Teraz jest 29 kwi 2024, o 14:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Ciekawostki 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Mnie tylko jedna rzecz zastanawia. Jak oni chcą to sprzedać skoro budynek stacyjny jest pełen sprzętu nadawczego, wbrew temu co jest napisane w ofercie TPSA. że sprzęt został zdemontowany. Coś mi tu nie gra. Jeżeli coś było zdemontowane to tylko w budynku pomocniczym, bo juz byli chętni aby go wynajać na hurtownię, ale na oględzinach się skończyło i więcej sie nie pokazali. :|


25 sie 2011, o 10:02
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Obiekt TP sprzeda bez sprzętu który jeszcze tam pozostał - oferta dotyczy terenu i budynków.
Co w środku to "jakoś" zdemontują za pomocą palnika i kilofa. Państwa "Afrykańskie" już nie są zainteresowane nadajnikami AM więc nadzieje na sprzedaż upadły kilka lat temu.
Odzyska się kilka kilo wolframu ,miedzi, aluminium i stali - a straty finansowe pokryją i tak abonenci tej firmy w rachunkach za usługi telekomunikacyjne.
Zrobią co zechcą i nikt im w tym nie przeszkodzi. Nawet gdyby wśród zagorzałych miłośników techniki byli by posłowie i senatory to brakło by im odwagi walczyć o taką sprawę i piać z zachwytu nad dorobkiem PRL - takie realia

Gdyby TP zechciała przekazać choć jeden nadajnik do muzeum techniki to by to już uczyniła.
Pozbądźmy się więc złudzeń.


25 sie 2011, o 11:01
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
TAN napisał(a):
Obiekt TP sprzeda bez sprzętu który jeszcze tam pozostał - oferta dotyczy terenu i budynków.
Co w środku to "jakoś" zdemontują za pomocą palnika i kilofa. Państwa "Afrykańskie" już nie są zainteresowane nadajnikami AM więc nadzieje na sprzedaż upadły kilka lat temu.
Odzyska się kilka kilo wolframu ,miedzi, aluminium i stali - a straty finansowe pokryją i tak abonenci tej firmy w rachunkach za usługi telekomunikacyjne.
Zrobią co zechcą i nikt im w tym nie przeszkodzi. Nawet gdyby wśród zagorzałych miłośników techniki byli by posłowie i senatory to brakło by im odwagi walczyć o taką sprawę i piać z zachwytu nad dorobkiem PRL - takie realia

Gdyby TP zechciała przekazać choć jeden nadajnik do muzeum techniki to by to już uczyniła.
Pozbądźmy się więc złudzeń.


Szanowny TAN-ie.
A możeby napisać wspólne pismo, aby chociaż nam lampy oddali. Choćby po jednej sztuce z każdego typu.
Przynajmniej coś by się zachowało. Jedną FQS 15, mają podobno w Solcu.
A tak to wszystko skończy w piecu - martenowskim. :(
Sławek.


25 sie 2011, o 11:22
Zgłoś post
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Lampki są jeszcze chodliwe, można użyć w generatorze pieca indukcyjnego np. na 4 MHz

Nic nikomu za darmo nie oddadzą, nawet na prośbę Polskiego Radia o nieodpłatne przekazanie,tego nie uczynią. Procedury wewnętrzne o zbyciu zbędnego sprzętu tego nie przewidują.

Pozdrawiam


25 sie 2011, o 11:44
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Tak więc mamy dwie zbrodnie.
Jedna była popełniona na maszcie z powodu braku jego odbudowy, a
drugą będzie "ubicie" nadajników.
Sławek. :(


25 sie 2011, o 12:18
Zgłoś post
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
To ów postęp techniczny i komercja. Nadajnik z lat 1974 roku to antyk i po co on komu !
To jak ze starym telewizorem z tamtych la, tylko problem gdzie go po cichu wyrzucić.

Gdyby TP była od RP zależna no to wtedy jakiś instrument by się znalazł, a tak oni są w porządku robią co chcą z "swoim" mieniem..................................................
.....................................................................................................
( zamiast kropek każdy sobie dopisze właściwy tekst bo byłby on antyetosowy)

Pozdrawiam


25 sie 2011, o 15:53
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 2 sie 2011, o 13:23
Posty: 38
Lokalizacja: Chełmża
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Witam. Trochę cicho byłem ale jestem. Znalazłem statystyki zachorowań na nowotwory o jakie walczyła ponoć ludność Konstantynowa. A najbardziej walczyła taka pewna pani co nawet wysłowić się nie potrafiła. I jak zacząłem przeglądać to aż skóra zaczęła mi się jeżyć na głowie.Poniżej będzie link do statystyk zachorowalności i zgonów na nowotwory. TUTAJ Tych co rozpętali tą nagonkę powinni postawić przed TRYBUNAŁ STANU.


28 sie 2011, o 07:39
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Znalazłem raport tzw. ekologów z Zielonych Brygad którego autorem jest ( notabene pan inżynier ) Kłyszewski, jeden z bardziej aktywnych krzykaczy wśród przeciwników odbudowy masztu. Nie mnie oceniać czy ów raport jest wiarygodny w świetle wypowiedzi p. Grzelaka i innych pracowników radiostacji o braku szkodliwości pracy w promieniowaniu elektromagnetycznym oraz braku rotacji wśród obsługi stacji po 10 latach pracy w niej. Wspomniany raport można przeczytać na stronie BHP a la Gąbin. :cry:


28 sie 2011, o 09:02
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
ciekawym jest wywiad przed kamerą w filmie na archiwaliach- ludzie nijak sie nie chcą badać bo starzy i ich to nie interesuje a Pani przywódczyni zapytana skąd ma wiedze o wąsko specjalizowanych badaniach nawet dla studenta medycyny odpowiada jak mecenas hab, doktor scisłych nauk medycznych a nie bierze pod uwage kto z mieszkańców spożywa alkocholu albo na co innego choruje. ciekawe, sprawa jest pokręcona. Ciekawym jest akcent wschodni Pani przywódczyni w czasie kiedy na wschodzie zaczynało się dziać.


3 wrz 2011, o 16:06
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Caryca Katarzyna ?

Tom


3 wrz 2011, o 16:14
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL