Teraz jest 29 kwi 2024, o 08:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 RON Leszczynka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14 lut 2018, o 10:37
Posty: 9
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Dziękuję za miłe przyjęcie. Nie jestem specjalistą od radiofonii, ale interesuje mnie historia i to by po niej coś pozostało. Szczególnie leży mi na sercu Leszczynka. Dzisiaj zamieszczę jeszcze dodatkowe stare zdjęcia, które dostałem od ostatniego kierownika Leszczynki. Jeżeli będą potrzebne do udostępnienia to zapraszam do kontaktu http://aviatorurbex.pl/2017/05/16/opuszczony-radiowy-osrodek-nadawczy-trzecia-eksploracja/


15 lut 2018, o 18:21
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 lut 2018, o 10:37
Posty: 9
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Już dodane. P.S Możliwe że w niedługim czasie więcej tego będzie..:-D


15 lut 2018, o 18:46
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Fantastyczne unikatowe zdjęcia. W sieci nie ma ani jednego zdjęcia (poza jednym) z czasów świetności radiostacji. Super, że zdecydowałeś się je udostępnić.
Ci ludzie pod portretami Bieruta i Stalina pewnie już nie żyją, ciekawe w którym miejscu było robione. Na fotkach z prac społecznych widać od razu kto jest pracownikiem gospodarczym, a kto technikiem radiostacji odpowiadającym za nadajniki.
Kiedyś tętniący życiem ośrodek nadawczy - dziś, wszystko zdewastowane, powybijane szyby, graffiti, wybebeszone rozdzielnie SN i Nn. Żal o tym pisać.


15 lut 2018, o 20:50
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
:) dzięki :D strona o centralnej radiostacji w Konstantynowie, posiadająca niniejsze forum istnieje dla zachowania tego od zapomnienia. Jej praca w eterze została technicznie zatrzymana, uległa likwidacji lecz historia biegnie dalej. To my ją tworzymy i jest dostępna dla innych. W ramach tematu nie można pominąć innych radiostacji pracujących w kraju stąd podrozdział m. in. o Leszczynce. Te i inne stopniowo się rozwijają.


15 lut 2018, o 21:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 lut 2018, o 10:37
Posty: 9
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Na jednym z tych zdjęć jest widoczny wice minister ds łączności Błaszkow i ostatni kierownik radiostacji. W miarę możliwości będę stopniowo dodawał nowe zdjęcia. Mam jeszcze film w formie pokazu zdjęć ale nie mogę upublicznić. Nie uzyskałem zgody jeszcze.


15 lut 2018, o 21:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
a ten Pan od lewej z gozdzikiem ?- czy to nie Grzelak?


15 lut 2018, o 21:17
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Aviatorurbex napisał(a):
Na jednym z tych zdjęć jest widoczny wice minister ds łączności Błaszkow i ostatni kierownik radiostacji.

Czyżby mowa o Janie Mierzwiaku?

anodowy napisał(a):
a ten Pan od lewej z gozdzikiem ?- czy to nie Grzelak?

Uwierz, o tym samym pomyślałem :D


15 lut 2018, o 21:20
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 lut 2018, o 10:37
Posty: 9
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Tego nie wiem. Fotografia jest z lat 80 - tych. Dyplom kierownikowi Janowi Mierzwiakowi wręcza dyrektor Skubaczkowski. Dowiem się o tego z goździkiem.


15 lut 2018, o 21:24
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Fajnie, że udało Ci się dotrzeć i masz kontakt z J. Mierzwiakiem. Ja początkowo byłem pewny, że człowiek oprowadzający wycieczkę w 2011 to właśnie Mierzwiak, a tu się okazuje zupełnie co innego. Kolejna zagadka rozwiązana :D

A na zdjęciu z goździkiem na 100% jest nasz Zygmunt - kierownik z Konstantynowa ;) Ciekawe co on tam robił w latach 80-tych.


16 lut 2018, o 21:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 lut 2018, o 10:37
Posty: 9
Cytuj
Post Re: RON Leszczynka
Tą wycieczkę to oprowadzał Waldemar Cukrowski i Eugeniusz Bęza. Ten, co tam głównie opowiadał to nie był Jan Mierzwiak tylko Waldemar Cukrowski. Na zdjęciu z goździkiem potwierdzam - To jest Zygmunt Grzelak. Dyplom był wręczany w Leszcznyce w sali nadjaników (stary budynek)


19 lut 2018, o 10:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL