Teraz jest 29 kwi 2024, o 15:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Radiolinia 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Radiolinia
BRAWO!!! Dzięki! Ten schemat bardzo dobrze i obrazowo pokazuje tor radiolinii do nadajnika :)


6 gru 2012, o 23:00
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Radiolinia
pytanie dla znających Warszawe, w jakim kierunku to patrzy z PKiN ?????????????


8 gru 2012, o 09:33
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Radiolinia
Kierunek mniej więcej północny wschód: Radzymin, Wola Rasztowska i dalej Białystok ;)

PS. Podaj link do tego filmu jeśli jest on w sieci. Chętnie obejrzę .


8 gru 2012, o 11:02
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Radiolinia
chwila wspomnień pkin


14 gru 2012, o 19:35
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 29 paź 2012, o 20:30
Posty: 1
Cytuj
Post Re: Radiolinia
Witam

Dzięki artykułom na stronie rcnkonstantynów mogę dalej rozwijać swoje zainteresowanie tematem radiotechniki.
Bardzo pomocne są artykuły nt. radiolinii - przesyłu/dosyłu sygnału(sygnałów) pomiędzy obiektami nadawczymi.
W ostatniej aktualizacji (DOŚĆ OBSZERNEJ - BARDZO ZA NIĄ DZIĘKUJE) strony poświęconej NECowi padły nazwy oraz typy radiolinii. Miałbym parę pytań oraz próśb:
Przede wszystkim - pytanie o typ - NEC TR-5G075 - czy w Polsce występowały inne typy tych radiolinii?
Kolejne sprawa to prośba o pomoc w idendyfikacji/przekazaniu kolejnych informacji (publicznie najlepiej, coby inni się dowiedzieli na temat znikających już analogowych systemów linii radiowych). Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądały radiolinie Korab 5, GTT4000, NERA i R600 ? W internecie spotkałem już różne zdjęcia różnych obiektów na których wisiały różne typy czasz np. http://www.dipol.com.pl/images/a023.jpg - widoczne różne typy czas antenowych oraz zamocowań anteny rożkowej, jak rozumiem wszystkie na zdjęciu to NECki? Często widywałem też systemy tego typu: http://mw2.google.com/mw-panoramio/phot ... 571066.jpg i szczerze mówiąc , że nie wiem do jakiego producenta go przypisać. Podobne robił Andrew (ale tematy radiolinii tej amerykańskiej firmy zahaczają już o dosył cyfrowy). Czy te Polskie wyglądały podobnie?

Jeszcze raz dziękuje za garść informacji ze strony , niestety jestem dość młodym amatorem radioamatorki i moja pamięć sięga maksymalnie 94 roku (a konkretnie systemów wiszących na SLR Piątkowo - wieży nr.1)

Jeśli napisalem nie w tym dziale to przepraszam, chciałbym jednak aby temat radiolinii był najlepiej "skupiony" w jednym miejscu.

Pozdrawiam Serdecznie


20 gru 2012, o 19:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Radiolinia
Plan zagospodarowania pasma radiolinii w opcji full, http://www.rcnkonstantynow.pl/galeria/m ... temId=3643

nadawanie i odbiór w polaryzacji H i V. W jednym żółtym kanale leciała telefonia nośna (a w niej dosyły radiofoniczne) albo cały żółty dla jednego kanału TV z dzwiękiem.

Wiele wskazuje na to że konstantynowski NEC nie był full wypas jak choćby GD1800 który miał na pokladzie jednocześnie wejście telefonii i TV color z 4 torami audio do 15KHz. Konstantynowski był tylko do telefonii, jego blizniak z wejściem TV i 1 audio do 10KHz był inny.


22 lut 2013, o 12:06
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Radiolinia
Dzis wracając z Sochaczewa przejeżdżałem przez Wiejce. i tak mnie zastanowiło bo Wiejsca znajduje się 4 km w bok od linii prostej między PKIN a masztem radiolinii w RCN. i zastanawia mnie czy antena odbiorcza radiolinii w RCN odbierająca sygnał przekazywany z wierzy w Wiejcy nie "łapała" czasami ( w korzystnych warunkach) sygnału z PKIN??
Przęsło w Wiejcy miało pewnie jakieś minimalne opóźnienie. i co wtedy jak do radiolinii w RCN dotarł opóźniony przekazem sygnał Właściwy z Wiejcy i słabszy kilka jednostek czasu sygnał bezpośrednio z PKIN?
Może to głupie pytani ale jakoś mnie nurtuje

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


26 wrz 2015, o 23:01
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin

Dołączył(a): 11 sie 2011, o 06:29
Posty: 579
Cytuj
Post Re: Radiolinia
odchylenie od skupienia czasz ( i to każdej) powoduje poważną utratę wiązki, nie byłbym taki pewny że odbita wiązka szkodziła tej głównej, jak pisałem - sama czasza NECowska dawała okolo 30db zysku, prędzej ta wiązka z PKIN mogła się zdyfrakcjonować pod Konstantynowem nad blaszanymi dachami po drodze że nic z niej nie zostało.


28 wrz 2015, o 17:20
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Radiolinia
A jeśli by coś z tej wiązki zostało i została by odebrana przez RCN to co wtedy??

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


2 paź 2015, o 10:15
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2483
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Radiolinia
soundsystem napisał(a):
A jeśli by coś z tej wiązki zostało i została by odebrana przez RCN to co wtedy??

A może właśnie dlatego Wiejca jest przesunięta o 4km od linii prostej aby takie sytuacje nie miały miejsca. Pytanie kiedy postawiono Wiejce i dlaczego nie w połowie odległości.


2 paź 2015, o 21:12
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL