Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Ciekawostki 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Ale podczas stanu wojennego w Konstantynowie stacjonowało wojsko a nie służba ochroniarska. ;)
Pozdr.


9 cze 2011, o 19:29
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Bartosz napisał(a):
Ale podczas stanu wojennego w Konstantynowie stacjonowało wojsko a nie służba ochroniarska. ;)
Pozdr.

Na mocy przepisów o stanie wojennym w Konstantynowie na terenie radiostacji stacjonował batalion wojsk łączności a ich dowódca nalezał do ścisłego kierownictwa obiektu. Dlatego żołnierze pełnili warty na całym terenie a zwłaszcza przy maszcie, pilnowali ażeby ktoś go nie przewrócił. Oczywiście żartuję. :lol:


9 cze 2011, o 20:38
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2481
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Tak Bartoszu, wiemy, że stacjonowało tam wojsko. To wszystko było przerabiane już od kilku lat ;) Skup się może wreszcie na czymś nowym, tzn. na nowych ciekawostkach, których nie ma w sieci :lol:

Po wczorajszej rozmowie z Robertem na PW jestem w stanie przyznać Wam trochę racji z tymi schronami a raczej ich tajnym przeznaczeniem (jeśli). Natomiast nadal uważam, że był to poroniony pomysł chorego ustroju.


9 cze 2011, o 21:43
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Słyszeliście o tym , że podczas konserwacji odciągów ,liny do fundamentu (tz. fundamentu odciągu) przyciągane były traktorami ( nie gąsienicowymi lecz zwykłymi). ;)


11 cze 2011, o 14:03
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Wypowiedź osoby mieszkającej w pobliżu Konstantynowa.
- Czy spotkał się pan z jakimś dziwnym zjawiskiem związanym z masztem w Konstantynowie?
- Tak spotkałem się z dziwnym zjawiskiem którego nie mogłem sobie wytłumaczyć. Pewnego dnia idąc po podwórku spojrzałem w stronę masztu ponieważ kontem oka dostrzegłem dziwne światło. Z czubka masztu wylatywało dziwne białe światło które spadało w dół masztu a już blisko ziemi znikało. Pomyślałem sobie , że może na maszcie zmienili oświetlenie i poszedłem dalej. Gdy po kilku godzinach spojrzałem się na maszt oświetlenie było jak zawsze.
Po dokładnym przeanalizowaniu tej wypowiedzi pomyślałem ,że to mogło być związane z polem jonizacyjnym.


14 cze 2011, o 16:36
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Bartosz napisał(a):
Z czubka masztu wylatywało dziwne białe światło które spadało w dół masztu a już blisko ziemi znikało.

Moze zjonizowane resztki ptaka ktory przysiadl na chwile ;-) Mysl wcale nie az tak absurdalna, nie wiem tylko jak wyglada to z punktu widzenia fizyki. Moze ktos oswiecony w sprawie wyjasnilby, co by sie stalo z czlowiekiem znajdujacym sie poza obrebem (czyt.: klatka Faradaya w srodku) masztu podczas nadawania? Powiedzmy, wspinajac sie po jego krawedzi.


14 cze 2011, o 19:05
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Zdaniem miejscowej ludności, wszelkie ptactwo, szerokim łukiem omijało maszt, a z drugiej strony zdaniem kierownictwa obiektu, to samo ptactwo zakładało gniazda na platformach spocznikowych, które co jakiś czas usuwano. Następna sprawa. Jeden z kolegów napisał że maszt topił śnieg na okolicznych polach, a zdaniem tego samego kierownictwa, oblodzenie masztu powodowało że wjazd windą na górę chociażby w celu wymiany żarówki, był nie możliwy, a potężne sople lodu wielkości słupa telefonicznego jakie spadały z wysokości, stwarzały zagrożenie dla izolatorów podstawy masztu. Wobec tego, to jak to w końcu było z tymi rewelacjami. :?:


15 cze 2011, o 06:18
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Tadek a tobie chodzi że topniał na polu przy samym maszcie czy jakiś kilometr, dwa od? :D


15 cze 2011, o 06:37
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Bartosz napisał(a):
Tadek a tobie chodzi że topniał na polu przy samym maszcie czy jakiś kilometr, dwa od? :D

Napisane było że na pobliskich polach, Chociaż ja osobiście nie zauważyłem , będąc tam zimą przed laty ażeby pokrywa śnieżna była mniejsza zarówno wokół radiostacji jak i na okolicznych polach, a śniegu było tak dużo że droga na Lwówek była zasypana i mało brakowało abym swoim Fiatem 125p. się po prostu zakopał. :lol:


15 cze 2011, o 07:49
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ciekawostki
Podejrzewam że tamtą drogą którą wtedy jechałeś teraz też byś nie przejechał no chyba że ci ciągnikiem. ;)


15 cze 2011, o 08:02
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL