Teraz jest 15 maja 2024, o 00:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Ludzie 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Ludzie
Aż musiałem sprawdzać podwójnie numer który wpisałem, bo taka trema była. Najpierw przedstawiłem się po niemiecku, ale prawie od razu przeszliśmy na polski. Pan Ciszak bardzo się ucieszył że ktoś w ogóle się tym interesuje i od razu wyraził chęć podzielenia się wiedzą i ciekawostkami. Mówił mi że ma spory zasób zdjęć i dokumentacji. Powiedział mi że był dyrektorem ekipy montującej i uruchamiającej nadajnik. Twierdził że za bardzo skupiano sie na maszcie - "sam maszt to tylko przystawka", większość technicznie wartościowych rzeczy znajduje się właśnie w budynku nadajnika. Opowiedziałem jaki mamy dylemat - że nie da rady dostać się do budynków, z wszystkiego robiona jest wielka tajemnica, że jeszcze w 2011, w 20. rocznicę upadku masztu przynajmniej na pierwszy rzut oka w sali nadajników jest wszystko.

Powiedziałem że szukamy twardych faktów i zwalczamy mity dotyczące tego obiektu. Przytoczyłem ideę naszej strony i forum, wspomniałem o dokumentach które mamy. Szczególnie te o strojeniu masztu. Opowiadał mi jak to robił, a co najciekawsze - dlaczego. Otóż okazało się że NIKT nie chciał podjąć zadania strojenia masztu! Czort jedyny wie(tm) dlaczego ludzie się bali, dopiero - jak pan Ciszak wspominał - po prośbie ze strony rządu (jak to mówił - niemalże na kolanach) wykonał procedurę strojenia. Rezultatem jest przez niego osobiście pisany raport który mamy na stronie. Opowiedziałem też o zdjęciach pachnącecho świeżością obiektu, szczególnie tego gdzie Pan Edward siedzi w fotelu ze słuchawką w ręku, w tle panel systemu zasilania obiektu... opowiadał mi jak meldował gotowość obiektu ówczesnemu premierowi. Jak uruchomiono nadajnik z pełną mocą, przed przybyciem ekipy fachowców Brown Boveri, ku ich wielkiemu zaskoczeniu...

Wymieniłem parę nazwisk, pamięta między innymi Pana Duczmalewskiego, o Inż. Czowganie i Zygmuncie Grzelaku też wspomnieliśmy. Opowiadał mi jak doszło do tego że jest teraz gdzie jest, że pracował praktycznie na każdym kontynencie. O upadku masztu dowiedział się w Ohio gdzie wówczas pracował.

Pogadaliśmy nieco o szczegółach nadajnika, lampach BTS150, opowiedziałem o schematach które przygotowywał Inż. Czowgan. To wzbudziło wielkie zainteresowanie i myślę że dołączył do nas następny prawdziwy fachowiec z krwi i kości.

Wymieniliśmy jeszcze parę prywatnych zdań, był ciekaw kim jestem i dlaczego się tym interesuję. Pan Edward powiedział że czy telefon czy email - jestem zawsze mile widziany :) Podałem też adres strony, powiedział że od razu ją obejrzy.

Mam pozwolenie do podania adresu email do dyspozycji Roberta, chyba że chcecie abym był łącznikiem w tej sprawie.


7 paź 2012, o 15:31
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Ludzie
Wielkie DZIĘKI ! I gratulacje !
Kontakt tylko i wyłącznie za twoim pośrednictwem (jeżeli oczywiście wyrażasz zgodę).
W innym przypadku p. inżynier może szybko się zniechęcić , jak zaczniemy wszyscy go atakować mailami .


7 paź 2012, o 15:44
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Ludzie
Panie Redaktorze Naczelny, melduję przyjęcie zadania! ;) Mało brakowało byśmy przeszli na "ty". Fajnie się gadało, więc liczę na żywą komunikację. Potrzebowałbym tylko trochę pomocy żeby jakoś zacząć, o co pytać i żeby miało to ręce i nogi, o głowie nie wspomnę.


7 paź 2012, o 15:48
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Ludzie
to wielkie gratulacje.
bo moje starania i innej sprawie narazie bez powodzenia.
Wiec witamy Pana Ciszaka na naszym forum.

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


7 paź 2012, o 18:38
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Ludzie
giezet napisał(a):
Mało brakowało byśmy przeszli na "ty". Fajnie się gadało, więc liczę na żywą komunikację. Potrzebowałbym tylko trochę pomocy żeby jakoś zacząć, o co pytać i żeby miało to ręce i nogi, o głowie nie wspomnę.


Napisz na kiedy planujesz kolejny kontakt z Panem inż. Ciszakiem , pomożemy , jak że by inaczej ;)


7 paź 2012, o 19:22
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Ludzie
Główkuję już jak to zacząć. Myślę że w przeciągu następnego tygodnia jeszcze raz zadzwonię. Może najpierw dowiem się, czym dysponuje pan Ciszak. Na podstawie tego można stworzyć pytania.


7 paź 2012, o 20:12
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Ludzie
Nie spiesz się . Daj panu inżynierowi ochłonąć . Postaw się w jego sytuacji , po 40-tu latach nagle spod ziemi wyłania się człowiek zainteresowany jego pracą.
Pytania muszą być konkretne , nie pytaj o legendy . Pisząc "konkretne" nie mam na myśli szczegółów technicznych ,bo po 40-tu latach może nie pamiętać , być może musi zerknąć do materiałów . Sam słyszałeś że przez te lata emigracji trochę radiostacji p. inż. uruchomił .
Ja bym sugerował na początek typowy klimat wspomnieniowy .
Dlaczego wybrano ostatecznie nadajniki Brown Boveri ? Jak przebiegał montaż i uruchomienie ? Jakie problemy wynikły podczas uruchamiania nadajników ?
Zapytaj o maszt rezerwowy , dlaczego z niego zrezygnowano , czy powodem był rachunek ekonomiczny , a może był to wariant asekuracji na wypadek gdyby nie powiodła się budowa najwyższej konstrukcji na świecie .
Pytania się znajdą , sam mam ich wiele , koledzy pewnie też . Do następnego kontaktu przygotujemy cię odpowiednio ;)


7 paź 2012, o 20:53
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Ludzie
Proponuję założyć temat "Pytania do p. inż. Ciszaka".
A koledze gratuluję nawiązania kontaktu z p. Ciszakiem, i życzę powodzenia ;)


8 paź 2012, o 08:32
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Ludzie
Moje gratulacje.


8 paź 2012, o 08:49
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Ludzie
Ja również gratuluje i życzę powodzenia :)
I ja mam jedno pytanie, nie wiem może trochę głupie ale bardzo chciałbym poznać odpowiedź.:
Spytaj się czy po emigracji z Polski był kiedyś jeszcze w radiostacji? :D


8 paź 2012, o 13:28
Zgłoś post
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL