Teraz jest 29 kwi 2024, o 18:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa. 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Wypowiedź 2 ze świadka który widział walący się maszt.
-Idąc na pole jak zawsze spojrzałem się na maszt górujący nad drzewami. W pewnej chwili zaczął się dziwnie chwiać co przykuło moją uwagę. Bardzo się zdziwiłem ponieważ nie mogłem uwierzyć że coś dziwnego dzieje się z konstrukcją która miała stać lata. Po chwili maszt zaczął po prostu lecieć w dół.
Wyglądało to tak jakby ktoś trzymał w ręku linę i po prostu ją puścił.
Wyglądało to tak jakby w jednej chwili przestały go trzymać wszystkie liny a on po prostu bezwładnie poleciał w dół.
Dopiero gdy usłyszałem w radiu ,że Polska straciła najwyższą antenę wtedy uwierzyłem w to co się stało.


10 wrz 2011, o 08:16
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Wywiady z ludźmi w okolicach Konstantynowa.
Wypowiedź świadka który widział walący się maszt z odległości ok. 300m od ogrodzenia.
-W pewnym momencie usłyszałem ogromny huk. W tym momencie akurat spojrzałem się na maszt. Pierwszą rzecz jaką zobaczyłem byli uciekający ludzie z pod ogrodzenia radiostacji krzycząc do swoich rówieśników. '
-Uciekać wieża się wali, wieża cię wali uciekać!
(Był to sierpień w piękny gorący dzień. Wtedy każdy szedł na pole zbierać zborze). W pewnym momencie również pomyślałem żeby dać drapaka lecz po chwili uświadomiłem sobie ,że maszt do mnie nie doleci. Po huku usłyszałem strasznie głośny świst. Maszt zaczął się chwiać i w pewnym momencie sam czubeczek oderwał się zaczął lecieć w dół i uderzył gdzieś w pobliżu fundamentu. (Prawdopodobnie w izolatory nie jestem tego pewien). Następnie znów wielki huk, hałas maszt cały zaczął się wyginać na jakieś kilkanaście (może mniej) metrów od pionu (było to bardzo widoczne) Następnie co mnie bardzo zdziwiło maszt zaczął się składać . Jedna lina po drugiej stopniowo puszczały a on składał się aż upadł. Huk kłęby kurzu i ludzie zawracający się by obejrzeć szczątki masztu. Każdy chciał tam być i oglądać to z bliska. Ja również pobiegłem i gdy kurz opadł ponownie zauważyłem że stalowa konstrukcja się złożyła. Większość segmentów leżała przy fundamencie. Co się później dowiedziałem od specjalistów maszt złożył się przez liny a zawalił (moja wersja jest taka że) przez temperaturę.


28 wrz 2011, o 15:18
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL