Teraz jest 6 maja 2024, o 08:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Ciekawostki 
Autor Wiadomość
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Bartosz napisał(a):
PS. Już po udzielonym wywiadzie pan odpowiedział mi ,że teraz powoli zaczął się przekonywać że jednak to nie maszt zabijał ludzi. :shock: ( o kilkanaście lat za późno.) :(


Mądry Polak po szkodzie.
A krzywda wyrządzona całem Narodowi i Polonii tej biednej na wschodzie, której nie stać, aby odebrać TV Polonię w DVB-S z Astry czy Hot Birda.
Teraz przychodzą po rozum do głowy. :twisted:
Czemu nie dali odbudować masztu. Dzisiaj możeby nawet DVB-T z niego poszło, i to w promieniu co najmniej 200-250 km.
Amerykanie na takich masztach mają całą radiofonię i telewizję. Tym bardziej, że miałbyć nowiutki, całkowicie przekonstruowany.
Sławek.
P.S. Przez takie zbiegi, to nie długo dziadkowi Raszynowi, "kręgosłup" pęknie, albo nie daj Boże, "dysk" wyskoczy. Okolice Warszawy załatwione będą na cacy.


21 sie 2011, o 22:39
Zgłoś post
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Slawek napisał(a):
Mądry Polak po szkodzie.
A krzywda wyrządzona całem Narodowi i Polonii tej biednej na wschodzie, której nie stać, aby odebrać TV Polonię w DVB-S z Astry czy Hot Birda.
Teraz przychodzą po rozum do głowy. :twisted:
Czemu nie dali odbudować masztu. Dzisiaj możeby nawet DVB-T z niego poszło, i to w promieniu co najmniej 200-250 km.


Wiecej.Zasieg RCN siegal dalej niz ukierunkowane wiazki transponderow z TV Polonia(Polonia korzysta z transpondera Cyfry+ ukierunkowanego na Europe).
http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb9_popd.html
Im dalej na wschod czy poludnie od Europy do odbioru potrzebne sa coraz wieksze czasze satelitarne a to generuje koszty,problemy co za tym idzie nie jest to rozwiazanie dla biedniejszej poloni.
A moglo byc tak pieknie, nowy maszt moze nawet z systemem 4 odciagow na poziom (dzis takie sa tendencje).
Jezeli to mozliwe (albo nie moziwe na maszcie-antenie tego typu) umieszczenie anten DVB-T zasieg 200-250 km spokojnie do zrealizowania.
Modulacja cyfrowa przy mniejszych mocach nadawania ma wiekszy zasieg niz system analogowy.

Profesor Bem wspomnial o interferencjach przy radiodyfuzji DVB-T/H na obiektach AM.

Tom.


21 sie 2011, o 23:47
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
node napisał(a):
Wiecej.Zasieg RCN siegal dalej niz ukierunkowane wiazki transponderow z TV Polonia(Polonia korzysta z transpondera Cyfry+ ukierunkowanego na Europe).
http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb9_popd.html
Im dalej na wschod czy poludnie od Europy do odbioru potrzebne sa coraz wieksze czasze satelitarne a to generuje koszty,problemy co za tym idzie nie jest to rozwiazanie dla biedniejszej poloni.
A moglo byc tak pieknie, nowy maszt moze nawet z systemem 4 odciagow na poziom (dzis takie sa tendencje).
Jezeli to mozliwe (albo nie moziwe na maszcie-antenie tego typu) umieszczenie anten DVB-T zasieg 200-250 km spokojnie do zrealizowania.
Modulacja cyfrowa przy mniejszych mocach nadawania ma wiekszy zasieg niz system analogowy.

Profesor Bem wspomnial o interferencjach przy radiodyfuzji DVB-T/H na obiektach AM.

Tom.


Zapomniałem ,że TVP na Astrze też ma punktową wiązkę.
Odnośnie wpływu AM-u na DVB-T/H nic nie wiedziłem. Słyszałem tylko o analogu, że częstotliowśc nośna AM, "wchodzi" w skład syganłu wizji i tam tworzą się interferencje. Objawia się to powstaniem, siatki na ekranie i to podobno na wszystkich emitowanych kanałach tv, niezależnie od ich częstotliwości nośnej.
Ale z kolei Raszyn już nadawał tv i DVB-T przy włączonym szwjacarku na 198 kHz. Co prawda z mocą 200 kW.
Może to zależy od rozkładu prądów w.cz. fal długich na maszcie lub indukcji na ekranie fidera nadajników tv i DVB-T. Stąd te interferencje.
Ciekawe jak to się objawia na DVB-T - pikselizacja ?
Slawek.


22 sie 2011, o 00:00
Zgłoś post
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Slawek napisał(a):
Zapomniałem ,że TVP na Astrze też ma punktową wiązkę.
Odnośnie wpływu AM-u na DVB-T/H nic nie wiedziłem. Słyszałem tylko o analogu, że częstotliowśc nośna AM, "wchodzi" w skład syganłu wizji i tam tworzą się interferencje. Objawia się to powstaniem, siatki na ekranie i to podobno na wszystkich emitowanych kanałach tv, niezależnie od ich częstotliwości nośnej.
Ale z kolei Raszyn już nadawał tv i DVB-T przy włączonym szwjacarku na 198 kHz. Co prawda z mocą 200 kW.
Może to zależy od rozkładu prądów w.cz. fal długich na maszcie lub indukcji na ekranie fidera nadajników tv i DVB-T. Stąd te interferencje.
Ciekawe jak to się objawia na DVB-T - pikselizacja ?
Slawek.


Raszyn nadawal fakt,lecz nie wchodzily takie moce wielkie w gre po obu stronach nadajnikow.
RCN byl masztem innym,"napieciowym" i zapewne odpowiednie umiejscowienie anten DVB-T (wysokosc) wyeliminowało by problem modulacji pasozytniczej amplitudy
ktora to nakladala by sie na modulacje podnosnych OFDM - przesuwajac cale konstelacje "w kosmos".
Powodujac pogorszenie parametru BER(wspolczynnik ilosci bledow) a co za tym idzie tzn. pikseloze - kiedy dekoder nie potrafi juz odtworzyc sygnalu (korekcja Viterbi).

Tom.


22 sie 2011, o 02:15
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 2 sie 2011, o 13:23
Posty: 38
Lokalizacja: Chełmża
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Witam. W tym temacie to raczej kłania się nasz temat przewodni który jest zawarty w pierwszym temacie na pierwszej stronie forum.Najpierw należałoby powołać stowarzyszenie a potem aby miało czym się zajmować. Takie jest moje zdanie.


23 sie 2011, o 06:51
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Ktoś bardzo wyraźnie napisał to czarnym mazakiem.


Załączniki:
Komentarz: To jest ten napis na znaku.
Znak.jpg
Znak.jpg [ 195.09 KiB | Przeglądane 17311 razy ]
24 sie 2011, o 17:02
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Bartosz napisał(a):
Ktoś bardzo wyraźnie napisał to czarnym mazakiem.

Wpis zostal popelniony tuz po zakonczeniu naszych 2 godzinnych obrad na parkingu.
Pewnie zaparkowane pod brama pojazdy przykluly uwage osob trzecich.

Tom


24 sie 2011, o 17:29
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Może pan Grzelak był i napisał, a tak na poważnie to chyba ten obiekt zasługuje na coś więcej niż tylko jakieś bazgroły na znaku drogowym. Pomysł postawienia tam tablicy pamiątkowej można schować między bajki z powodu zbyt wielu problemów do rozwiązania a zwłaszcza że ten pomysł nie u wszystkich zyskał akceptację. :x


24 sie 2011, o 19:36
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
A tak za 35 lat nawet miejscowi nie będą wiedzieć co tam było.


24 sie 2011, o 21:45
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Teraz o istnieniu masztu nie wiedzą nawet te osoby które mieszkają na przeciwko RCN . Dowiadują się o jego istnieniu albo ode mnie albo zupełnie przypadkiem. Podejrzewam ,że jak bym się taty kiedyś nie zapytał co tam tak naprawdę się znajduję ( bo od małego interesowała mnie wież radio linii) to bym nie wiedział o istnieniu RCN "Dumy Polski". :D


25 sie 2011, o 08:19
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL