Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:12

Regulamin działu


ZANIM URUCHOMISZ NOWY TEMAT, POPATRZ CZY PODOBNY JUŻ ISTNIEJE - unikasz długiego tasiemca którego nikt nie będzie czytał



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Informacja o cookies 
Autor Wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Informacja o cookies
Informujemy że forum rcnkonstantynow.pl wykorzystuje ciasteczka cookies . Korzystając z forum wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki .

Możesz zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki .


24 mar 2013, o 14:29
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Informacja o cookies
Pani serwusowa.... proszę proszę...

No dla mnie bomba!!

(offtop, ale kabaret Mumio robi swoje, nawet po latach ;))

Robert: może by się dało ten tekst do rejestracji, to informacja byłaby dostępna od razu i "przymusowo".


25 mar 2013, o 21:25
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Informacja o cookies
giezet napisał(a):
Pani serwusowa.... proszę proszę...
Robert: może by się dało ten tekst do rejestracji, to informacja byłaby dostępna od razu i "przymusowo".


Poczekajmy trochę , niech się wyklaruje jakaś sensowna interpretacja tego przepisu , bo na razie jest chaos .
Umieszczenie tego tekstu do rejestracji raczej na pewno nie spełnia warunków nałożonych przez ustawodawcę , bo informacja ma być przekazana wszystkim odwiedzającym forum , a wiadomo że 90% czyta z poziomu gościa , a rejestruje się niewielu .
Kolejna sprawa to fakt że w naszym przypadku nikt tych danych w żaden sposób nie wykorzystuje np. do analizy behawioralnej .
Faktem jednak jest że z poziomu DA dostępne są m.in. pełne statystyki ruchu dla domeny więc wg. wytycznych MAC odnoszących się do art.173 ust.1 należy stosowny komunikat umieścić .
Zaniepokojonych informuję że jedyne informacje jakie bardzo rzadko są analizowane przeze mnie, to ilość wejść , transfer , słowa kluczowe które doprowadziły użytkownika na naszą stronę za pośrednictwem wyszukiwarki , ranking URL strony - to wszystko . Oczywiście informacje te nie są wykorzystywane do celów marketingowych , bo strona nie zawiera reklam . Tak na prawdę wykorzystanie cookies (zapis na komputerze użytkownika) w naszym przypadku , to jedynie możliwość zapamiętania loginu i hasła do forum .


26 mar 2013, o 00:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Informacja o cookies
Zaraza to delikatne określenie . Kliknąłem przypadkowo na reklamę konta osobistego w pewnym banku , nawet nie wprowadziłem jednej literki w formularzu , od tygodnia bombardują mnie telefonami po 10 razy dziennie . To dopiero jest inwigilacja .


26 mar 2013, o 23:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Informacja o cookies
giezet napisał(a):
Gorsze moim zdaniem jest ciągłe łączenie wszystkiego z szajsbukiem. Ta cholerna zaraza nie omija nawet mediów publicznych, nie tylko w Polsce.


Mam takie samo zdanie. Zastanawia mnie tylko skąd na tym forum aż tyle osób negatywnie nastawionych do fb. ;)
Poza tym forum nie spotkałem nigdzie kogoś, kto również nie lubił by fb.


29 mar 2013, o 19:22
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Informacja o cookies
Nie wiem dlaczego tak jest, drogi Kolego Żarówka :) Mogę tylko powiedzieć od siebie, że nie przepadam za "wirtualizacją" znajomości, na dodatek jeszcze wypaczane jest pojęcie znajomego/przyjaciela (w angielskim i niemieckim FB istnieje pojęcie "przyjaciela", w polskim o ile wiem jest używany zwrót "znajomy"). Do tego dochodzi jeszcze wszechobecne zbieranie i przetwarzanie danych (wypisz-wymaluj historia Roberta - chociaż tu też gra rolę ustawodawstwo danego kraju).

Może mam przestarzałe poglądy jak na 32latka żyjącego w drugiej dekadzie 21. wieku, ale tak jakoś już wyszło. Wolę realne znajomości i rozmowy.

Apropos. Pan Edward dziwi się, że w ogóle ktoś się jeszcze interesuje Konstantynowem, jego techniką, a nawet takimi prostymi rzeczami jak transmisją AM - wynikło to raz podczas rozmowy na temat lamp nadawczych (lekcja: jak działa tetroda ;)), kiedy opowiedziałem że najchętniej bym zbudował sobie mikronadajniczek oparty na jakiejś prostej lampie, "pasił" go z dosyłu satelitarnego i dawał w eter z mocą rzędu miliwatów na częstotliwości 225kHz, słuchając za razem na mojej starej Sabie z lat 50. Wyjaśniłem mu raz, i myślę że mówię tu za większość - pasja i szacunek do rzeczy wielkich i podziw ludzi z nimi związanych. Bardzo go to ucieszyło.


31 mar 2013, o 22:53
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL