:23
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
To przy Smyczkowej faktycznie służy do jakichś spraw lotniczych. VOLMET czy coś - nie pamiętam.
Odnośnie do Tanecznej - to nie jest obiekt powiązany z Okęciem.
Trafiłem na wzmiankę o nim tutaj
http://www.ursynow.org.pl/index.php?q=g ... temId=1463
Cytuj:
Nie przeszkadzać w nasłuchu
Za koniem i Panem Kazimierzem Laskowskim, który podarował to zdjęcie, widoczna radiostacja MSZ między ulicą Taneczną i Poloneza. Prowadzenie prac polowych w pobliżu anten wymagało uzgodnienia z czynnikami, ale ministerstwo wypłacało też odszkodowania.

W internecie można znaleźć też różne zamówienia MSZ na adres
Cytuj:

02-829 Warszawa, ul. Taneczna 67 B pok. nr 47,
Wydzial Finansowo -Organizacyjny Biura Lacznosci M S Z


Ciekawe czy to działa, czy to jeszcze troche postoi czy pójdzie na żyletki jak odbiekt w okolicach Karczunkowskiej pare lat temu...


6 sie 2011, o 16:39
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Dziś jadąc ul.Puławską w Warszawie na wysokości ul. Smyczkowej słuchając radia na 100,1FM nałożyła się krótka rozmowa (słyszałem tylko jedną ze stron). Niestety nie zrozumiałem o co chodziło, głos był bardzo przesterowany.
Jeżdżę tam codziennie od paru lat i nigdy wcześnie czegoś takiego nie zaobserwowałem. Zbieg okoliczności, czy co?


28 paź 2011, o 15:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Nie, raczej nie. Mojemu tacie raz się też tak zdarzyło gdy ustawiał radio. Szukał fali i po chwili usłyszał rozmowę dwóch osób rozmawiających prawdopodobnie przez krótkofalówki. Możliwe że jakimś radiowym sposobem porozumiewali się ludzie w okolicznych blokach. ;)


28 paź 2011, o 17:22
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Pewnie była to jakaś harmoniczna. Możliwe też że z powodu silnego sygnału modulację było słychać przez radio.
Proponuję przystawić dwie krótkofalówki do anteny odbiornika. Modulację usłyszymy w radiu, telewizorze, a nawet sama wzmacniacz z głośnikami odbierze taki sygnał.


28 paź 2011, o 17:37
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Łukasz-O napisał(a):
Dziś jadąc ul.Puławską w Warszawie na wysokości ul. Smyczkowej słuchając radia na 100,1FM nałożyła się krótka rozmowa (słyszałem tylko jedną ze stron). Niestety nie zrozumiałem o co chodziło, głos był bardzo przesterowany.
Jeżdżę tam codziennie od paru lat i nigdy wcześnie czegoś takiego nie zaobserwowałem. Zbieg okoliczności, czy co?

Samolota żeś odebrał :lol:
Dobrze, że nie spadł. :lol:
Albo ktoś w pobliżu za tobą, czy też przed, albo obok gadał przez jakieś CB made in China.
Oj zdażyło mi się to ze trzy razy, w tym raz w innym samochodzie.
Można SPRÓBOWAĆ dojsć co to dokładnie było.
Trza policzyć co to było z jakiej freq.
[(x)*n]+-10.7MHz=100,1

x to niewiadoma częstotliwośc
n to "która" to harmoniczna (1,2,3)
Trochę pokombinować i może wyjdzie to co Ci Złote zakłóciło.
Ze smyczkowej śmiga Volmet, ale on dawał lustrzankę z tego co pamiętam na 106,8

Najprawdopodobniej odebrałeś jednak Okęcie Approach na 121,500MHz

Dziękuję, dobranoc :lol: :lol: :lol:


28 paź 2011, o 18:39
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Marcin, a znajdź mi dzisiaj CB które nie było składane w Chinach ;)
Miałem akurat zdjętą antenę i nie mogę stwierdzić czy było to od CB, aczkolwiek wszystko możliwe? Może taksówki?
Z tą Smyczkową to raczej zbieg okoliczności - tak podejrzewam.
Jak to człowiek, od razu ma nie wiadomo jakie skojarzenia ;) Tak czy inaczej pierwszy raz w życiu jadąc samochodem coś takiego zaobserwowałem.


28 paź 2011, o 20:33
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Mój President Jackson składany był na Filipinach.
Ja stawiam na 121,500MHz - Okecie Approach.
100,1+10,7+10,7 = 121,500
W AM.
Dlatego odebrałeś niezrozumiale.
Sieje to hen hen daleko.
Odbierałem to wczoraj idealnie na śmieciu pod nazwą Albrecht Aircontrol M8 będąc na papierosie na dworze.
Kiedyś to leciało gorzej - widocznie coś poprawili z antenami.


28 paź 2011, o 20:48
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Marcin napisał(a):
Mój President Jackson składany był na Filipinach.

A moje radio jest Panasonic :) made in EU (firmówka Toyoty). Jednak po dalszym zagłębianiu na płytce (po rozebraniu na części pierwsze) jest jednak ChRL :evil: :lol:


28 paź 2011, o 23:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Tajemniczy obiekt
Potwierdzam. Słuchając w rejonie pętli tramwajowej Wyscigi, radia Złote Przeboje na 100.1 FM. występuje zjawisko nakładania się rozmowy wieży na Okęciu z załogami samolotów startujących w rejs. Nie będę zdradzał szczegółów tych rozmów. Zazwyczaj są prowadzone po angielsku, chyba że, startuje samolot z polska załogą, to wtedy się można czegoś dowiedzieć, ale trzeba być obeznanym w ich języku technicznym. Pozdrawiam. :)


29 paź 2011, o 08:09
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL