Teraz jest 19 maja 2024, o 06:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania 
Autor Wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
Tadekmaj napisał(a):
Podejrzewam że ów dzwonek, połączony jest z jedną z lamp zainstalowanych na budynku pomocniczym i owa lampa ma tzw. czujnik ruchu który ją zapala, a tym samym uruchamia wspomniany dzwonek. Gdy ktoś nieproszony za bardzo zbliży się do budynku pomocniczego i znajdzie się w zasięgu czujnika ruchu, może spodziewać się spotkania z panem z ochrony wraz z czteronożnymi pomocnikami. Taka jest moja wersja. :shock:

Niemożliwe ;)


1 gru 2012, o 16:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
Przyznam , że trochę mnie to pytanie zaskoczyło . Więc "strzelam" !
Dzwonek jest elementem systemu ostrzegania , który załączał się na 5 s. przed załączeniem nadajników ?
Taki alarm został wprowadzony po wypadku , jaki miał miejsce w latach 70-tych. Jeden z pracowników (o ile mnie pamięć nie myli) Bogdan Granat w dniu planowej konserwacji wykonywał pracę przy wentylatorach . Był tak pochłonięty zajęciem , że nie usłyszał komunikatu . W efekcie stracił kilka palców ,które porwał załączony wentylator. Po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się , że nie usłyszał komunikatu , bo miał poważną wadę słuchu .


1 gru 2012, o 17:30
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
W podpowiedzi, napisane jest to , ze został zainstalowany juz po. Można to zrozumieć, tak, że został zainstalowany juz po katastrofie masztu i kto wie, czy nie w ramach skuteczniejszej ochrony tego obiektu, po opuszczeniu ostatnich pracowników stacji.


1 gru 2012, o 22:21
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 13:10
Posty: 490
Lokalizacja: Gąbin
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
A ja tak sobie pomyślałem i uważam ,że skoro został zamontowany już po , to musi być związany ze sztuczną anteną ;)


1 gru 2012, o 22:49
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2493
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
Bartosz napisał(a):
Niemożliwe ;)

Możliwe, możliwe.

Tadeusz ma racje. Dzwonek połączony jest równolegle z czujnikiem ruchu jednego z halogenów. Czujniki ruchu ustawione są na działanie tylko po zmierzchu, stąd brak reakcji "alarmu" w dzień. Tu macie fotkę z drugiej strony. Jeden z trzech przewodów wraca na dzwonek, który w tym przypadku służy bardziej jako odstraszacz niż powiadomienie dla ochrony:
Załącznik:
Tył 1.JPG
Tył 1.JPG [ 150.16 KiB | Przeglądane 15421 razy ]


Załącznik:
Tył 2.JPG
Tył 2.JPG [ 184.57 KiB | Przeglądane 15421 razy ]


Typowe powiadomienie dla ochrony znajduje się przy biurku w sali nadajników. Prawdopodobnie wykorzystano do tego celu dawne linie telefoniczne pomiędzy budynkami:
Załącznik:
Biurko dzwonki.jpg
Biurko dzwonki.jpg [ 173.99 KiB | Przeglądane 15421 razy ]


Pytanie tylko skąd ochroniarz wie który dzwonek dzwoni :shock:


1 gru 2012, o 23:03
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
Myślę, że dzwoni również i w dzień, bo ja osobiście kilka lat temu, miałem niespodziewane spotkanie z panem ochroniarzem M. po tym jak za bardzo się zbliżyłem do budynku pomocniczego w jego tylnej części, od strony masztu. Dobrze że już trochę się znaliśmy, to tylko grzecznie poprosił o opuszczenie terenu, oczywiście przez sławną dziurę w płocie. Halogen z czujnikiem ruchu, zainstalowany jest przy bramie głównej i zapalał się również i w dzień jak ktoś się zbliżył do bramy, czy raczej do furtki. :o


2 gru 2012, o 08:14
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2010, o 11:51
Posty: 713
Lokalizacja: Białystok
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
Tadekmaj napisał(a):
W podpowiedzi, napisane jest to , ze został zainstalowany juz po. Można to zrozumieć, tak, że został zainstalowany juz po katastrofie masztu i kto wie, czy nie w ramach skuteczniejszej ochrony tego obiektu, po opuszczeniu ostatnich pracowników stacji.


Więc klasyczne czytanie ze zrozumieniem ;) się kłania .
Przepraszam za zamieszanie .
Przy okazji .... pracuję właśnie nad artykułem "Stan wojenny w RCN" mam kilka anegdot , oczywiście same fakty . Może macie jakieś informacje związane z tym okresem ? Nie pamiętam dokładnie , ale chyba Tadeusz wspominał kiedyś o antenach parabolicznych z namalowanym orłem ? Wszelkie tego typu informacje mile widziane .


2 gru 2012, o 15:22
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
W Konstantynowie w stanie wojennym, wczesną wiosną 1982r. byłem tylko przejazdem, z wiadomych względów, bez zatrzymywania się. Teren od strony budynku głównego, naszpikowany był , wieloma wozami wojskowymi, jak Skoty czy przewożne radiostacje na bazie samochodów Star 660. Maszt radiolinii oprócz stacjonarnych anten na szczycie, miał jeszcze zawieszonych kilka anten parabolicznych na swej konstrukcji. Były to prawdopodobnie anteny wojskowe, a ich przeznaczenie nie zostało po dzis dzień, dokładnie wyjaśnione, w jakim celu je powieszono. Nie które z nich to prawdziwe dzieła sztuki, naprawdę wyglądały zjawiskowo z wymalowanymi wewnątrz czasz , malowidłami drapieżnych ptaków. Fajnie to wyglądało. Kilku zołnierzy w ramach tzw. prac społecznych, malowało metalowe ogrodzenie radiostacji. I prawdopodobnie był to ostatni zabieg konserwacyjny tego ogrodzenie, które dziś zżera korozja.


3 gru 2012, o 15:57
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2493
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Pytania dotyczące pierwszego oficjalnego zwiedzania
To były tradycyjne szafy rozdzielcze produkcji "Elektromontaż". Oczywiście produkowane były pod konkretne zamówienie i odbiorcę. Niby takie same a każda inna ;) Cały ówczesny przemysł na tym wisiał, wiele z nich działa do dnia dzisiejszego.
Link


23 gru 2012, o 12:43
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL