Teraz jest 29 mar 2024, o 07:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Witam z południa polski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 lip 2015, o 06:19
Posty: 6
Cytuj
Post Witam z południa polski
Ja na jedynce a właściwie na latu z radiem z Konstatnynowa się niemal wychowałem.
Jako mały dzieciak wszędzie latałem z tranzystorowym radyjkiem.
Potem jako trochę starszy dzieciak, zrobiłem pierwsze radio detektorowe na fale średnie. Anteną był kawałek drutu między oknem a drzewem sąsiada.
Teraz to już zostały procesory, programowanie i próba zarażenia hobby/zawodu syna.
Forum znalazłem niedawno, grzebiąc po necie. Teraz za to zastanawiam się czy to forum żyje, czy jest szansa na nadchodzące 25lecie katastrofy zorganizować, a przede wszystkim zdobyć pozwolenie na wejście do budynków tak jak to przeczytałem, kiedyś Wam się udało.

Pozdrawiam


21 lip 2015, o 11:54
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
Witamy. Forum żyje tym wszystkim co na nim zaprezentują osoby które postanowiły dołączyć do naszego grona. Dlatego prosimy o aktywność, bez względu na to, czy uda się wejść do środka RCN. czy też nie. 8-)


27 lip 2015, o 12:19
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 21 lip 2015, o 06:19
Posty: 6
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
Hmm... trochę trudno samemu coś dodać jak było się wtedy dzieckiem i tak daleko.
Jedyne co pamiętam po przewróceniu masztu, to zdjęcia z TV i komentarze, że jeśli antena nie zostanie odbudowana, to zostanie cofnięta nam przyznana częstotliwość.
Pytałem się o to czy forum żyje, bo zauważyłem jakąś taką dziwną "ciszę" od pewnego momentu. Nagle cisza w sprawie utworzenia stowarzyszenia, niedokończone wywiady, gdzie forumowicze podsuwali pomysły pytań a zostały one bez odpowiedzi, co trochę mnie zdziwiło no i szkoda że nie wszystkie pytania zostały zadane. Za chwilę może nie być już do tego okazji.
No ale tak czy siak fajnie, że można poczytać choć (aż!) tyle o maszcie i pracy ludzi przy nim.


28 lip 2015, o 12:26
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
Strona taka jak ta o konkretnym obiekcie ma to do siebie że po okresie dużej aktywności jej sympatyków na forum, dostarczających ogrom materiałów różnego rodzaju, staje się bardziej do czytania i przemyśleń. Chyba żaden tego typu obiekt w Polsce nie ma takiej strony z taką ilością opisów schematów wywiadów i zdjęć co RCN w Konstantynowie, no może jeszcze Raszyn za sprawą kolegi Łukasza i ostatnio Solec Kujawski. Ale prym wiedzie tutaj Konstantynów a to tylko dlatego, że był swego rodzaju niedoścignionym symbolem nowoczesnej potężnej techniki w radiofonii i nie tylko w kraju zacofanym technicznie jak na lata w których przyszło mu funkcjonować.


31 lip 2015, o 12:08
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
sp9skp napisał(a):
(...) niedokończone wywiady, gdzie forumowicze podsuwali pomysły pytań a zostały one bez odpowiedzi, co trochę mnie zdziwiło no i szkoda że nie wszystkie pytania zostały zadane.
(...)

Zapewniam, że wszystkie wywiady zostały zakończone (przynajmniej te moje z p. Wojciechowskim), brakło natomiast czasu przełożenia całej rozmowy z dyktafonu na język pisany na forum. Przy okazji uzupełnię ale nie będą to żadne wielkie nowości ;) Przy okazji innych wątków te zdobyte informacje z wywiadów, przekazywaliśmy jako wiedzę techniczną lub ciekawostki.


31 lip 2015, o 15:31
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 13 mar 2010, o 23:39
Posty: 575
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
To może jakaś podpowiedz odnośnie niedokończonych lub bez odpowiedzi tematów na forum. W miarę możliwości i wiedzy, postaramy się usatysfakcjonować kolegę sp9skp a może i innych. :)


2 sie 2015, o 12:44
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Ekspert

Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:12
Posty: 2467
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
Dokładnie :D Wal śmiało kolego sp9skp.


2 sie 2015, o 16:27
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość

Dołączył(a): 21 lip 2015, o 06:19
Posty: 6
Cytuj
Post Re: Witam z południa polski
Oki, jeszcze raz wszystko poczytam i zacznę spisywać czego mi brakowało :)


2 sie 2015, o 19:59
Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL