Teraz jest 8 maja 2024, o 02:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnienia 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Tylko szkoda, że w tych slajdach nie znalazło się zdjęcie masztu z pewnej odległości, w całej okazałości. :? Ale i tak są świetne :D


19 gru 2011, o 15:07
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Witam

Bartoszu rozmawiałem o takiej fotce z inż Szepczyńskim. Wspominał że podstawowym problemem było to że aby objąć maszt w całości trzeba było odejść od niego bardzo daleko . Wystarczy popatrzeć na zdjęcie powyżej gdzie jest linia fiderowa. Zdjęcie zrobiono z odległości 600m ,a widać ledwo pierwsze piętro odciągów z lekkim zapasem - No może 200metrów wysokości. Pozostaje jeszcze jakieś 450 które nie mieści się w obiektywie. Pewnie aparat z dobrym szerokokątnym obiektywem zrobił by to lepiej ,ale kto taki miał w tamtych czasach. Wtedy królowały Smieny, Vilie , AMI66 ,a Zenith to był już rarytas no i Zorka 5 :roll:

pozdrawiam


19 gru 2011, o 20:33
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Maszt się bardzo ciężko fotografował - był niefotogeniczny /szczególnie dla amatora/.
Ja miałem wtedy Zenith'a TTL a współczesne filmy były bardzo, bardzo kiepskie.
Coż Kodaków wtedy nie było, a jak były to tylko w Pewex'ie za twradą walutę.
Fitrów polaryzacyjnych też się wtedy raczej nie uświadczyło /Zenith fi 52/.
Raszyn mi jakoś wychodził, natomiast Konstantynów nigdy.
Zdjęcia Kolegi Kevina są wręcz fantastyczne, nawet jak na ORWO przystało.
Bardzo dużo w nich świeżości. Kolory są żywe, a największe wrażenie wręcz
artystyczne robi "przepasanie"pulpitu nadajników biało-czerwoną wstęgą.
To jest unikat !!! na ogromną skalę.
Ale chyba tu też się liczyła klasa samego aparatu /sprzętu/.
Zapomniałem jeszcze dodać, że standardowy obiektyw Zenith'a to Helios.
Niesamowicie ciemny i bardzo mało szerokokątny.
-Sławek-


19 gru 2011, o 20:56
Zgłoś post
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Może ktoś z Topólna będzie ma zdjęcie masztu. :? Tam była chyba idealna odległość do tego by zrobić taką fotkę ;) . Nie wiem dlaczego ale bardzo mi zależy na takim zdjęciu :lol: . Podczas otwarcia masztu podobnież sporo się cykało bo była to nowość a potem to już wrosło w krajobraz tych mazowieckich wsi. :)


Ostatnio edytowano 19 gru 2011, o 22:17 przez Bartosz, łącznie edytowano 1 raz



19 gru 2011, o 21:54
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 18 gru 2011, o 18:53
Posty: 24
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Dziękuję Wam za miłe słowa, cieszę się, że moje zabytkowe zdjęcia ukazały się w jedynym słusznym miejscu! Zdjęcia były robione słusznym aparatem KIEV, który mam jako pamiątkę po ojcu do dziś. Obiektyw standardowy Jupiter-8M 50mm.


19 gru 2011, o 22:00
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 23 gru 2010, o 09:34
Posty: 145
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Witam

Bartoszu musisz szukać wśród okolicznej ludności. Jest rzeczą prawie niemożliwą ,aby nikt przez 17 lat nie pstryknął zdjęcia masztu z pewnej odległości. Otrzymałem od inz Szepczyńskiego wiele zdjęć (nawet na płycie CD dość duży zbiór) z komentarzem inż i nie ma tam takiego zdjęcia gdyż podobno z pewnej odległości maszt ginął poprzez jego ażurową konstrukcję. Sam próbowałem zrobić zdjęcie masztu w miejscowości Ryki koło Lublina (wys około 200m). Z odległości kilkuset metrów wyszedł pięknie z 2-3 km już prawie go nie widać na zdjęciu choć gołym okiem widoczny był doskonale. Szukaj może się jednak uda coś znaleźć ciekawego.

pozdrawiam


20 gru 2011, o 06:01
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
roberto napisał(a):
Tuż po uruchomieniu Konstantynowa otrzymał propozycję etatu w BROWN BOVERI i wyemigrował wraz z rodziną . Ponoć stoił maszty na wszystkich kontynentach.

http://bit.ly/urwpTM - Pan Ciszak w rejestrze firm miasta Siggenthal w Szwajcarii. Wg wpisu inżynier elektrotechniki. Może spróbować kontaktu?


20 gru 2011, o 14:01
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Kolego giezet gdyby szczęśliwym trafem udało się faktycznie nawiazać kontakt z p. Ciszakiem , była by to prawdziwa "kopalnia wiedzy " .
Na pewno trzeba się do tego przygotować , ponieważ jest to poważna persona , nie przesadzę określając go światowej sławy fachowcem branży obiektów nadawczych AM ! Na chwilę obecną powienien liczyć sobie ponad 70 lat .


20 gru 2011, o 17:05
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Mógłbym spróbować, numer jest stacjonarny. Nie jestem tylko pewien czy firmowy czy prywatny, trzeba będzie zacząć uprzejmie po niemiecku, a jeśli będzie strzał w dziesiątkę to na pewno rozmowa przeszła by na polski.

Spróbuję w ciągu dnia, a potem może wieczorem (chociaż szczerze powiem że nie przepadam za zawracaniem głowy obcym ludziom wieczorami :)) Na początek myślę że bym przedstawił grupę którą reprezentuję i czy pan Inżynier by się zgodził na kilka pytań, może ustalić jakiś termin. Jeśli odzew będzie pozytywny, to możemy knuć co zapytać.

Tymczasem postaram się o kontakt. Ciekawe co z tego wyjdzie.


20 gru 2011, o 19:37
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 22 paź 2011, o 20:43
Posty: 3
Cytuj
Post Re: Radiowe Centrum Nadawcze w Konstantynowie-nasze wspomnie
Łukasz-O napisał(a):
Sławku, wtedy królował ten przebój :D http://www.youtube.com/watch?v=E3fqn1aBZ5Q Oczywiście
to nie oryginał ;)


Moim zdaniem najfajniejsze było Marek i Wacek:
http://www.youtube.com/watch?v=gbWNQvhQe8E


26 gru 2011, o 09:57
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL