Teraz jest 14 maja 2024, o 15:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 2 sie 2011, o 13:23
Posty: 38
Lokalizacja: Chełmża
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Najważniejsze chyba należałoby zadać okolicznym mieszkańcom:
Czy z perspektywy czasu jak można by było cofnąć czas to jaka byłaby teraz decyzja???????


23 sie 2011, o 06:57
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Witam

A ja nieustannie będę prosił o to abyś pytał ludzi czy posiadają jakieś zdjecia masztu -nie wierzę ze nikt ich wtedy nie robił .

pozdrawiam


23 sie 2011, o 10:31
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
No zdjęć jest zapewne bardzo mało. Gdy ktoś będzie miał to zapewne wrzucę je na forum . Będzie to unikat. ;) W okolicy jest Bardzo, bardzo mało zdjęć. Z mojej rodziny nikt nie zrobił zdjęcia masztu, sąsiedzi również. Byłem bardzo zdziwiony ale wtedy to nie były te czasy co teraz że aparat każdy ma. Niektórzy ludzie mieli aparaty ale pojęcie o zrobieniu zdjęcia masztu było takie że po co robić mu fotkę skoro stał, stoi i będzie stał. :lol: Maszt został doceniony dopiero po swoim upadku :(


23 sie 2011, o 21:16
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Darek Rz napisał(a):
Witam

A ja nieustannie będę prosił o to abyś pytał ludzi czy posiadają jakieś zdjecia masztu -nie wierzę ze nikt ich wtedy nie robił .

pozdrawiam


Maszt był niefotogeniczny. Kiedy próbowałem mu zrobić zdjęcie /miałem wtedy Zenith'a TTL/, to nigdy mi nie wychodził.
Zamiast masztu widać było tylko pionową białą linię. Materiał oczywiście negatyw polski FOTON cz-b.
Niestety nie potrafiłem sobie tego zjawiska wytłumaczyć. Coś prześwietlało film /ultrafiolet czy co, na podczerwień film był przecież nieaktywny/.
Nie miałem wtedy filtrów UV i polaryzacyjnego. Co prawda już wtedy były, ale bardzo drogie w cenie obiektywu do Zenith'a.
Z Raszynem żadnych problemów nie miałem. Wychodził za każdym razem.
Taka to kiedyś była technika. Jak kupiłem pierwszego kolorowego Kodaka 100, do Zenith'a, to niestety masztu już nie było.
Sławek.


23 sie 2011, o 22:46
Zgłoś post
Ekspert

Dołączył(a): 18 sty 2011, o 22:19
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Bartoszu
zapytaj tych starszych po 60 roku życia jak wyglądała miejscowość w której mieszkasz
w 1974 r. jak wybudowano maszt i ile się po tej "dacie" się zmieniło?
Ile przybyło domów i mieszkańców, jak zmieniały się warunki życia. Kiedy powstało ich najwięcej ( z drewna do pustaka i cegły). Gdzie pracowali ( chłoporobotnicy )
Z pozoru błahe pytania ale pozwolą one przejść Ci płynnie do tematu radiostacji. Taka taktyka oswajania rozmówcy.
Czy ktoś pracował na "rzecz" radiostacji i w jakim charakterze. (np: listonosz - czy często był na terenie radiostacji, czy tylko na portierni,)
Gdzie był sklep GS najbliżej radiostacji i czy przychodził tam personel z RCN.
Kto miał telewizor, a od kiedy kolorowy. Kto je naprawiał. Ile było samochodów osobowych.
Może coś opowiedzą od siebie, Bo nie dam wiary że nie interesował ich ten obiekt, byli wtedy młodzi i ciekawi świata tak jak ty dziś.

A stare zdjęcia nawet nie samego masztu, a wsi dadzą obraz zmian cywilizacyjnych.

Pozdrawiam


23 sie 2011, o 23:41
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Bez przesady. Jakie to dzisiaj ma znaczenie po tylu latach. Bartosz po wakacjach pójdzie do szkoły i musi zająć się nauką a takie sprawy zostawić na następne wakacje. Proszę poszperać na tym forum, bo jeden z kolegów z tamtych okolic Adam, troche pisał o tamtych realiach życia w cieniu masztu radiowego z którego niektórzy prężyli się z dumy. :|


24 sie 2011, o 10:26
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Jeszcze wakacje trwają. :D A w rok szkolny to w sobotę będzie można podjechać i zrobić z kimś wywiad. ;)


24 sie 2011, o 12:21
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Tadekmaj napisał(a):
Bez przesady. Jakie to dzisiaj ma znaczenie po tylu latach. Bartosz po wakacjach pójdzie do szkoły i musi zająć się nauką a takie sprawy zostawić na następne wakacje. Proszę poszperać na tym forum, bo jeden z kolegów z tamtych okolic Adam, troche pisał o tamtych realiach życia w cieniu masztu radiowego z którego niektórzy prężyli się z dumy. :|


Tadku, nie bardzo Cię rozumiem. Z sympatyka masztu stajesz się jego przeciwnikiem ???
Po za tym przedstawione realia Adama, wydają mi się bardzo przesadzone emocjami.
Świadczy m.in. o tym film wstawiony przez Roberta.
Przez myśl mi nie przechodzi, jak można Rodowitą Polską Radiostację, przyrównać do KL Auschwitz.
Śpiewanie "Boże Coś Polskę" przy bramie Radiostacji, która tę pieśń Nasza Raddiostacja sławiła w całej Europie, też jest nie na miejscu.
Wniosek nasuwa się sam.
Ktoś wysoce inteligetyny zawładnął tymi ludźmi, aby zrobić na Nich samych oraz na grzbiecie masztu karierę.
A czasy były i są przednie, dla takich poczynań.
Efekt jak każdy widzi. Masztu nie ma, Radiostacja nie promieniuje, a ludzie dalej chorują i umierają.
Zapomnieli chyba, że pod nosem mają jeszcz większego truciciela w Płocku.
I założę się, że jego wyziewy nie spadają bezpośrednio na Płock, tylko właśnie na okolicę Gąbina i Sannik.
Sławek.
P.S. Ciekawe co na to teraz powiedziałaby Pani Skurzyńska. Znając realia, pewnie używa komórki. Tak więc dużo zdrowia Droga Pani. :!:
Przecież BTS-y, internet bezprzewodowy, GSM, DCS, NMT,CDMA - to wszystko zdrowe. Tylko maszt ze swoim jedynym AM 225 kHz był chory.
A może trzeba tego wszystkiego też zakazać ??? Ale jak zdrowe. Zobaczymy ile ludzi się od tego przekręci lub zeświruje. A widać, że to zdrówko działa. :lol:


24 sie 2011, o 12:35
Zgłoś post
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Szkoła szkołą, wiadomo jest na pierwszym planie.
Jednak dajmy Bartoszowi wolną rękę, On sam zdecyduje jakie pytania zada. Jakie one by nie były, na pewno warto usłyszeć odpowiedzi prawie z pierwszej ręki. Bartoszu działaj w chwilach wolnych od nauki, Twoje zdawane relacje będą dla nas bardzo cenne.


24 sie 2011, o 15:41
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Wobec tego że jestem w mniejszości, to Bartoszu działaj i zdawaj relacje ze swoich reporterskich wywiadów. Powodzenia. :) :P


24 sie 2011, o 19:43
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL