Teraz jest 2 maja 2024, o 04:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26 Maja 2012r. 
Autor Wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
Ależ to żadna tajemnica , jakiś czas temu temat był poruszany http://biznes.onet.pl/prezesi-tvp-i-pr- ... news-detal


6 cze 2012, o 18:18
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
Kolekcjoner93 napisał(a):
Z wielką przyjemnością bym się wybrał, ale z Krakowa kawał drogi jest ;/

Szkoda ,że nie istnieje już RCN Konstantynów. Podczas zwiedzania gdybym się postarał to może doszedłbym i na pieszo :lol: . Ale wtedy prawdopodobnie nie interesowałbym się tą radiostacją ;) .


Ostatnio edytowano 6 cze 2012, o 21:43 przez Bartosz, łącznie edytowano 1 raz



6 cze 2012, o 21:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 10:17
Posty: 302
Lokalizacja: Łódź
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
Czyli plany wyłączenia Solca są realne i bliskie realizacji?
Szkoda. Tym bardziej jest to praktycznie nowe Centrum Nadawcze.


6 cze 2012, o 21:41
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2011, o 15:49
Posty: 131
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
WItam.

Czytajac tego thread-a widze ze sytuacja niedoszlych zawiedzionych stala sie dramatyczna.
W gwoli info - ekipa zaproszona do odwiedzenia Solca to była w 66% ta sama ekipa ktora zwiedzala Konstantynow 08.2011' roku.
Kazdy z kolegow nalezacy do tej brygady wniosl wiele w finalną treść tego poratlu - tworzenie/tlumaczenie artykułów,rysowanie schematow,grafik dotyczacych budowy maszu w Konstantynowie.
Wiecej 33% ekipy to byli weterani ktorzy w 2007' roku przybyli pierwszy raz do Solca Kujawskiego.

Spotkanie naprawde bylo kameralne - wielke podziekowania dla mentora inz. Krzysztofa za prelekcje DCC,podporwadzenie nas pod sam maszt i opowiadanie szeregu ciekawych anegdot o budowie i problemach przy rozruchu nadajnika - oczywiscie nasza ekipa delektowala sie parzona kawa w kuchni Polskiego Radia - uważnie wsluchując sie w tresci przekazywane przez prowadzacego.

A ja jako ciekawostke dodam - kiedy pracowalem w Marsylii w firmie Neotion wiem ze Francuzi za "kare" byli wysylani na delegacje do naszego kraju wiec rozumiem naszych ludzi uzerajacych sie z zabojadami.Ja bym ich potrakotwal osobiscie troche ....z gory ale to jest moje doswiadczenie zawodowe.

Zwiedzanie mozna podzielic nastepujace fazy:
1) Plener-> marsz pod linia fiderową gdzie PEM pod samym masztem to > 500V / mb.
2) Studio->pokaz bebechow nadajnikow (oczywiscie wylaczajac "ciemna strone mocy" - gdzie cewki odstraszaja prądowym impulsem! pracujace synchronicznie na wspolna "rure")
3) Prelekcja-> dotyczaca zagadnienia wsteg bocznych AM -> matematyczny opis ukladu DCC (i coz z tego dynamicznego obcinania wsteg bocznych jezeli Warszawka kreci przy "korektorze Orbana" i moc czynna bierna (i nawet pozorna) licznikow energi staje sie nie do policzenia przy wrazliwych wskazaniach z energetyki - tylko aproksymacja mocy i uwzglednienie korelacji tresci audycji mowi wam ile energi ten Franzuz skonsumuje a wy po kazdej Warszawskiej akcji zmiany ustawien Orbana walczycie aby DCC wskoczyl w "we wlasciwe progi" i nie konsumowal tyle mocy ale...widze tu brak porozumienia(lub checi porozumienia jednej ze stron) z glownym studiem realizatorskim w Polskim Radiu).
4) Zabawne anegdoty-> dotyczace niespotykanych zdarzen w dotychczasowej dzialanosci RON wysluchane przy czarnej kawie w "aneksie kuchennym" (np. kontrolowane wyłączenie modulacji nadajnika w pewna niedziele tuz przez homilia gdzie Pani Redaktor przy mikrofonie w Warszawie pokrzyzowala plany dyzurnym zmiany w Solcu...itd,etc.)
5) Pokaz brawurowych zdjec-> wykonanych podczas konserwacji masztow i...awarii np. sumatora mocy (rowniez fotki wykonane w lesie Kabackim gdzie amatorzy metali kolorowych chcieli spieniężyć zakopane przewody 15 kV z Gniewkowa na butelki taniego dobrego wina - jednak stan zwacia doprowadzil ich do totalnego stanu wytrzeźwienia,dobrze ze zyja (alkohol ratuje zycie,to pojecie juz jest nam znane) )
6) Pozegnanie -> pod brama RON i rozmowa o przyszlosci PR.


PS.Nie jestem politykiem lecz skromnym inz. elektronikiem.
Widze ze nasza sytuacja patriotyczna – zmierza w zlym kierunku.
Proponuje tutaj na forum sie nie spierac lecz popelnic kolejne spotkanie dla zainteresowanych,pod masztem zrobic grilla/piwo i rozbic namiot.
Faktycznie to moze byc ostatnia wizyta...Jezeli nasz krajowy okret zmierza nadal w kierunku na "zachod" to za jakis czas RON Solec Kujawski zobaczymy na stronie http://www.opuszczone.com/ obok opuszczonych Gierkowskich budowli.

Na Euro 2012 amplituda dewiacji? m=? 100% ?

Tomasz


Załączniki:
Komentarz: Relacja 26.05.12'
P5261666_07-06-12.jpg
P5261666_07-06-12.jpg [ 39.71 KiB | Przeglądane 19181 razy ]
Komentarz: Relacja 26.05.12'
P5261637_07-06-12.jpg
P5261637_07-06-12.jpg [ 60.85 KiB | Przeglądane 19181 razy ]
Komentarz: Relacja 26.05.12'
P5261640_07-06-12.jpg
P5261640_07-06-12.jpg [ 58.08 KiB | Przeglądane 19181 razy ]
7 cze 2012, o 00:40
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 4 gru 2011, o 21:38
Posty: 527
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
Ja sie pisze na ta wycieczke. kiedykolwiek by nie byla. biore urlop w pracy i jade.
Milo by bylo po zwiedzaniu napic sie wspolnie piwka przy skwierczących na grilu kielbaskach. Bysmy mogli lepiej sie poznac wspolnie i nie bylibysmy dla sibie tylko nicami na forum.
I znając życie nie ma się co przejmowac ze tabuny ludzi się zjawią bo checi zawsze sa ale z realizacja zawsze róznie byla.
Wiec organizujmy to spotkanie puki to wszysto jeszcze działa bo niedlugo bedziemy tworzyc jeszcze jedną strone o zapomnianym i niepotrzebnym nikomu RCN Solec.
Ja jestem otwarty co do wzystkich teminow. jedynie od 14 d 22 lica jade na wakacje, a poza tym jestem zwart i gotów

_________________
...aby mowa polska
w całym kraju
i daleko poza
jego granicami
słyszana była...


7 cze 2012, o 11:58
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 31 sty 2011, o 10:40
Posty: 153
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26.05.2012r. Relacja.
Ja sie tak zastanawialem przez pewien czas, i chyba bym to zrobil. Do pokonania byloby 2000km razem w te i wewte, niemala inwestycja w paliwo, zona by mnie powiesila - ale co tam! Pasja to pasja. Najwazniejsze jest zeby dostac w miare wczesnie informacje co jak i kiedy. Z reszta bym sobie poradzil, 4 dni urlopu na ten rok jeszcze zostaly...

Do Kabatu droga w miare prosta (tranzyt Berlin-Wrzesnia, potem w bok), ale do Konstantynowa to juz troche schodow jest. No i nocleg. Albo od razu z maksymalna frajda, biorac ze soba namioty. Mi tam zaden deszcz ani wichura nie straszna ;)

Bysmy sobie zrobili kolumne na CB i jazda! :D Cos w stylu filmu "Convoy", tylko ze wariaci na punkcie masztow i nadajnikow.


7 cze 2012, o 13:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 paź 2017, o 20:56
Posty: 2
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26 Maja 2012r.
Nie ta wysokość masztów, nie to miejsce. Moc nadawania też bardzo słaba. Sygnał momentami zanika na południu Polski, o słuchaniu zagranicą to już mowy nie ma. Szkoda było to budować.


14 paź 2017, o 21:29
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 10 kwi 2011, o 10:53
Posty: 107
Lokalizacja: Poznań
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26 Maja 2012r.
Może nie szkoda budować, za granicą często też nie jest aż tak czarno, niemniej ta radiostacja to klapa, kompletnie nieudana!

Interferencje fali przyziemnej z jonosferyczną, zdarzają się już w odległości 100 km od Solca Kujawskiego.

Moim zdaniem dużą bolączką tej radiostacji, przez którą jest zarzynana, jest układ DCC :evil: :roll:

_________________
Mój nick na Radiopolsce to DanieLW

Tak grał RCN KONSTANTYNÓW :idea: :idea: :idea: https://www.youtube.com/watch?v=iJ2TWr1d6lk :idea: :idea: :idea: oraz tak: https://www.youtube.com/watch?v=h__DyCyCCgY


15 paź 2017, o 03:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26 Maja 2012r.
Niestety ... ale Konstantynów również doczekał się opracowania systemu DCC . System nie doczekał się praktycznej realizacji , inżynier Czowgan i jego koledzy z ABB pukali się w głowę , ale Thomcast i naukowcy z Polskiej politechniki /Warszawskiej , lub Wrocławskiej/ byli innego zdania .
Wniosek jest jeden , gdyby jednak maszt udało się odbudować Konstantynów niewiele by miał nam do zaoferowania .


15 paź 2017, o 10:32
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 14 paź 2017, o 20:56
Posty: 2
Cytuj
Post Re: Zwiedzanie RCN w Solcu Kujawskim 26 Maja 2012r.
Wielka szkoda że nie udało się odbudować masztu w Konstantynowie. Zmarnowane zostały doskonałe warunki techniczne i wysokiej klasy urządzenia Brown Boveri. Cóż, ludzka głupota go zniszczyła a później ciemny lud nie pozwolił na odbudowę. Zamiast budować RCN Solec Kujawski, można było ostatecznie zmodernizować radiostację w Raszynie, która miała znacznie lepsze centralne położenie geograficzne, niż Solec Kujawski.


1 lis 2017, o 12:29
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL